Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

samotna matka

Junior Member
    nika

Mieszka w
    Dębica
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-05-24 zobacz kalendarz

samotna matka

Witam,
    mam nadzieje ze ktos bedzie potrafil mi pomoc a ta pomoc przyda sie nie jednej matce. No wiec jestem w 8 miesiacu ciazy, jestem osoba bezrobotna bez prawa do zasilku, w luty zakonczylam polroczny platny staz a zeszlym roku skonczylam szkole. z ojcem dziecka nie zamierzamy wziasc narazie slubu. I chcialabym wiedziec do jakie zasilki przysluguja mi w tej sytuacji. Ojciec dziecka zamierza je uznac i bedzie ono nosilo jego nazwisko

2. dzieckozakupy.pl
    Będą Pani przysługiwać alimenty od ojca dziecka. Poza tym tzw. becikowe (1000zł) niezależne od wysokości dochodów. Następnie zasiłek rodzinny 68zł mies. (jeżeli dochód rodziny nie przekraczas 504zł na osobę w rodzinie albo 583zł jeżli w rodzinie jest dziecko niepełnosprawne) . Może też Pani starać się o dodatki do zasiłlu rodzinnego, a mianowicie: dodatek z tytułu urodzenia dziecka 1000zł oraz w Pani przypadku dodatek z tytułu samotnego wychowywania dziecka -170 zł mies. albo 250 zł mies. w przypadku wychowywania dziecka niepełnosprawnego (z orzeczoną niepełnosprawnością lub z orzeczonym znacznym stopniem niepełnosprawności).

Senior Member Awatar Maritka
    Mieszka w
    zachodniopomorskie
    O mnie
    Jestem mamą Natalki, Gabrysia i Julci
    Data
    29.01.2011
    Zasiłek dla matki samotnej przysługuje tylko wtedy gdzy dziecko nie ma nazwiska ojca. poniewaz tylko wtedy jest Pani postrzegana jako matka samotna.
    Jeśli ojciec uzna dziecko aby dostac zasilek 68zl i dodatek z tyt. urodzenia dziecka musi Pani przedstawić zarobki partnera z 2009 roku (od wrzesnia z 2010roku) z urzędu skarbowego oraz pani zarobki z tego samego roku nawet jesli wynosza one 0 zl.
    jesli dochod nie bedzie przekraczał 504zl na osobe otrzyma Pani zasiłek i dodatek.

Junior Member
    nika

Mieszka w
    Dębica
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-05-24 zobacz kalendarz
    dziękuje za informacje, bylam dzisiaj w MPOS-ie i wybralam potrzebne dokumenty, tylko mam jeden problem. A mianowicie dostalam tam taki druk na ktorym lekarz ma mi wypisac kiedy odbywalam wizyty lekarskie i jest tam wypisene ze 1 wizyta miala byc do 10 tygodnia a czytalam ze ten wymog zostal zawieszony a ja pierwsza wizyte mialam w 14 tygodniu. I juz nie wiem jak jest z tym wymogiem odnosnie 10 tygodnia

Senior Member Awatar Maritka
    Mieszka w
    zachodniopomorskie
    O mnie
    Jestem mamą Natalki, Gabrysia i Julci
    Data
    29.01.2011
    ja poszlam w 12 tyg i nie bylo problemu

Aktualnie (i do 31.12.20011r.) becikowe (zgodnie z ustawą jednorazowa zapomoga z tytułu urodzenia dziecka) jak i dodatek do zasiłku rodzinnego z tytułu urodzenia dziecka będzie przysługiwać po przedstawieniu zaświadczenia lekarskiego lub położną, potwierdzającego co najmniej jedno badanie kobiety w czasie całej ciąży (nie do 10 tyg.)przez lekarza ginekologa lub położną.

Senior Member Awatar MamaGada
    Mieszka w
    Londyn
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-05-20 zobacz kalendarz
    Mam kilka pytań: Czy dodatek z tytułu urrodzenia dziecka należy się matkom samotnie wychowującym dziecko czy z tytułu niskich dochodów rodziny? Oraz czy żeby dostac taki dodatek musze pobierac inne zasiłki?
    Jeszcze jeden problem... Dotyczy dochodu rodziny. Mój narzyczony pracuje w Wielkiej Brytanii i tam rozlicza sie z podatkow. Czy jego dochody wliczają sie do ogólnego dochodu naszej rodziny?

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Dodatek z tytułu urodzenia dziecka (1.000zł jednorazowo) oraz dodatek z tytułu samotnego wychowywania dziecka (170złmies.) są dodatkami do zasiłku rodzinnego, czyli aby je otrzymać trzeba mieć przyznany zasiłek rodzinny. Przyznanie zasiłku rodzinnego jest zależne od dochodu rodziny.

Natomiast odnośnie drugiego pytania to zgodnie z ustawą o świadczeniach rodzinnych definicja rodziny jest taka:
    "rodzina – oznacza odpowiednio następujących członków rodziny: małżonków, rodziców dzieci, opiekuna faktycznego dziecka oraz pozostające na utrzymaniu dzieci w wieku do ukończenia 25 roku życia, a także dziecko, które ukończyło 25 rok życia legitymujące się orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności, jeżeli w związku z tą niepełnosprawnością rodzinie przysługuje świadczenie pielęgnacyjne; do członków rodziny nie zalicza się dziecka pozostającego pod opieką opiekuna prawnego, dziecka pozostającego w związku małżeńskim, a także pełnoletniego dziecka posiadającego własne dziecko.

A zgodnie z art. 3 ust.1 lit.c - dochodem rodziny są również dochody uzyskiwane za granicą Rzeczypospolitej Polskiej, pomniejszone odpowiednio o zapłacone za granicą Rzeczypospolitej Polskiej: podatek dochodowy oraz składki na obowiązkowe ubezpieczenie społeczne i obowiązkowe ubezpieczenie zdrowotne.

Senior Member Awatar AniaP
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-03-11 zobacz kalendarz
    Jestem mamą 5-miesięcznej Tosi. Jej ojciec biologiczny właśnie uznał ją przed urzędnikiem USC, ale nie interesuje się nią, ma rodzinę i troje dzieci i nie zamierza łożyć na utrzymanie mojego dziecka. Ma też długi i komornika na pensji. Ja zaczynam urlop wychowawczy 1 września (umowę w pracy mam na czas nieokreślony) i rozumiem, że żadne pieniądze mi się nie należą? Pani w Opiece Społecznej kazała przynieść PIT-y moje i ojca Tosi, uznała, że matką samotną nie jestem (bo jest uznanie dziecka), a moje dochody (pracuję na pół etatu za ok. 1300 zł) są za wysokie by otrzymać jakiekolwiek świadczenia rodzinne. Czy ma rację? I druga sprawa - alimentów. Jak to wygląda, gdy ojciec mojej córki jest zadłużony? Ile można otrzymać z Funduszu Alimentacyjnego i jak ten fundusz rozlicza się z ojcem dziecka?
    Będę wdzięczna za odpowiedź, pozdrawiam

Senior Member Awatar klara
    Mieszka w
    bielsko-biała
    O mnie
    13.01.20011r
    Ja tez mam pytanie.Niedawno moj partner narobil mi i dziecku dlugow wiec sie rozstalismy z racji tego ze byl nieodpowiedzialny.Ma umowe o dzielo a na niej marna pensje(wiem ze zarabia lepiej).Ja nie mam mozliwosci podjac prace gdyz nie stac mnie na zlobek i opiekuje sie dzieckiem,mieszkam u znajomych bo zostawil nas bez grosza.Zamierzam zlozyc wniosek o alimenty i miejsce pobytu.Ile moge sie spodziewac?Ile alimentow rzadac bym mogla normalnie funkcjonowac?Wiem ze sad nie lubi zawyzonych kwot a chcialam 800zl w tym zlobek bym mogla isc do pracy.On daje mi 300zl mies a reszte pomagaja zkajomi i rodzina,a i tak na podstawe dla malego tylko starcza.Boje sie,ze sad uzna to za kwote wystarczajaca bo ma maly dochod.Podobno moge sie starac o zabezpieczenie na czas postepowania.Jakiej tu moge kwoty rzadac?I jaka date wpisac w miejscu od kiedy chce te alimenty?Date gdy zostalam z dzieckiem sama czy date zlozenia wniosku?Prosze o pomoc
    MAMY TYLKO SIEBIE FABIO:-*

Newsletter Mjakmama24.pl
Zapytaj naszych ekspertów
Karolina Solecka-Rzytka
Karolina Solecka-Rzytka psycholog, psychoterapeutka

Jem w stresie

Iwona Słowińska
Iwona Słowińska mgr inż. żywienia człowieka, psychodietetyk

Cukrzyca w ciąży

Rita Calderaro - Poczmańska
Rita Calderaro - Poczmańska Rehabilitant dziecięcy

Krzywa główka u 4 miesięcznego dziecka