Ankieta: Czy w twojej rodzinie obchodzi się Halloween?

Strona 4 z 7
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 65

Halloween w Polsce

Senior Member
    MamaWika

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-09-17 zobacz kalendarz
    Moja Nadia jest 4 dni młodsza od Twojej coreczki. W zeszlym roku tylko byla przebrana w spiochy-dynie, a w tym zabralam ją z nami. Ale miala frajde, smiala sie jak dzieci ją probowaly straszyc. Zbierala cukierki z bratem i jego ekipa, bardzo piszczala z radochy

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member
    MisiaD

Mieszka w
    Łódź
    O mnie
    Jestem mamą dwóch urwisów
    Cytat Zamieszczone przez Kasia Zobacz posta
    Kilka koleżanek mojej młodszej córki umówiło się na najbliższy piątek na wspólne zbieranie cukierków. Zamierzają się przebrać i chodzić po domach. Będą pod opieką mamy jednej z nich, ale zastanawiam się, czy puszczać swoją córkę - obawiam się reakcji niektórych dorosłych. Czy wy puściłybyście swoje dzieci, by zbierały słodycze?
    to nie jest polska tradycja i nie zamierzamy jej kultywować...świętujmy nasze polskie tradycje

Administrator Awatar Aga
    Mieszka w
    Warszawa
    Dzieciom się to podoba, bo dostają cukierki. Ale jaki ta zabawa ma związek z pamięcią o zmarłych? Ja zupełnie go nie widzę i nie rozumiem tego "święta". O co w tym wszystkim chodzi? Ktoś umie wytłumaczyć?

Senior Member
    MamaWika

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-09-17 zobacz kalendarz
    Przedewszystkim to nie jest w tym samym dniu, tylko dzien wczesniej. A co ma wspolnego? Skopiuję Ci: Celtowie wierzyli, że dusze zmarłych wracają w następnym roku na ziemię i wchodzą w ciała żywych. Aby temu zapobiec 31 października obchodzili Samhain. Wierzyli, że tego dnia zaciera się granica między zaświatami, a światem ludzi żyjących. Ubrani w straszne maski imitujące demony, robiąc dużo hałasu tańczyli wokół ogniska. Rytuał ten miał odpędzić złe duchy jak najdalej od ludzkich siedzib. Aby zapewnić sobie przychylność zmarłych przodków, w przedsionkach izb stawiano specjalnie dla nich przygotowane jadło.

Lud Celtycki wierzył także, że noc z 31 października na 1 listopada jest wyjątkowa. Bowiem dusze, które akurat przebywają na ziemi pomagają wróżbitom zrozumieć przyszłość

Także ja zwiazek widze, inna sprawa, ze w naszym kraju nie ma kultury celtyckiej, ale jak juz napisalam-moje dzieci maja prawo wybierac z obyczajów kraju, w ktorym mieszkamy, natomiast obowiazek znac i kultywowac nasze, Polskie tradycje i świeta. W niczym nam halloween nie przeszkadza, jednego dnia zbieramy cukierki, nastepnego pełni powagi idziemy na cmentarz. Choc z ta powaga tez nie tak do konca jest, przeciez to z zalozenia tez radosne swieto.
    A Walentynki? jak sie maja do Polskiej kultury? a wiekszosc z Was je obchodzi. ja nie.

mysle że nie powinno się dziecku zabraniać ale też należy wytłumaczyć że to tylko zabawa i na czym polega to święto

---------------
    szukam pracy jako operator żurawia wieżowego

No właśnie wsadziłam ostatnio dużo nasion dyni, aby mi urosły wielkie dynie i można by było z nich wykonać takie piękne straszydła na balkon z świeczkami. Dzieci takie coś uwielbiają, jest to świetna zabawa a przy tym praca.
    Ostatnio edytowane przez Aga ; 28-10-15 o 12:24

Senior Member Awatar KarolaK
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem mamą bliźniaków - chłopcy urodzili się 28.03.2012
    Ja jestem za
    Zwąłszcza, zę jest to dzień przed naszym Świetem Zmarłych - więc w niczym nie koliduje.
    Dla dzieciaków super zabawa
    36+6 tydz. 28.03.2012, CC, Filip 3300g, 51cm i 10p Apgar, Jarek 1980g, ok 47cm i 2p Apgar

https://www.facebook.com/FitTwinsowaMama?ref=hl Fit Twinsowa Mama

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Administrator Awatar Nowotka
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    administrator
    No i jak w tym roku? Sądząc po wystawach w sklepach ( dynie, przebrania dla dzieci) Halloween już się przyjął w Polsce - cukierki dla dzieci już zakupione? dynia wydrążona?

Dziś kupujemy dynie i świeczki, u mnie po prostu wstawia się takie świecące dynie na okna czy balkon - ślicznie to wygląda wieczorem

Senior Member Awatar anettsc
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2015-08-22 zobacz kalendarz
    ja w domu hallowen nie wprtowadzam - porpostu mi sie nie chce, moze jak mlody bedzie starszy to wtedy sie pobawimy, tak to tylko w sklepie sie w to bawilam ( poromocje itp)

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów