Ankieta: Czy w twojej rodzinie obchodzi się Halloween?

Strona 6 z 7
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 61

Halloween w Polsce

Member
    klarkos

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-08-07 zobacz kalendarz
    u nas się chodzi, dzieciaki czekaja i...przescigają się w chodzeniu po sąsiadach... cukeirek albo psikus... bylo zabawnie

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar gonia7777
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez ph05 Zobacz posta
    Dobrze powiedziane. Ja też staram się postępować zgodnie z tradycją bo tak mnie wychowano. Ale z drugiej strony czy my zawsze musimy być tacy smutni i poważni.
    No pewnie. Można sie pobawić! U nas w domu np. przyjął sie zwyczaj Walentynek - też nie "nasz". Jest miły, sympatyczny, wiec czemu nie? Dostaje od meża kartkę, on ode mnie czekoladki, no i zawsze mamy laurki od dzieciaków...

A ja z podpisać się mogę po tym co napisała Hipologia nieco wyżej...

Jeśli ktoś chce proszę bardzo. U nas tego "pseudoświęta" się nie obchodzi w żaden sposób, nie ma u nas żadnych akcentów...w tych dniach mamy inne Święto...
    Przede wszystkim wynika to z tego, że nie lubię ściąganych zza granicy okazji do zbijania kasy na ludziach...

Wiele osób mówi i pisze, że to dodatkowa okazja do zabawy... ok...

... ale np. w czwartek był Światowy Dzień Postaci z Bajek - ile osób o tym wie? w przedszkolu mojej córki nie było ściągniętego zza granicy"halołin"... ale był bal na zakończenie tygodnia bajek... dzieci poprzebierane przeróżnie, były sale udekorowane na domek Arielki, Baby Jagi, Wróżek, Księżniczek itp... poznawanie pięknych bajek i baśni...mnóstwo atrakcji. Zamiast wycinania dyni...dzieci miały razem z rodzicami zrobić domek, chatkę czy zamek z bajkowego świata... To jest dla mnie okazja do zabawy i dodatkowej radości dla dzieci - okazja godna naśladowania

Pomijam już fakt, że całe to haloween dla mnie jest po prostu wizualnie wstrętne... i nie mam zamiaru karmić tym mojej Córki. Wiem, że tego nie uniknę, bo niestety chłoniemy jak gąbka tego typu "tradycje"... ale będę starała się zwrócić uwagę na inne okazje do świętowania...

Administrator Awatar Aga
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez CattiBrie Zobacz posta
    Pomijam już fakt, że całe to haloween dla mnie jest po prostu wizualnie wstrętne... .
    Co prawda to prawda.

My w tym roku wycinaliśmy dynie, wstawiliśmy je do ogródka wraz z lampkami led w środku fajnie wyszło, do tego przebieranki . Sąsiadki i ich dzieciaki też lubią halloween

My akceptujemy Halloween i w ogóle nie ma u nas w rodzinie problemu z tym świętem. W zasadzie to jakby się tak zastanowić to obchodzimy oba święta - i Halloween i Wszystkich Świętych. Nie przeszkadza nam równoczesne kupowanie dekoracji na groby i szukanie przebrania dla siebie i mojego szkraba. Zresztą, przecież nikt nie bierze na serio Halloween tu chodzi jedynie o dobrą zabawę i ciekawe przebranie. Aż miło sie patrzy jak dzieci cieszą się tym całym szyciem, przebieraniem i robieniem sztucznych różków, pająków. No i oczywiście dynia - moje dopominały się jak tylko pojawiły się we wrześniu w sprzedaży ;P

Junior Member
    zbysiontko

O mnie
    Jestem tatą, moje dziecko urodziło się 2016-06-14 zobacz kalendarz
    Ja tego świętować nie będę, ale moje dziecko pewnie już tak. Dziś byłem lekko zdziwiony, gdy na pasach mijały mnie dzieci z maskami chirurgicznymi pomazanymi na czerwono w barwach krwi także jest to coraz bardziej popuplarne.

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    osobiście nie obchodzę Haloween, ale również nie mam nic przeciwko. Nie rozumiem ludzi, którzy mają o to świeto wielkie ALE. Nie chcesz nie obchodz go i koniec tematu. Skoro to jest wymysł dzisiejszych czasów to podpiąć pod to można również Walentynki, które z pewnością wszyscy obchodzą.

Junior Member Awatar modusstu
    Mieszka w
    Kraków
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2015-10-08 zobacz kalendarz
    W moim domu też staramy się nie celebrować Haloween, ale nie mam nic przeciwko. Na przykład w Tivronie w Krk, gdzie obecnie pracuję mieliśmy imprezę Haloweenową i wcale nie uznaję tego za nic niestosownego pomimo, że jestem katoliczką. To zawsze jest okazja to porozmawiania z innymi i zaciśnienia relacji, więc jeśli nie jest to przedkładane nad nasze święta, to czemu nie?

Halloween jest miłą i przygodową zabawą dla dzieci, chodzą fajnie przebrabe i zbierają cukierki. Czy coś wtym złego!? Osobiście uważam, że nie.

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów