Ankieta: Czy w twojej rodzinie obchodzi się Halloween?

Strona 2 z 7
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 61

Halloween w Polsce

Senior Member Awatar Dorot_ka
    Mieszka w
    Wrocław
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-01-09 zobacz kalendarz
    Mieszkamy z mężem na dość młodym osiedlu, jest tutaj dużo dzieci, więc zdarzają się przebierańcy pukający do domu w Halloween. Nie jestem przeciwniczką tego święta, sama go nie traktuję jako święto, ale jest to fajny pomysł na to, żeby dzieci miały zabawę i dostały trochę słodyczy. W tym roku mamy już w domu dynię i będziemy wycinać ją z mężem, myślę że będziemy się przy tym świetnie bawić! Uważam, że jest to bardzo fajny pretekst do tego, żeby spędzić czas z rodziną, każde takie przygotowywanie dekoracji czy przebrań to zabawa i chwile, które będzie można wspominać. Nie mamy w Polsce takiego święta z przebieraniem i zbieraniem słodyczy przez dzieci, więc dlaczego nie obchodzić go? Podoba mi się pomysł nazwania go Świętem Dyni, nie musi być strasznie, ale wesoło! Dorośli też mogą się przebrać, w końcu w każdym z nas jest jeszcze dziecko

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member
    JLMania

O mnie
    Jestem mama, moje dziewczynki urodzily sie 03.06.2013
    Ja rowniez traktuje Haloween jako zabawe anie swieto. Znam zdanie Kosciola na ten temat i ze my jako katolicy nie powinnismy tego obchodzic... Ale dla mnbie to jakis absurd. Mieszkam w Anglii, tu to swieto jest bardzo popularne, co roku sa imprezy, dzieci chodza i zbieraja cukierki, i nkimou krzywdy tym nie roba a przy tym swietnie sie bawia. Nie wyobrazam sobie kiedys zabronic moim corkom zbierania cukierkow, sama takze mam zawsze przygotowane gdyby ktos zapukal:P

Senior Member Awatar maryskalbn
    Mieszka w
    Lublin
    O mnie
    Za każdym fajnym dzieckiem, stoi fajna mama!!!
    Jestem za! Co prawda Małej nie przebieram, ale dzisiaj chodziła po domu i krzyczała "cukierek czy psikus". Dynie będzie robiła z babcią, właściwie to zaraz się za to zabierają. A co więcej.... lepsze zabawy w duchy niż pamiętanie o zmarłych raz do roku... tego kościół jednak nie zauważa, zresztą jak masy swoich bzdurnych zasad.
    "Los dał im piękne dni i zarwane noce
    Skazani na wolność, wyrok dożywocie"

http://gadzinkapowiedziala.blogspot.com/ <---- teksty Gadzinka - Lusinka

Senior Member Awatar Pandora
    Mieszka w
    Wielkopolska
    O mnie
    Blogerka.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	31.102.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	85.6 KB
ID:	64188

Obchodzić jakoś szczególnie nie obchodziliśmy. Bawiliśmy się tylko.

Mam mieszane uczucia co do Halloween. Z jednej strony to duża uciecha dla dzieci i niektórych dorosłych ale przeszkadza mi, że tak mocno gryzie się z naszym rodzimym Świętem Zmarłych. Jest to jedno z piękniejszych polskich świąt, kiedy oddajemy się refleksji nad przemijaniem i wspominamy tych, co odeszli a wciąż są bliscy naszemu sercu. To piękne i bardzo poważne święto. Przeszkadza mi, że w umysłach młodych ludzi bardziej będzie kojarzyć się z imprezowaniem i przebierankami niż oddawaniem się zadumie.

Teraz dopiero przeczytałam poprzednie posty i dodam, że nie jestem osobą religijną. Jestem ateistką i dla mnie święto Wszystkich Zmarłych nie jest świętem religijnym. To czas, kiedy szczególnie mocno myślę o mojej zmarłej babci i dziadku i ze łzą w oku ale i uśmiechem wspominam lata mojego dzieciństwa. Poza tym zawsze wzrusza mnie, że Polacy tak jednoczą się tego dnia. Wszyscy dekorują groby swoich bliskich i cmentarze wieczorem wyglądają absolutnie magicznie.

Senior Member Awatar maryskalbn
    Mieszka w
    Lublin
    O mnie
    Za każdym fajnym dzieckiem, stoi fajna mama!!!
    Mi z kolei nie podoba się fakt, że te groby sprzątają i dekorują tylko raz do roku, wystarczy się przejść po cmentarzu 2-3 miesiące później i już jest syf. Poza tym jakoś nie chce przekazywać mojej Małej że ma być smutna bo ktoś umarł, jeśli będzie ej brakować tej osoby to sama to poczuje, bez mojego "1 listopada dniem rozpaczy", a zabawa na halloween jest całkiem fajną sprawą.
    "Los dał im piękne dni i zarwane noce
    Skazani na wolność, wyrok dożywocie"

http://gadzinkapowiedziala.blogspot.com/ <---- teksty Gadzinka - Lusinka

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Cytat Zamieszczone przez SzczęsliwaMama Zobacz posta
    Drogie mamy czy u Was w domach obchodzicie Halloween? Przebieracie się? Są jakieś zabawy? Maci jakieś fajne pomysły?
    Ja się nie przebieram ale dzieciaki tak chodzą po sąsiadach i straszą. Są poprzebierani w potwora, czarownicę.

Administrator Awatar Kasia
    Mieszka w
    Sulejówek

Pozwalacie dzieciom zbierać cukierki na Halloween?

Kilka koleżanek mojej młodszej córki umówiło się na najbliższy piątek na wspólne zbieranie cukierków. Zamierzają się przebrać i chodzić po domach. Będą pod opieką mamy jednej z nich, ale zastanawiam się, czy puszczać swoją córkę - obawiam się reakcji niektórych dorosłych. Czy wy puściłybyście swoje dzieci, by zbierały słodycze?

Senior Member Awatar koniczynka13
    Mieszka w
    Leszno
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-10-17 zobacz kalendarz
    Data
    17.10.2010
    Mój czterolatek jeszcze nie bardzo kuma, o co chodzi z tym "świętem". W zeszłym roku przyszły do nas dzieci, nawet fajnie przebrane i na szczęście miałam w domu jakieś słodycze, bo aż szkoda byłoby mi ich puścić z niczym. Szymon był zachwycony czarownicą hehe

Myślę, że dzieci w wieku szkolnym, zwłaszcza pod opieką jakiegoś rodzica, spokojnie można wypuścić na taką "eskapadę".

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów