Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Pielęgnacja siusiaka u chłopca 2-latek

Member
    karolinaa_

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-10-02 zobacz kalendarz

Pielęgnacja siusiaka u chłopca 2-latek

Witam wszystkie forumowiczki
    Mam pytanie odnośnie pielęgnacji siusiaka u chłopca dwuletniego. Jak to jest z naciąganiem napletka i wogóle jak to było u Was? Boję się że trzeba będzie operacyjnie mu nacinać. Proszę podzielcie się swoją wiedzą na ten temat.

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar maskotka
    Mieszka w
    Łódź
    O mnie
    Jestem mamą, Szymonek urodził się 2011-09-28; Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2014-09-09
    Data
    28.09.2011 / 09.09.2014
    Cytat Zamieszczone przez karolinaa_ Zobacz posta
    Witam wszystkie forumowiczki
    Mam pytanie odnośnie pielęgnacji siusiaka u chłopca dwuletniego. Jak to jest z naciąganiem napletka i wogóle jak to było u Was? Boję się że trzeba będzie operacyjnie mu nacinać. Proszę podzielcie się swoją wiedzą na ten temat.
    U nas też jest problem z napletkiem. Nie schodzi małemu wcale. Próbujemy we wannie podczas kąpieli mu go czasami naciągać, ale Szymon tego strasznie nie lubi, więc robimy to rzadko. Efektów zero Też się boje, że skończy się to zabiegiem, ale przecież nie będę mu na siłę tam gmerać jak dziecko ewidentnie pokazuje, że mu to nie odpowiada.

Aniołek 6tc 15.06.2013

Senior Member Awatar Pandora
    Mieszka w
    Wielkopolska
    O mnie
    Blogerka.
    A bo tutaj to można na głowę dostać od sprzecznych informacji.
    Jedni każą odciągać, inni kategorycznie zabraniają. Jedni argumentują tym, że trzeba, bo inaczej będzie trzeba naciąć i mogą być problemy. Inni piszą,że nie wolno, bo można uszkodzić peniska, wdadzą się bakterie i ... bądź tu mądry.

Ja naciągałam, ale jak był dużo młodszy - przy kąpieli, nigdy na sucho i lekko - tak jak nas poinstruował pediatra.
    Teraz już tego nie robię, ale ostatnio na bilansie 4latka sprawdzał, czy skórka schodzi i jest wszystko okej.

Senior Member Awatar koniczynka13
    Mieszka w
    Leszno
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-10-17 zobacz kalendarz
    Data
    17.10.2010
    No właśnie, wszystko przez te sprzeczne informacje. Jak był młodszy, to nie ruszałam i na bilansie dwulatka się okazało, że napletek przyklejony. Doktor mu odciągnął i kazał nam to robić, bo inaczej trzeba będzie nacinać. Po czym wróciliśmy do domu i jak Szymon zaczął sikać, to go bolało. Tego dnia i kilka dni później dałam więc sobie spokój, potem zaczęłam odciągać po kąpieli. Niedawno przy okazji jakiejś choroby poprosiłam doktora, żeby sprawdził, jak "sprawa" wygląda. Stwierdził, że nadal częściowo przyklejony, ale mamy się nie martwić, bo ma jeszcze czas.

Senior Member Awatar bąbelek
    Mieszka w
    warszawa
    O mnie
    Jestem mamą Patryka urodzonego 1.11.11
    Wpisów
    9
    Ja trzymam się tego ,że do 3 lat nie wolno nic robić z siusiakiem ! Podczas ostatniego ze szczepień pediatra badająca dziecko, odciągnęła synkowi napletek i kazała tak samo robić w domu. Po powrocie z przychodni okazało się,że napletek jest pęknięty ! Drugiego dnia poszliśmy do innej pani doktor, kategorycznie zabroniła cokolwiek robić przy siusiaku. Do 3 lat działa natura i trzeba dać dziecku czas. Poza tym nie zawsze kończy się to zabiegiem. A my wróciliśmy do domu z siateczką leków i nerwami czy napletek dobrze się zrośnie i czy nie będzie zakażenia. Przeżyłam pęknięcie, odradzam odciąganie napletków małym chłopcom. Takie jest moje zdanie na ten temat.

Senior Member Awatar Misia 22...
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-03-04 zobacz kalendarz
    a jak umyc nie odciagajac?? Pekl bo bylo na sucho. Delikatnie w kapieli proponuje eizyte u urologa dzieciecego. moze wystarczymasc

[url=http://www.suwaczki.com/]l/url]

Senior Member Awatar karolina23
    Mieszka w
    lublin
    Data
    08.07.11
    witam
    u nas też był sklejony napletek i synek miał odklejany :/ dziecko się nacierpiało aby a nic wcześniej nie robiłam przy nim bo właśnie są sprzeczne informacje na ten temat i sama zgłupiałam i nic nie robiłam. widocznie trzeba było

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member Awatar bąbelek
    Mieszka w
    warszawa
    O mnie
    Jestem mamą Patryka urodzonego 1.11.11
    Wpisów
    9
    a jak myślicie czy kiedyś nasze mamy, babcie coś robiły w tym zakresie?

Member
    karolinaa_

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-10-02 zobacz kalendarz
    Niestety moja mama nie pamięta już jak to było u mojego brata.
    Ja przy kąpieli delikatnie naciągam tyle ile się da nic na siłę żeby umyć mam nadzieje że to wystarczy i nie dojdzie do sklejenia, bo nie chciałabym żeby lekarze mu tak ingerowali.

Senior Member Awatar she.mother
    Mieszka w
    Opole
    O mnie
    Ona mama braciszków dwóch
    Wpisów
    2
    Moj mąż sprawdził raz, kiedy syn miał ro, nie dało się - trudno, poczekamy.
    Kiedy miał dwa i miesiąc, sprawdził znowu - udało się. Raz starczyło, otworzył sobie szampana zeby to uczcic i wiecej nie sprawdzał:]
    Za to przy kazdej kąpieli szukał jaderek po czym głosno wołał - są! Moj syn i walił sie pieścią w klate

Newsletter Mjakmama24.pl
Zapytaj naszych ekspertów
Izabela Tyszka
Izabela Tyszka instruktorka fitness

Rowerek stacjonarny

Iwona Słowińska
Iwona Słowińska mgr inż. żywienia człowieka, psychodietetyk

Prawidłowość jadłospisu u 17 miesięcznej córki

Rita Calderaro - Poczmańska
Rita Calderaro - Poczmańska Rehabilitant dziecięcy

prężenie się dziecka

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz: