Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Przedwiośnie - w co ubrać malucha

Senior Member Awatar Kasia_K
    Mieszka w
    Pruszków
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-12-22 zobacz kalendarz

Przedwiośnie - w co ubrać malucha

Drogie mamy - poradźcie! Na dworze zrobiło się w miarę ciepło - jak więc ubrać 3-miesięcznego malucha żeby go nie przegrzać?
    Swojej córeczce nakładam rajstopki i bluzeczkę, a do tego lekki sweterek. Potem wkładam ją w kombinezon, obowiązkowo w czapeczce, rękawiczkach i ocieplaczach na stópki. Problem stanowi szalik - mam wrażenie, że gdy ją nim owijam to jest jej za gorąco. Jest jakaś alternatywa dla szalika? Apaszka, czy całkiem z niego zrezygnować? Help!

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar asiawaw
    Mieszka w
    warszawa
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-12-18 zobacz kalendarz
    Kasia zostaw te szyjkę, której i tak prawie nie ma - jeśli mogę doradzić Ja nic na nią nie zakładam od początku i jest ok. Ja do dziś zakładałam Izie lżejszy od zimowego kombinezon - taki pluszowy. Pod to ubranko - jedna warstwa - dresik, pajac itp. I oczywiście krótkorękawny bodziak na brzuszek. Na rączki rękawiczki ale nie te grube od kombinezonu tylko takie tkane. Na łepetynkę czapkę - 2 warstwy bawełny. Z takim puchatym grubasem roztałyśmy się już dawno. Na wózku mam polarowy kocyk złożony w zależności od potrzeb. Jeżdżę już spacerówką. Belluśka nie marznie a wręcz dziś wyjęłam ją zgrzaną więc na dniach jadę po kurteczkę, rajstopki i pierwsze butki żeby stópek nie zawiało

Mieszka w
    Pruszków
    O mnie
    Asia wielkie dzięki Pluszowy kombinezonik to świetny pomysł, a szalik chyba rzeczywiście schowam do szuflady - nawiasem mówiąc o niego staczam zwykle największe boje szykując Olę do wyjścia na spacer
    Też już zaczynam myśleć o jakimś maleńkim bawełnianym dresiku na wiosnę i pierwszych bucikach. Chyba zaczynam bzikować na punkcie maleńkich sukieneczek i bluzeczek

Senior Member Awatar asiawaw
    Mieszka w
    warszawa
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-12-18 zobacz kalendarz
    Ja już zamówiłam pierwszą sukineczkę Wymarzyłam sobie na święta sztruksową bordo - taką zwykłą. Znalazłam w sklepie z kurteczką. Nie mogę się doczekać. Jeszcze bodziak z kołnierzykiem i białe rajstopki i jest klasa Sukieneczki są niepraktyczne, ale takie ślczne !!!! Będę stroić tego pulpecika ;że aż tylko !!

Senior Member
    learta

Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-12-21 zobacz kalendarz
    Swojego synka ubieram w cieńszy kombinezon. Pod spód zakładam rajstopki, body na krótki rękaw, bluzeczkę, bez spodni - jak idziemy tylko na spacer. Czapka też jest.

Asiu ciuszki dla takich maluchów są prześliczne

Senior Member Awatar justi
    O mnie
    9.12.2010
    Zamówiłam niedawno na allegro ciuszki wiosna-lato dla mojej córki. Te sukienki, spodenki, bluzeczki, spódniczki - normalnie prześliczne. Nie mogę się doczekać, kiedy córkę w to ubiorę Ale póki co przy 12-15 stopniach ubieram jej koszulkę lub body z krótkim rękawem, kaftanik z długim, rajstopki i na to polarowy komplet + ciepłe skarpetki i bawełnianą czapeczkę z kapturkiem polarowym. Przykrywam kocykiem i wkładam do śpiworka od wózka, małej jest ciepło.
    Na szyję nic nie zakładałam i nadal nie zakładam, z butkami też się wstrzymujemy. Wszyscy znajomi mówią, że są niepotrzebne i dopiero się je kupuje, jak dziecko samodzielnie chodzi.

Senior Member Awatar Kisia
    Mieszka w
    Giżycko
    O mnie
    07.01.2011:)
    Ja małej zakładam body krótki rękaw,bluzeczke,rajstorki i spodnie, a na górę kurteczke.Czapulka i butki.Szalika nie zakłądalam i nie zakładam,w Zimie to miałam taka apaszke na rzep polarową w komplecie z czapeczką.
    Asiawaw masz rację,sukienki są niepraktyczne ,ale mamy ich sporo na wiosne i lato.Nie można się im oprzec.Trzeba stroić te nasze damy

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Mieszka w
    Pruszków
    O mnie
    I pomyśleć, że ja tak swoją Olę katowałam tym szalikiem...
    Wiecie na co ja jeszcze choruję oprócz tych ślicznych letnich sukieneczek (najlepiej w drobne groszki albo kwiatuszki)? Na bawełniane dresiki! Już jeden kupiłam - bluza, body z długim rękawkiem i spodenki - cudo! Tylko są trochę za duże, ale na święta powinny już pasować Czeka nas 6-godzinna podróż, więc muszą być wygodne. A na same święta planuję jakąś fajną sukienusię

Co myślicie na temat ubierania dziewczynek w różowe ciuszki? Ja jak byłam w ciąży to się zbuntowałam i nie kupiłam ani jednej różowej rzeczy. Teraz się trochę poddałam, bo niektóre różowe ubranka są na prawdę ładne, zwłaszcza w zestawieniu z szarym kolorem

Senior Member Awatar Kisia
    Mieszka w
    Giżycko
    O mnie
    07.01.2011:)
    W ciązy kupiłam może 2 rózowe body i nic wiecej.Wszystko było w kolorach uniwersalnych.Miałam obawy,że moze chłopak sie urodzi.Choc na usg wątpliwości nie było!
    Ja choruje na legginsy i tuniki czy bluzki.Gdzie nie zobacze to kupuje.
    W rózowym nie ma nic złego,ładny kolor,ale z umiarem.Tak mysle.Szafa Leny jest kolorowa,są rózowe,fioletowe,zielone czy żółte rzeczy.

Senior Member Awatar koniczynka13
    Mieszka w
    Leszno
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-10-17 zobacz kalendarz
    Data
    17.10.2010
    Bo najlepsze jest to, że dziewczynkę można ubrać również na niebiesko, ale chłopaka na różowo to już nie bardzo... Trochę mnie to wkurza, że wśród tych najmniejszych ciuszków dla chłopców są głównie niebieskie i zielone, ewentualnie żółte można też ubrać. Jak mi się raz udało wyhaczyć szare śpiochy (z kotem Filemonem:P) to zaraz brałam

Newsletter Mjakmama24.pl
Zapytaj naszych ekspertów
Karolina Solecka-Rzytka
Karolina Solecka-Rzytka psycholog, psychoterapeutka

Jem w stresie

Iwona Słowińska
Iwona Słowińska mgr inż. żywienia człowieka, psychodietetyk

Cukrzyca w ciąży

Rita Calderaro - Poczmańska
Rita Calderaro - Poczmańska Rehabilitant dziecięcy

Krzywa główka u 4 miesięcznego dziecka