Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Jak wspierać rozwój dziecka

Administrator Awatar Nowotka
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    administrator

Jak wspierać rozwój dziecka

Aby wspierać rozwój dziecka i dostarczyć mu znakomitej zabawy, nie potrzebujesz kosztownych zabawek. Jak bawić się z niemowlakiem na poszczególnych etapach rozwoju, aby wspomagać jego rozwój i doskonalić zdobyte umiejętności, w najnowszym numerze miesięcznika M jak mama radzi doświadczona lekarka.

2. dzieckozakupy.pl
    Kosztownych może nie, ale moim zdaniem, bez zabawek to się dziecko nie uchowa

Senior Member Awatar Pandora
    Mieszka w
    Wielkopolska
    O mnie
    Blogerka.
    Cytat Zamieszczone przez nat01 Zobacz posta
    Kosztownych może nie, ale moim zdaniem, bez zabawek to się dziecko nie uchowa
    Chyba chodziło bardziej o to, że część rodziców uważa, że jak się kupi dziecku kilka ,,edukacyjnych" zabawek z fisher price to dziecko nagle zacznie się rozwijać ponad przeciętność.

Member
    Cobra

O mnie
    Jestem mamą dziewczynki od 24-06-2012 i chłopca od 15-07-2013 :)
    Można by dać artykuł jak nie zakłócać prawidłowego rozwoju dziecka, np. jeśli chodzi o sadzanie lub naukę chodzenia (co najczęściej jest najbardziej oczekiwane nie tylko przez rodziców)
    Co do zabawek, moje dziecko ma ich trochę, ale i tak ciekawsze jest to, co nie jest zabawką

Według mnie nastała jakaś dziwna moda na te wszystkie "edukacyjne" zabawki i gadżety. Sklepy wypchane są po brzegi dziwnymi tworami, które obiecują kształtować wszystkie zmysły i pomagać w rozwoju.Edukacyjne maty, zabawki,grzechotki, gryzaki- wszystko służy głównie do nauki. Problem z tym,że często są one po prostu dziwne i brzydkie. Dostałam kilka takich tworów i mój synek odmawia nawet patrzenia na nie, bo pszczółka wygląda bardziej jak mutant niż owad, a koń jak kosmita. Czy nie za bardzo ufamy reklamom i sugestiom producentów? Według mnie dziecko najlepiej rozwija się przez wspólną zabawę ze wszystkimi domownikami, gdzie mamy cały arsenał zabawek: głupie miny, zabawne gesty,uśmiechy i piski. Nie jestem oczywiście przeciw zabawkom w ogóle, ale wybieram takie,które mają bawić a nie drażnić, bo jestem przekonana, że jakaś szeleszcząco-grająca nowość w neonowych barwach nie sprawi,że moje dziecko będzie mniej lub bardziej inteligentne.

Witam wszystkie mamy!

Nie mam jeszcze własnego dziecka, ale za to mam siostrę, która już ma dwójkę Dlatego chętnie podzielę się tym co wiem.
    Moim zdaniem trzeba oczywiście wspierać rozwój dziecka. Zabawek edukacyjnych jest sporo. Ale nie zapominajmy o tym, że do takich zabawek bądź zabaw możemy zaliczyć nawet klocki lego albo kolorowanki. Dzieci w ten sposób rozwijają chociażby zręczność. W sklepach możemy znaleźć zabawki, które rozwiną w naszym dziecku wyobraźnię. Jest ich dużo dlatego polecam ten artykuł.

Pozdrawiam.

Rozwój dziecka można wspierać już od pierwszych miesięcy życia - za pomocą czarno - białych zabawek. Mam tu na myśli http://www.fabrykawafelkow.pl/pomysl...-najmlodszych- Dlaczego czarno - białe? Bo są to kolory, ktore dziecko rozpoznaje jako pierwsze. Potem, kiedy już podrośnie włączyć do zabawy zabawki sensoryczne - czyli takie, ktore rozwijają rączki - wszelakiego typu piłki z wypustkami i kolcami, z różnych materiałów (guma, materiał).

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Member
    Trepek1

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-10-23 zobacz kalendarz
    Moim zdaniem warto od początku dbać o jego edukację i rozwój fizyczny. Ja np. zapisałam mojego Stasia na kursy pływania u p. Sławka http://facetodmokrejroboty.pl/ bo wiele dobrego słyszałam o tym instruktorze i rzeczywiście jest niezły.Syn ma dopiero 2 latka a już czuje się jak ryba we wodzie.

Sama staram się mądrze organizować czas mojego dziecka.... Wymyślam zabawy kreatywne, które będą w stanie nie tylko zapewnić mu rozrywkę ale rownież czegoś nauczyć
    Dobre są
    gry eduacyjne
    klocki
    w sieci jest poza tym bardzo wiele stron, na których są pomysły jak zabawić malucha. O tutaj na przykład:
    http://www.boblo.pl/

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów