Strona 1 z 19
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 189

Jak się przygotować do ciąży?

Jak się przygotować do ciąży?

Witam

jestem tu nowa i mimo tego, ze mam kolezanki, ktore maja juz wlasne dzieci albo sie ich spodziewaja, a nawet siostre ktora ma juz 2letnia corcie to strach mnie oblecial, kiedy moj chlopak wspomnial o tym, ze moze bym odstawila tabletki, zeby zaczac starania o dzidzie... Oczywiscie ja takze chce dziecko, mam 28 lat, wiec mysle, ze to najwyzsza pora... dlatego jestem tutaj, zeby sie poradzic, nawet zanim zaczne sie starac- lubie byc zawsze odpowiednio do wszytkiego przygotowana, czyli jestem ta z "dmuchajacych na zimne" dlatego prosze poradzcie mi, co powinnam zazywac przed zajsciem w ciaze,czego unikac? Slyszalam, ze nie mozna jesc zbyt duzo ryb, poniewaz mozna przekroczyc dopuszczalna dawke rteci w organizmie... Prosze o jakies informacje, bardzo chcialabym zeby starania przebiegly pomyslnie i zeby dzidzia urodzila sie zdrowa... Z gory dziekuje za Wasze porady i wskazowki...

Pozdrawiam!

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member
    Pela_

Mieszka w
    Kraków
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-04-19 zobacz kalendarz
    to zacznij łykac kwas foliowy

Senior Member Awatar koniczynka13
    Mieszka w
    Leszno
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-10-17 zobacz kalendarz
    Data
    17.10.2010
    Proponuję wybrać się do ginekologa, zwłaszcza, że łykasz tabletki. On na pewno dobrze Ci doradzi i sprawdzi przy okazji, czy nic Ci nie dolega.

Senior Member Awatar mavrolaczek
    O mnie
    Jestem mamą, będę mamą.
    Przede wszystkim najlepiej wybrać się do zaufanego lekarza ginekologa i z nim na ten temat porozmawiać.
    Możliwe, że będziesz musiała odstawić tabletki i poczekać kilka miesięcy, aby organizm się 'oczyścił' zanim w ogóle będziecie mogli zacząć się starać o maluszka. Poza tym zdrowa i zbilansowana dieta, ruch i pozytywne nastawienie nie zaszkodzą.
    Natomiast jeżeli chodzi o suplementy diety, to moim zdaniem, najlepiej wszystko konsultować z lekarzem ginekologiem. On może Cię też skierować na badania ogólne moczu i krwi, sprawdzić stan jajników i ogólnie zbadać Cię ginekologicznie - dzięki temu dowiesz się, jaki jest Twój aktualny stan zdrowia i czy nie ma żadnych przeciwwskazań dla ciąży.
    Myślę że to najbardziej Cię uspokoi i pozwoli spokojnie zaplanować, co i jak robić aby ciąża przebiegała prawidłowo a maluszek był zdrowy.

Powodzenia!

dziekuje za wszystkie odpowiedzi! w zeszlym roku zmienialm miejsce zamieszkania i bedzie mi raczej ciezko znalezc dobrego lekarza ale tak czy inaczej mysle, ze jest to jednak najbezpieczniejsze rozwiazanie. profesjonalista powinien wiedziec co zrobic, zeby staranie sie o dziecko przebieglo pomyslnie a ciaza obyla sie bez przykrych niespodzianek. nie moge sie juz doczekac wlasnego malenstwa, mam nadzieje, ze bedzie mi dane zajsc szybko w ciaze pozdrawiam forumowiczki!

Senior Member Awatar mavrolaczek
    O mnie
    Jestem mamą, będę mamą.
    Felka Trzymam kciuki
    Mam nadzieję, że będziesz tu do nas zaglądać.
    Powodzenia i trzymaj się cieplutko!

Jak sie przygotować?

Cześć ;D
    Jestem Ola ( czy Oliwia, jak kto woli ), mam 24 lata. Razem z mężem chcielibyśmy mieć dziecko. Tylko niewiem jak sie przygotować, jak wszystko zaplanować i trochę sie boje. Ja sama szukam pracy, a mój mąż ma bardzo dobrą, tylko że dużo czasu go w domu niema. Ale cóź to jego pasja i robi to co lubi. Jak to mówią "jesteśmy młodzi, zakochani i głupi" wiec jeszcze nie powinniśmy decydować sie na dziecko. Chć ja zawsze marzyłam o rodzinie wielodzietnej. Jednak poprostu no boje sie, a wszyscy do kogo zwrócić sie bym mogła są zajęci. Wiec proszę was dziewczyny i radę. Sama mam rodzeństwo, nawet w wieku szkolnym, wiem jak wszystko wygląda, lubie dzieci i mysle ze sie dogaduje, no jak to rodzeństwo. Tyle że poród, niemowlę,wychowanie... Boje sie że mąż czasu będzie miał mało, ale on dąży do celu. Chciałabym byście no jakoś doradziły i może podzieliły przeżyciami. Nie wiem czy sobie poradzę, bo potrafię być bardzo nieodpowiedzialna i mieć chumorki jak nastolatka ;D proszę was niech ktoś pomorze ;D

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member Awatar maryskalbn
    Mieszka w
    Lublin
    O mnie
    Za każdym fajnym dzieckiem, stoi fajna mama!!!
    Mnie ciąża bardzo, bardzo zaskoczyła, nie byłam przygotowana, miałam naście lat, nie wyobrażałam sobie siebie w roli matki. Ba nawet nie chciałam być matką. Mój facet a ojciec Małej też nie należy do najodpowiedzialniejszych ludzi na świecie, ma swoją pasję i nią żyje, chociaż w roli ojca odnajduje się idealnie.
    Jedno co mogę Ci powiedzieć na 100% to nie da się przygotować, bo bierzesz takie maleństwo na ręce i... jesteś gotowa do roli matki. Co prawda wtedy również się pojawia masa wątpliwości, problemy z maluchem potrafią zaskakiwać i nie da się na nie przygotować.
    Także jeśli chcesz być matką to po prostu podejmij "kroki" i się nie zastanawiaj
    "Los dał im piękne dni i zarwane noce
    Skazani na wolność, wyrok dożywocie"

http://gadzinkapowiedziala.blogspot.com/ <---- teksty Gadzinka - Lusinka

Cytat Zamieszczone przez maryskalbn Zobacz posta
    Mnie ciąża bardzo, bardzo zaskoczyła, nie byłam przygotowana, miałam naście lat, nie wyobrażałam sobie siebie w roli matki. Ba nawet nie chciałam być matką. Mój facet a ojciec Małej też nie należy do najodpowiedzialniejszych ludzi na świecie, ma swoją pasję i nią żyje, chociaż w roli ojca odnajduje się idealnie.
    Jedno co mogę Ci powiedzieć na 100% to nie da się przygotować, bo bierzesz takie maleństwo na ręce i... jesteś gotowa do roli matki. Co prawda wtedy również się pojawia masa wątpliwości, problemy z maluchem potrafią zaskakiwać i nie da się na nie przygotować.
    Także jeśli chcesz być matką to po prostu podejmij "kroki" i się nie zastanawiaj
    Hym, w sumie racja, ale to i tak niełatwe ;D to znaczy, moi mąż częśto wyjerzdża a ja boje sie być sama z małym dzieckiem. Jednak dzięki, od rana chodzę jakaś przygnębiona, a teraz taki uśmieszek

najważniejsze jest wsparcie bliskich osób moim zdaniem
    Ostatnio edytowane przez Diwiksik ; 16-07-14 o 12:42

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów