Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Kiedy niemowlę powinno siadać?

Senior Member
    Moniquem8

Mieszka w
    Mińsk Mazowiecki
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-07-17 zobacz kalendarz

Kiedy niemowlę powinno siadać?

Witam.Mój synek ma 7,5 miesiąca i jeszcze nie potrafi sam siadać. Unosi czasem główkę, będąc u mnie na kolanach i to wszystko. Córeczka mojej koleżanki siedziała już jak miała 6 miesięcy. A jak było z waszymi pociechami? Myślicie, że powinnam się martwić?

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar aniolandia
    Mieszka w
    warszawa
    O mnie
    jestem mamą :) 30.10.2009 i 26.09.2012:)
    każde dziecko rozwija się indywidualnie i ważne żeby samo zaczęło coś robić bez pomocy rodziców. nic na siłę. moja córa najpierw zaczęła pełzać a dopiero później usiadła tak w połowie 6 m-ca. a chodzić zaczęła jak miała 10 miesięcy.

Administrator Awatar Kasia
    Mieszka w
    Sulejówek
    Nie martw się, to zawsze jest sprawa indywidualna. Ale jesli opoznienia będą faktycznie duże, warto skonsultowac się z pediatrą, bo tylko on moze ocenic, czy cos jest nie tak. Ja na Twoim miejscu zrobilabym maly wywiad rodzinny - jesli masz taką mozliwosc, zorientuj sie, kiedy zaczął siadać Twoj mąż, kiedy Ty. Moze ktores z Was rowniez pozno zaczelo siadac, i z waszym synkiem tez tak bedzie?

Senior Member
    marza

Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    trojacza mama
    daj jeszcze chwile... moi maja prawie poltora roku i dopiero zaczynaja chodzic.. ja tez tak chodzilam... ja mam wczesniaki i ich ne popedzam bo kazde jest inne... Twoje dziecko zaraz zacznie siadac za chwile chodzic... moja kolezanka ma 2 tyg mlodszego synka i on wogole nie chcial siadac tylko wolal stac a ja sie tym nie martwilam ze moi dopiero siedza gdy on stoi... jesli masz watpiwosci ozesz isc do neurologa i on oceni rozwoj Twojego dziecka..

Senior Member Awatar natalia_sk
    Mieszka w
    Gostyń
    O mnie
    Jestem mamą dwójki cudownych dzieci :)
    Data
    22.10.2010
    a ja mam wprost przeciwny "problem", moja córeczka za tydzień skończy 5 miesięcy i strasznie rwie się do siedzenia!! jak ją trzymam na kolanach na pół leżąco to sama próbuje usiąść, w leżaczku też już główkę podnosi i gdyby miała się czego chwycić to pewnie by usiadła. zastanawia mnie to czy czasem nie jest jeszcze za wcześnie, czy jej kręgosłup wytrzyma? na ile mogę jej pozwolić?

Member Awatar wiga
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-11-05 zobacz kalendarz
    Natalia ja mam tak samo mój synek za dwa tygodnie skończy 5 miesięcy i rwie się strasznie do siadania, gdy go posadzę to przez chwilę siedzi choć się chwieje i sam też się próbuje podnosić ale się nie martwię skoro to jego czas to super

Senior Member Awatar koniczynka13
    Mieszka w
    Leszno
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-10-17 zobacz kalendarz
    Data
    17.10.2010
    Mój ma 6 miesięcy i też podnosi głowę i jak się go chwyci za rączki, to się podciągnie i siada. Ale sam jeszcze nie usiedzi. To wszystko pewnie kwestia mięśni brzuszka. Szymon rzadko leżał na brzuchu, bo nie lubił (i nadal nie lubi), a to podobno wzmacnia mięśnie. Teraz jak go kładę, to się wesprze na przedramionach, macha nóżkami, ale po niecałych 5 minutach zaczyna "zrzędzić" i trzeba go przewrócić z powrotem, bo dopiero raz mu się udało to zrobić samodzielnie...

natalia_sk, wydaje mi się, że dziecko samo wie i czuje najlepiej, co jest dla niego dobre i jeśli samo rwie się do siadania, to chyba uznaje, że jest na to gotowe

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member Awatar justi
    O mnie
    9.12.2010
    Moja córka też jeszcze sama nie usiądzie, trochę się podciąga, ale do pełnego siadu to z pomocą. Jak już siedzi, to siedzi oparta chwilę, potem leci do przodu albo w bok do jakieś zabawki albo innej interesującej rzeczy. Turla się za to na podłodze, obraca wokół swojej osi, z plecków na brzuszek i odwrotnie. Ale nie wie, że można się też podciągać. Jak bierze się ją na ręce to chce stawać na nogi, choć się tylko krótką chwilę na nich utrzyma.

Senior Member Awatar Naina
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem mamą.
    Data
    29.09.2011
    Każde dziecko zaczyna siadać w swoim czasie. Chłopcy podobno rozwijają się troszkę wolniej niż dziewczynki - to też ważna kwestia. Moja córka zaczęła siadać jak miała 4,5 miesiąca i to było dla mnie niesamowite, bo podobno dzieci z reguły to tak w granicach 6 miesiąca dopiero zaczynają siadać.

Junior Member
    White100k

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-01-27 zobacz kalendarz
    Moja córeczka ma 5 miesięcy i już gdy ja posadze siedzi bez ustanku. Nie przewraca sie wiec uważam ze jest wystarczająco silna zeby nie zrobic sobie krzywdy. Fakt jest taki ze usiąść sama jeszcze nie da rady. Na brzuszku nie chce leżeć bo odrazu krzyczy „pomocy” strasznie tego nie lubi... Przewraca sie z pleców na boki i z brzuszka tez potrafi ale gdzieś jej sie jeszcze raczka zaplacze.. ja uważam ze każde dziecko rozwija sie w swoim tempie. Mojej kuzynki córka nie dawała jej spokoju w 3-cim miesiącu bo cały czas chciała siedzieć. Cóż kuzynka musiała zatańczyć wedle życzenia córki dziś dziewczynka ma 10 lat. Ma 4 z matmy i 6 z w-f wiec nie wydaje no sie zeby zaszkodziło jej wczesne siadanie

Newsletter Mjakmama24.pl
Zapytaj naszych ekspertów
Izabela Tyszka
Izabela Tyszka instruktorka fitness

Rowerek stacjonarny

Iwona Słowińska
Iwona Słowińska mgr inż. żywienia człowieka, psychodietetyk

Prawidłowość jadłospisu u 17 miesięcznej córki

Rita Calderaro - Poczmańska
Rita Calderaro - Poczmańska Rehabilitant dziecięcy

prężenie się dziecka