Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Problem: Płaskostopie u dziecka.

Problem: Płaskostopie u dziecka.

Witajcie! Jestem tu nowa, więc jednocześnie pragnę się z Wami przywitać!

O tym, że zachodzi podejrzenie płaskostopia u mojej pociechy usłyszałam w przedszkolu od Pań. Po tej sytuacji wybraliśmy się do lekarza, a według niego, nasza pociecha na lekkie płaskostopie (lub jakby to nazwać - początkowe stadium), a wiadomo, że płaskostopie bez profilaktyki się pogłębia, a co za tym idzie... potem problemy z prawidłowym chodzeniem, a więc nieprawidłowe działanie stawów w przeszłości.

Słyszałam o różnych rozwiązaniach, wkładki, korektywa, buciki korekcyjne, kapcie profilaktyczne... Chciałabym/chcielibyśmy poznać Waszym zdaniem co działa i funkcjonuje najlepiej?

Będę wdzięczna za Wasze opinie!
    Pozdrowienia,
    Emilka

2. dzieckozakupy.pl
    Administrator Awatar Kasia
    Mieszka w
    Sulejówek
    A co zalecił wam lekarz? Bo to powinno mieć decydujące znaczenie przy wyborze metody działania

Junior Member
    milejka86

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-02-17 zobacz kalendarz
    Wpisów
    1
    Mi mój lekarz poleci stronę www.dlastopy.pl
    wypróbowałam i gorąco polecam mój Antoś miał stópki koślawe...
    Dobrze jest jednak skontaktować się z nimi jeżeli nie wie się dokładnie czego szukać.

Senior Member Awatar F4rba
    Mieszka w
    Koszalin
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-10-16 zobacz kalendarz
    Jako fizjoterapeutka polecam ćwiczenia... w zależności jakie to płaskostopie: podłużne czy poprzeczne... możesz się wybrać do terapeuty niech da ćwiczenia bądź poszukaj na youtube chociażby... dużo ich jest.. no i ćwicz z dzieckiem -wspólnie spędzony czas i frajda dla niego...

Cytat Zamieszczone przez Kasia Zobacz posta
    A co zalecił wam lekarz? Bo to powinno mieć decydujące znaczenie przy wyborze metody działania
    Lekarz polecił po pierwsze... nie tracić głowy, bo większość dzieci ma ten sam problem Polecił gimnastykę korekcyjną i dla mojego komfortu - kapcie profilaktyczne do zabawy w ramach "zapoiegania" i bym się nie przejmowała

Cytat Zamieszczone przez milejka86 Zobacz posta
    Dobrze jest jednak skontaktować się z nimi jeżeli nie wie się dokładnie czego szukać.
    Panią to widzę na każdym forum, gdzie wkleja Pani ten link więc raczej zamiast rzeetelnej pomocy widzę tutaj spam rekalmowy.

Droga Mamo,
    Przede wszystkim wkładki, sztywne ortopedyczne buty lub inne tego typu wynalazki to najgorsza rzecz jaką można zrobić stópkom dziecka. Nie wspomniała Pani ile dokładnie lat ma pociecha. Jednak jest w wieku przedszkolnym czyli wiek między 3 - 6 lat, w tym weku płaskostopie to FIZJOLOGIA, czyli coś zupełnie normalnego i nie ma potrzeby "leczenia". Jeśli natomiast woli Pani coś zadziałać to tylko i wyłącznie przez ćwiczenia np. zwijanie placami u stóp szalika bądź innej szmatki, chodzenie na piętach (NIE NA PALCACH), klaskanie stopami, łapanie piłki stopami i rzucanie. Ćwiczenia mają za zadanie wzmocnić mięśnie krótkie stopy, które są odpowiedzialne za wysklepienie łuku podłużnego. Wkładki, buciki itp tylko pogorszą stan mięśni, które już wykazują oznaki niewydolności. Wkładka tylko biernie podtrzymuje łuk stopy, przez co mięśnie jeszcze bardziej się "rozleniwiają" i tym bardziej bez wkładki nie utrzymają wysklepienia. Buty ortopedyczne są tak sztywne, że wręcz utrudniają aktywną pracę mięśni, zaburzają prawidłowe przetaczanie stopy i utrudniają chodzenie. Dziecko powinno jak najwięcej chodzić boso.
    W większości przypadków występuje u dzieci autokorekcja, która trwa do ok 8 roku życia. Jeśli płaskostopie, kolana koślawe bądź szpotawe nie są bardzo duże to bez jakiejkolwiek interwencji wszystko samoczynnie się naprostuje Myślę, że może Pani spać spokojnie

pozdrawiam

Cytat Zamieszczone przez Milea Zobacz posta
    Witajcie! Jestem tu nowa, więc jednocześnie pragnę się z Wami przywitać!

O tym, że zachodzi podejrzenie płaskostopia u mojej pociechy usłyszałam w przedszkolu od Pań. Po tej sytuacji wybraliśmy się do lekarza, a według niego, nasza pociecha na lekkie płaskostopie (lub jakby to nazwać - początkowe stadium), a wiadomo, że płaskostopie bez profilaktyki się pogłębia, a co za tym idzie... potem problemy z prawidłowym chodzeniem, a więc nieprawidłowe działanie stawów w przeszłości.

Słyszałam o różnych rozwiązaniach, wkładki, korektywa, buciki korekcyjne, kapcie profilaktyczne... Chciałabym/chcielibyśmy poznać Waszym zdaniem co działa i funkcjonuje najlepiej?

Będę wdzięczna za Wasze opinie!
    Pozdrowienia,
    Emilka

Buty umieszczone na podanej stronie to typowe "betonowe" buciki (mówię o tych pseudo profilaktycznych/korekcyjnych), których w żadnym wypadku NIE należy kupować dziecku. Pani dziecko ma 2,5 roku jak wynika z profilu dzieci do 3 roku życia mają koślawe stopy, koślawe kolana, płaskostopia itp wady w obrębie kończyn dolnych i jest to FIZJOLOGIA, której się nie leczy ani nie koryguje. Zmiany te są zmianami adaptacyjnymi występującymi w mniejszym lub większym stopniu u 90% populacji dzieci do 3 roku życia. Śmiem twierdzić, że albo to reklama fatalnego produktu albo była Pani u mocno niedouczonego lekarza

Cytat Zamieszczone przez milejka86 Zobacz posta

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Junior Member Awatar aniad79
    Mieszka w
    Katowice
    lekarka kazała mojej 7latce chodzic na paluszkach... czyli jednak na piętach?? kurcze sama już nie wiem, żebym jej nie zaszkodziła. od miesiaca chodzi co wieczór na paluszkach...

Cytat Zamieszczone przez aniad79 Zobacz posta
    lekarka kazała mojej 7latce chodzic na paluszkach... czyli jednak na piętach?? kurcze sama już nie wiem, żebym jej nie zaszkodziła. od miesiaca chodzi co wieczór na paluszkach...
    Na paluszkach nie chodzimy przy płaskostopiu. Za to może np. . 1. Leżąc na plecach staramy się jak najgłośniej bić brawo naszymi stopami.
    2. Leżąc na plecach trzymamy stopami woreczki z grochem i wykonujemy rowerek 3. Stojąc wkładamy w jedną z naszych stóp wypełniony grochem woreczek. Podrzucamy go jak najwyżej potrafimy a następnie staramy się go złapać w dłonie. 4. Chodzenie na zewnętrznych krawędziach stóp
    Tutaj ma Pani bardzo dobry zestaw ćwiczeń w formie zabawy http://www.youtube.com/watch?v=P2Q-ZO1Jw-A

Proszę pamiętać, że jedno ćwiczenie to za mało, dziecko po 1 szybko się znudzi a po 2 czym więcej ćwiczeń tym stopa a przede wszystkim mięśnie krótkie pracują w różnych formach obciążenia i dynamiki, czyli stopa uczy się w każdych warunkach utrzymać wysklepienie

Pozdrawiam

Pani Rito,

Serdeczne dzięki za wszystkie zebrane i przedstawione przez Panią informacje - rzadko można znaleźć w Internecie tak wartościową treść w raz z konkretami. W moim przypadku po przeczytaniu wielu wątków i for pozwoliłam sobie jedynie na kapcie profilaktyczne, między innymi przez Pani posty i poprzedniczek, trafiłam na nową firmę z kapciami, które wyglądają jak... afrykańskie zwierzaki (nazywają się bodajże Slippers Family, czy jakoś tak, jutro mogę potwierdzić jak wrócę z pracy ) - super sprawa. Tak naprawdę... zdecydowałam się na nie głównie przez wygląd i to, że pociecha widząc je w sklepie prawie zwariowała
    Dodatkowo nie mam już problemu w wyborze w czym ma chodzić pociecha w przedszkolu, a to wbrew pozorom nie był taki mały problem

Co do porad - widzę, że wiele wciąż funkcjonuje jeszcze od czasów, gdy ja ćwiczyłam na korektywie
    Serdeczne pozdrowienia,
    Emilka

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów