Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Masaż krocza

Senior Member
    magda.

Mieszka w
    Grecja
    O mnie
    Jestem mamą.

Masaż krocza

Hej dziewczyny! Ostatnio duzo czytam na temat porodu naturalnego i sposobow na unikniecie naciecia krocza, podobno bardzo pomaga masaz wykonywany od 35 tygodnia ciazy. Zdecydowanie zwieksza elastycznosc i zapobiega peknieciom. Czy jest moze jakas mama, ktora taki masaz stosowala i chcialaby sie podzielic doswiadczeniem?

Zamieszczam tez link na temat samego masazu: http://portal.abczdrowie.pl/masaz-krocza

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar Niunia198617
    Mieszka w
    Kraków
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2014-05-19 zobacz kalendarz
    A ja czytałam, że dobrym olejkiem do masażu krocza jest olejek WELADA, czy ktoś używał i może coś o nim powiedzieć?

Junior Member Awatar HappyMama
    Mieszka w
    Poznań
    Data
    07-04-2014
    aby taki masaż był skuteczny ponoć trzeba go wykonywać codziennie po kilka minut. Kobiety z infekcjami nie powinny go stosować- najlepiej skonsultować się z ginekologiem, bo wiele osób próbuje naciągnąć ciężarne na taki masaż.

Member
    m.m.

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-09-03 zobacz kalendarz
    Ja stosowałam taki masaż, po konsultacji z moim lekarzem prowadzącym. Używałam oleju ze słodkich migdałów. Ciężko było się gimnastykować, ale dałam radę (noga na wannę). Krocza nie miałam nacinanego, ale czy to z powodu masażu? Nie wiem. Myślę jednak, że to pomogło I chociaż poród był ciężki, a położna rozerwała mi tkanki przy cewce moczowej cewnikiem, to polecam spróbować tego masażu.

A po co miałaś cewnik?

Ostatnio edytowane przez supernatasza94 ; 07-04-14 o 11:04

Member
    m.m.

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-09-03 zobacz kalendarz
    Szczerze mówiąc to nie wiem, byłam zbyt oszołomiona wszystkim (porodem, oksytocyną) aby pytać. Chyba chodziło o to by macica zaczęła się kurczyć i urodziło się łożysko...

Administrator Awatar Kasia
    Mieszka w
    Sulejówek
    Cytat Zamieszczone przez Niunia198617 Zobacz posta
    A ja czytałam, że dobrym olejkiem do masażu krocza jest olejek WELADA, czy ktoś używał i może coś o nim powiedzieć?

Olejek jest marki Weleda Ja słyszałam o nim same dobre opinie, niestety musi być stosowany regularnie i przez co najmniej kilka miesięcy

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Ja stosowałam , polecam.

Administrator Awatar Aga
    Mieszka w
    Warszawa
    Ja też stosowałam, ale nie Weledy - już nie pamiętam jaki, bo było to 14 lat temu (chyba z migdałów). I nie miałam naciętego krocza. Myślę, że masaż uelastycznił tkanki, ale i tak w kwestii nacięcia najwięcej zależy od nastawienia położnej. Musisz mieć taką, która nie chce nacinać bez potrzeby.
    Ostatnio edytowane przez Aga ; 01-04-14 o 14:04

Witam!
    Stosowalam masaz przy obudwu moich ciazach. Niestety jednak nieobeszlo sie przy pierwszym porodzie bez ciecia...na pewno nikomu nie zycze to przezyc... Chyba nieprawidlowo i nie dosc intensywnie wykonywalam masaz...Dzisiaj na pewno skombinowalabym masaz z cwiczeniami balonikiem epino, gdyz jest on bardzo skuteczny..niestety cena jest naprawde wysoka...naszczescie na rynek wchodzi tansza alternatywa. Jako doula na pewno polecam te cwiczenia swoim klientkom..

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów