Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33

Bóle kręgosłupa

Red face Bóle kręgosłupa

Witajcie,
    Znalazłam ostatnio w Internecie taki serwis ProstujSię.pl. Wypełnia się tam test dotyczący bólów kręgosłupa i otrzymuje się diagnozę z filmikiem z omówieniem problemu i ćwiczeniami.
    Zazwyczaj nie lubię ćwiczyć, ale te ćwiczenia są bardzo łatwe i przyjemne.
    Gorąco Wam go polecam!

Agata

2. dzieckozakupy.pl

Ból kręgosłupa typowy dla każdej mamy?

Hej, tak się stało, że jestem szczęśliwą mamą bliźniaków. Mąż pracuje, dlatego większość czasu to ja się nimi zajmuję - jestem naprawdę wielką szczęściarą, bo moje dzieci są wręcz podręcznikowe, co nie zmienia faktu, że od miesiąca codziennie boli mnie kręgosłup. Noszenie dzieci i wózka (na 4 piętro!) widocznie daje się we znaki - znacie jakieś sposoby na redukcję bólu? Tylko proszę, nie piszcie o gimnastyce i rozciąganiu, bo to już próbowałam i plecy bolą mnie nadal

ja nie mogłam wytrzymać z noszeniem jednego dziecka więc rozumiem Twój ból i to dosłowny ból! Mnie pomogły masaże - masował mnie maż, po czym sprawił mi super prezent i zapisał na masaże w Centrum Estetyki Ciała http://centrumestetykiciala.pl/ Polecam - z czasem poczułam się dużo lepiej! A gdy dziecko zaczęło chodzić, i tak nie musiałam już dźwigać ciągle wózka pełnego zakupów... tylko same zakupy

Senior Member Awatar mavrolaczek
    O mnie
    Jestem mamą, będę mamą.
    Miałam podobny problem jeszcze w czasie ciąży - doraźnie pomagały takie specjalne plastry rozgrzewające. Ewentualnie masaż. Również basen znacząco zmniejszał napięcie mięśni i mniej te plecy bolały.
    Niestety, to tylko zmniejsza ból a nie likwiduje jego źródło, więc radziłabym wizytę u lekarza specjalisty. Możliwe, że dostaniesz skierowanie na rehabilitację.

Szkoda, że nie masz możliwości korzystania z windy lub trzymania wózka gdzieś na parterze (garaż, komórka). Bo niestety targanie ciężkiego, podwójnego wózka jest mocno obciążające dla zdrowego mężczyzny, a co dopiero dla kobiety...

Junior Member
    CzarnaMamba1

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-12-13 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez Wesoła Mamuśka Zobacz posta
    ja nie mogłam wytrzymać z noszeniem jednego dziecka więc rozumiem Twój ból i to dosłowny ból! Mnie pomogły masaże - masował mnie maż, po czym sprawił mi super prezent i zapisał na masaże w Centrum Estetyki Ciała http://centrumestetykiciala.pl/ Polecam - z czasem poczułam się dużo lepiej! A gdy dziecko zaczęło chodzić, i tak nie musiałam już dźwigać ciągle wózka pełnego zakupów... tylko same zakupy
    Tak, ból kręgosłupa to prawdziwa katorga, już nie mówiąc o nogach. Jedno i drugie boli przed porodem, jak i po nim. Masaż do świetne rozwiązanie, a jeśli Twój mąż coś takiego Ci zafundował to tylko pozazdrościć ja w czasie ciąży chodziłam na basen. W ten sposób rozluźniały mi się mięśnie, ale dzięki regularnemu pływaniu stały się silniejsze. Szczególnie mięśnie rąk, które dla młodej mamy bardzo się przydają. Chociażby w czasie noszenia dziecka, wózka, zakupów i robienia innych rzeczy

Senior Member Awatar KarolaK
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem mamą bliźniaków - chłopcy urodzili się 28.03.2012
    Oj problem mi znany....
    Dla tego ja moich szogunów nie nosiłam i nie noszę (tylko wiadomo wyjęcie z łózeczka było czy przeniesienie a odkąd zaczeli pełzać to i przestałam ich gdziekolwiek przenosić) bo moj i tak wykończony ciażą i wielkim brzuchem kręgosłup by po prostu padł. Zwłąszcza, zę chłopaki razem wazą juz 24 kg....
    A targania wózka z chłopcami po schodach też miło nie wspominam.....
    Też uważam, ze skoro "domowe" sposoby nic nie dają to można by było sie udać do specjalisty aby kręgosłup "obejrzał", bo moze to być ból po prostu przemeczeniowy (i też doradzi co na to), a moze być na przykłąd coś poważniejszego.
    36+6 tydz. 28.03.2012, CC, Filip 3300g, 51cm i 10p Apgar, Jarek 1980g, ok 47cm i 2p Apgar

https://www.facebook.com/FitTwinsowaMama?ref=hl Fit Twinsowa Mama

Senior Member Awatar koniczynka13
    Mieszka w
    Leszno
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-10-17 zobacz kalendarz
    Data
    17.10.2010
    Grubcia, a może powodem bólu jest również zła "technika" noszenia zarówno dzieci jak i wózka? I powiedz mi, czy Ty na to IV piętro wnosisz wózek wraz z dziećmi??

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    co do wózka, to jeśli nie mam jak "wypakować" dzieci najpierw lub dać je komuś na ręce, to faktycznie wchodzę po schodach z całym zestawem, co zrobić... czasem pomoże jakiś sąsiad

Senior Member Awatar asia
    Mieszka w
    Warszawa
    I Ty się dziwisz, że Cię kręgosłup boli? Na czwarte piętro targasz to towarzystwo razem z wózkiem? Cudów nie ma - dopóki będziesz musiała ich nosić, będziesz narażona na problemy z kręgosłupem. Ale to nie znaczy, że nie można nic zrobić. Ja bym zaczęła od diagnozy - więc kłania się ortopeda. Bo może to ból z przemęczenia i wysiłku, a może masz jakiś poważniejszy problem z dyskami. Potem będzie wiadomo, co robić dalej - czy ćwiczenia, czy masaże, czy inny rodzaj rehabilitacji.
    Plastry rozgrzewające pomagają, ale tylko doraźnie. A na gimnastykę nie ma co się obrażać - to jest kwestia wzmocnienia mięśni, więc nie zadziała po kilku dniach ćwiczeń, trzeba je robić regularnie (ale, jak wspomniałam, musza to być ćwiczenia, które dobierze rehabilitnat do twojego problemu).
    I radziłabym zapewnić sobie pomoc przy noszeniu dzieci.

Ze swojej strony także polecam basen. Nie mówię o jakimś wyczynowym pływaniu, ale samo leżenie w wodzie pomogło mi pozbyć się spięć i pomogło na kręgosłup.

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów