Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

dziecko spoza małżeństwa

Junior Member
    smutna

Mieszka w
    warszawa

dziecko spoza małżeństwa

Witam mam dziecko spoza małżeństwa i nie wiem co robic.
    Mąz wybaczyl mi zdrade i dal malej swoje nazwisko ubezpieczenie i miłość ojcowska
    mala ma prawie 3 tygodnie i dostalam wezwanie z sadu ze jej biologiczny ojciec wystapil z wnioskiem o ustalenie ojcostwa i alimenty
    nie jestem pewna czyje to dziecko. maz nie chce b y mala miala nazwisko inne niz nasze i nie chce alimentow od ojca bio? tzn tego pewnosci nie mamy;/
    czy jesli okaze sie ze corka nie jest meza to tamten moze nam ja odebrac? czy jest mozliwosc ze nazwisko pozostanie meza i moje.?
    czego powinnam sie obawiac? co robic by on nam jej nie zabral? kto musi placic za testy i czy sad bedzie chcial je zrobic?
    Prosze o pomoc

2. dzieckozakupy.pl
    Junior Member Awatar IgaB
    Mieszka w
    Otwock
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-08-14 zobacz kalendarz
    Data
    14.08.2010
    Wpisów
    4
    za testy zazwyczaj płaci ten, kto wnosi o zrobienie ich, a jeżeli Twój mąż uznał małą za swoje dziecko i dał jej swoje nazwisko, to tamten oczywiście może wnieść sprawę do sądu, ale raczej jej nie wygra tym bardziej, że dziecko powinno być przy matce takie małe, więc na pewno Ci go nie odbierze. Ewentualnie może mieć i zapewne będzie miał prawo do widzenia się z nią oraz zasądzone alimenty z tym nazwiskiem to tak nie jestem do końca pewna, ale w moim przypadku (nie jestem pełnoletnia) było tak, że moja Zuzia nie mogła mieć nazwiska, bo nie jestem pełnoletnia i nie mogę wyrazić na to zgody, czyli wychodzi na to, że matka musi wyrazić zgodę aby jej dziecko miało nazwisko ojca.

Wszystko co napisała IgaB zgadza się. A odnośnie nazwiska to Sąd ustalając ojcostwo zdecyduje jakie nazwisko nadać dziecku.

Senior Member Awatar inga
    Mieszka w
    małopolska
    O mnie
    27.04.2011 Iza i 1.12.2014 ;-)
    jeśli ojcem naprawde okaże sie ten drugi pan to ma prawo do ustalenia ojcostwa . ale nazwizko to napewno na siłe nie zmieni moja kuzynka ma 2 dzieci i nie jest zamężna panna z 2 dzieci i kazde z innym mężczyzna i oboje płacą alimenty sa uznani jako ojcowie ale nazwizka maja po matce . z tego co wiem to takie sprawy roztrzyga sąd i ciągną sie długo .

Senior Member Awatar Maritka
    Mieszka w
    zachodniopomorskie
    O mnie
    Jestem mamą Natalki, Gabrysia i Julci
    Data
    29.01.2011
    z tego co mi wiadomo to sąd patrzy na dobro dziecka a nie jego ojca.

Junior Member
    smutna

Mieszka w
    warszawa
    on mowi ze zrobi wszystko on chce w sadzie zrobic ze mnie nieodpowiedzialna i niezrownowazona matke! i z nas rodzine patologiczna!

Senior Member Awatar inga
    Mieszka w
    małopolska
    O mnie
    27.04.2011 Iza i 1.12.2014 ;-)
    smutna głowa do gory napewno ci nie odbiora dziecka ty jestes jego mama a twoj mąz uznał dzidziusia czyli jestescie rodzina watpie zeby jakikolwiek sad odebrał matce dziecko . sad moze mu przyznac widywanie sie z dzieckiem i jak matka nie wyrazi zgody na wizyty w domu to widuje dziecko pod nadzorem . a jesli chce zrobic badania dna i płaci za to i chce łożyc na dziecko to ma prawo do tego . ale napewno zadne sady nie skrzywdza dzidzie .

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Junior Member
    smutna

Mieszka w
    warszawa
    kurcze no takie mam nerwy ze spać nie moge

Junior Member
    smutna

Mieszka w
    warszawa
    juz w poniedzialek mam sprawe bardzo sie denerwuje ale jak rozmawialam z sasiadka to mowila ze on zle pozew nmapisal bo sie nie pisze o ustalenie ale o zaprzeczenie ojcoswta

Senior Member
    kasiek

Mieszka w
    Stargard Szcz.
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-09-07 zobacz kalendarz
    smutna, głowa do góry, będzie dobrze Bądź pozytywnej myśli i pamiętaj, że Twój mąż jest z Tobą i kocha Twoje dziecko jak swoje. A to jest dla sądu najważniejsze. Jestem bardziej niż pewna, że postawa Twojego męża odegra tu przed sądem najważniejszą rolę. Uszy do góry i daj znać jutro jak poszło

Newsletter Mjakmama24.pl
Zapytaj naszych ekspertów
Izabela Tyszka
Izabela Tyszka instruktorka fitness

Rowerek stacjonarny

Karolina Solecka-Rzytka
Karolina Solecka-Rzytka psycholog, psychoterapeutka

Jem w stresie

Iwona Słowińska
Iwona Słowińska mgr inż. żywienia człowieka, psychodietetyk

Zmiana mleka, brak apetytu

Rita Calderaro - Poczmańska