Ankieta: Czy w twojej rodzinie obchodzi się Halloween?

Strona 3 z 7
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 61

Halloween w Polsce

Senior Member Awatar alex123
    Mieszka w
    Francja, Polska
    W tym roku moj szescioletni syn pierwszy raz wybiera sie na zbieranie cukierkow Mieszkamy we Francji i tu ten zwyczaj jest bardzo popularny i chyba kazdy kupuje mnostwo cukierkow i czeka na dzieci . Sam wybral sobie kostium i juz nie moze siie doczekac piatku Mlodszy czterolatek tez ma kupiony kostium i tez twierdzi, ze bedzie zbieral cukierki z kolegami i bratem, ale znajac jego zapal pewnie zrezygnuje i poprosi babcie o cukierki

2. dzieckozakupy.pl
    Nie rozumiem, co jest złego w tym święcie, denerwują mnie te glosy, ze to nie katolickie święto , no i co z tego?
    - z tego co widać w Polsce Halloween całkiem dobrze się przyjęło

Administrator Awatar Kasia
    Mieszka w
    Sulejówek
    To pewnie zależy od okolicy. Tu gdzie mieszkam, mnóstwo jest osób - nazwijmy to oględnie - mało postępowych. Halloween traktują nie jak zabawę, ale co najmniej jak kult wampiryzmu. Obawiam się, że jakaś starsza babcia zacznie rzucać w te dzieciaki kamieniami i zrobi się afera ;( Choć faktycznie, ludzie różnie reagują, w ubiegłym roku dwóch wesołych panów dało dziewczynom 40 zeta na cukierki (wiem, bo razem z koleżanką szłyśmy za nimi w pewnej odległości jako obstawa). Ale jednak się boję

Senior Member Awatar maryskalbn
    Mieszka w
    Lublin
    O mnie
    Za każdym fajnym dzieckiem, stoi fajna mama!!!
    Ja bym wypuściła dziecia na takie zbiory słodyczy, bo nie wie widzę w tym nic a nic złego, a jeśli ktoś ma problem to nie da cukierka i tyle.
    "Los dał im piękne dni i zarwane noce
    Skazani na wolność, wyrok dożywocie"

http://gadzinkapowiedziala.blogspot.com/ <---- teksty Gadzinka - Lusinka

Senior Member Awatar bąbelek
    Mieszka w
    warszawa
    O mnie
    Jestem mamą Patryka urodzonego 1.11.11
    Wpisów
    9
    Ja jakoś sceptycznie podchodzę do tego "niby święta". Może zmienię zdanie jak młody podrośnie i będzie chciał się przebierać lub chodzić za cukierkami. Póki co jestem na nie. U nas na osiedlu dzieci nie chodzą raczej po blokach. Ale na wszelki wypadek zachomikuje jakies słodkości w razie zbłąkanej czarownicy lub ducha

Member
    szabrówka

Mieszka w
    Solec Kujawski, Poland
    nie.
    w mojej rodzinie święto zmarłych to czas zadumy. Jakoś mi to koliduje z zabawą i chodzeniem po sąsiadach. Wolę się trzymać naszej tradycji, czy to w formie katolickiej, czy słowiańskich dziadów.

Member
    szabrówka

Mieszka w
    Solec Kujawski, Poland
    nie.
    w mojej rodzinie święto zmarłych to czas zadumy. Jakoś mi to koliduje z zabawą i chodzeniem po sąsiadach. Wolę się trzymać naszej tradycji, czy to w formie katolickiej, czy słowiańskich dziadów.

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member
    MamaWika

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-09-17 zobacz kalendarz
    Ja jestem fanka polskiej tradycji. Kiedy mieszkalismy w Polsce, moje dziecko nie miało pojecia o tym dniu. Tak samo walentynki. Natomiast, odkad mieszkamy w UK, dla mojego synka ten dzien jest wazniejszy od urodzin. Naprawde, kilka razy w ciagu roku pyta, ile jeszcze musi czekac, planuje, za co sie przebierze itp. I nie mogę mu tego odmówic. Tym bardziej, ze tu prawie wszystkie dzieci tego dnia sie przebieraja i chodza po domach. Oczywiscie sam nie bedzie chodzil. Zawsze mamy ida z nimi. I nic go nie zwolni z wizyty na cmentarzu 1 listopada. Nie mamy tu grobów bliskich, ale zawsze odwiedzamy cmentarz, zapalamy znicz na obycm grobie, rozmawiamy o naszych babciach itp.
    Moj syn musi znac kulture swojego kraju, ale powienien tez szanowac obyczaje panujace w kraju, gdzie mieszka.

Senior Member Awatar alex123
    Mieszka w
    Francja, Polska
    Moi halloweenowi chlopcy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	hall.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	80.9 KB
ID:	80148

Junior Member
    mamaicóra

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-09-13 zobacz kalendarz
    Moja córa jest jeszcze za mała na to święto, ale jak trochę podrośnie, to oczywiście, że pozwolę jej zbierać cukierki uważam, że jest to świetna zabawa dla dzieciaków!

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów