Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Zmiana smoczków w butelkach

Senior Member Awatar Kaha
    Mieszka w
    Cypr
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-01-08 zobacz kalendarz
    Data
    08.01.2011

Zmiana smoczków w butelkach

Mój synek ma już 2 i pół miesiąca, ale nadal podaję mu mleko przez smoczki Aventa z 1 dziurką - niby są dla niemowlaków do 1 miesiąca. Nie wiem, czy powinnam zmienić smoczki na te z 2 dziurkami - czy ilość dziurek może mieć wpływ na rozwój jamy ustnej? Na razie nie zmieniałam, bo ciągle przy jedzeniu ulewa mu się mleczko kącikami ust - wydaje mi się, że nie nadąża wszystkiego łykać, a herbatą się krztusi.

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar koniczynka13
    Mieszka w
    Leszno
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-10-17 zobacz kalendarz
    Data
    17.10.2010
    A czy te smoczki to nie są czasami do 6 miesięcy? To, że są oznaczone numerkiem 1 to chyba nie znaczy, że są do 1 miesiąca...

Administrator Awatar Kasia
    Mieszka w
    Sulejówek
    Moim zdaniem wyznacznikiem jest tu to, że malec się krztusi - jeszcze nie jest gotowy na inne smoczki Bedzie, jesli zauwazysz, ze ciężko mu się ssie, albo smoczki zaczną się "zasysać" bo to znak, że dziurki zrobiły się za małe ...

Senior Member
    marza

Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    trojacza mama
    kolejne smoki sa to 3 dziurkowe od 3 miesiaca... moi do 6 miesiaca pili z 1 dziurki a pozniej przeszlismy na trojprzeplywowe aventu bo i mleko mogli juz pic szybciej i kaszke moglam podac...tak pisze poprzedniczka jak zauwazysz ze juz nie leci po bokach i ciezko sie ssie dziecku to wtedy zmieniaj i nie sugeruj sie naklejka na opakowaniu...

Senior Member Awatar Kaha
    Mieszka w
    Cypr
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-01-08 zobacz kalendarz
    Data
    08.01.2011
    Dzięki za rady, bo myślałam już, że robię źle nie wymieniając mu tych smoczków i się martwiłam.

Kaha, zalecane jest, aby smoczki do karmienia wymieniać na szybsze wraz z rozwojem dziecka. Wskazówki te nie są jednak obligatoryjne. Najważniejsze jest, by prędkość przepływu pokarmu była dopasowana do potrzeb dziecka. Jeśli Twój Maluch podczas karmienia smoczkiem z 1 dziurką nie denerwuje się, a przy smoczku z 2 dziurkami się krztusi, oznacz to tylko jedno: smoczek z 1 dziurką jest dla Twojego Malucha idealny. Pozostań przy tym rozmiarze smoczka, aż zaobserwujesz, że synek domaga się szybszego przepływu pokarmu.

Jeśli będziesz miała dodatkowe pytania, lub wątpliwości przy korzystaniu z produktów Philips Avent, pisz śmiało. Chętnie pomogę.

---
    Ekspert Philips Avent, udziela porad i odpowiada na pytania internautów związane z produktami Philips Avent, a także opieką nad dziećmi i karmieniem. Zapraszam do dyskusji lub kontaktu bezpośredniego.

Junior Member
    bcian

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-09-23 zobacz kalendarz
    Moja mała smoczek z jedną dziurką miała do chyba 3miesiaca,potem dopiero ten z dwiema dziurkami bo tez jej leciało za szybko i nie chciała smoka z dwoma dziurkami

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    ja też używam aventa, smoczek 1 wymieniłam na 2 jak mały miał 1,5 miesiąca, teraz ma prawie 4 i chciałam dać 3 ale widzę że za szybko dla niego leci.

Member Awatar madzik88
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-04-25 zobacz kalendarz
    Hej dziewczyny
    fajnie że znalazłam forum dotyczące smoczków do butli bo mam pytanko.
    Czy mogłaby mi któraś wyjaśnić kiedy trzeba zmienić smoczek w butli tzn jak długo można używać jednego smoka. Co prawda używam smoków firmy NUK bo z firmy Avent mała się bardzo krztusiła, jakis czas temu mąż kupił drugi smok do butelki na picie który miał być niby taki sam jaka ten z butli na mleko (niby 1) ale jak pije z tego nowego smoka to się krztusi i tylko przy piciu . Nie wiem dlaczego. Za rzadkie ?

Junior Member Awatar -basiek-
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-04-15 zobacz kalendarz
    madzik Nie wiem czy Twoje pytanie jest nadal aktualne, ale łatwo sprawdzić w jakim jest stanie smoczek jak porównasz nowy ze starym. Jak kupiłam smoczki TT na wymianę to było widać różnice. Te stare były miękkie i "flakowate" więc wymieniłam na nowe 1 do herbatki a na 2 do mleka bo mała się już wkurzała, że jej mało leci. Co do krztuszenia może Twoja córcia się już przyzwyczaiła do tych starych smoczków, które zapewne były miększe i inaczej jej się piło?

Newsletter Mjakmama24.pl
Zapytaj naszych ekspertów
Izabela Tyszka
Izabela Tyszka instruktorka fitness

Rowerek stacjonarny

Iwona Słowińska
Iwona Słowińska mgr inż. żywienia człowieka, psychodietetyk

Prawidłowość jadłospisu u 17 miesięcznej córki

Rita Calderaro - Poczmańska
Rita Calderaro - Poczmańska Rehabilitant dziecięcy

prężenie się dziecka