Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Stopa końsko-szpotawa

Member
    Mamuśka1810

Mieszka w
    Tarnowskie Góry
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-10-18 zobacz kalendarz
    Data
    18.10.2012

Stopa końsko-szpotawa

Witam wszystkie mamy które usłyszały że ich maluszek ma tą chorobę. Chciałam Wam powiedzieć, żebyście nie pozwalały od razu kroić swoich maluszków, nie zawsze jest to konieczne. Mi po urodzeniu dziecka powiedzieli, że ma stopy końsko-szpotawe i że na pewno będzie trzeba operować - byłam zdruzgotana i ryczałam w poduchę jak bóbr przez co nie mogłam karmić bo nie miałam pokarmu. Dzień po powrocie do domu uruchomiliśmy znajomości i i internet oczywiście. Skontaktowaliśmy się z poleconym przez znajomych rehabilitantem który przyjechał do nas do domu żeby niepotrzebnie nie wyciągać małej na dwór i powiedział że stopy są miękkie a to oznacza że może obejść sie bez krojenia. W listopadzie kiedy moja kruszynka miała 3 tygodnie pojechaliśmy do Krakowa do doktora Miklaszewskiego i okazało się ze wystarczy masować i ewentualnie założyć gips. Tak tez się stało jak Kinga miała 5tygodni założyli jej gips na dwa tygodnie potem tylko kontrole i moje szczęście ma zdrowiuteńkie stópki. Wiec szukajcie specjalistów a nie konowałów którzy od razu by cieli.

2. dzieckozakupy.pl
    Jak najbardziej zgadzam się z Panią. Niestety nasi ortopedzi bardzo lubią drastyczne środki - szybkie cięcie i szybki efekt ale czy o takie działanie nam chodzi. Należy pamiętać, że ułożenie końsko-szpotawe stóp jest często jeszcze ułożeniem płodowym i samoistnie po 2-3 tyg się koryguje. Jeśli nie dojedzie do autokorekcji i stopy dalej są wadliwie ułożone to przede wszystkim należy sprawdzić przyczynę. Jeśli jest to jak to Pani określiła stopa miękka to należy wybrać leczenie zachowawcze: rehabilitacja, masaże, kinesiotaping i jeśli to nie pomoże to gips. Jeśli natomiast jest to wada kośćca to niestety kwalifikuje się zawsze do leczenia operacyjnego. Także wszystkie Mamy z tym problemem proszę pamiętać działamy po kolei a nie pochopnie

Member
    Mamuśka1810

Mieszka w
    Tarnowskie Góry
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-10-18 zobacz kalendarz
    Data
    18.10.2012
    Bardzo mi miło,że ktoś sie do mnie przyłączył i mam nadzieję że dzieki temu pomożemy innym mamom zmagającym się z niewiedzą w tym temacie. Ja sama szukałam pomocy w internecie ale zbyt wiele opisów tego typu nie znalazłam. Mamusie chorych stópeczek nie poddawajcie się i pamiętajcie że zdrowie naszych maluszków jest warte każdego zachodu bo co lepiej pomoże niż witamina "M" czyli miłość

Junior Member
    milejka86

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-02-17 zobacz kalendarz
    Wpisów
    1
    Warto też używać odpowiedniego ubuwia korekcyjnego
    Polecam strone www.dlastopy.pl
    Jeżeli ktoś myśli o fizjoterapii to ja korzystałam z www.relax-med.pl bardzo miła fizjoterapeutka i fachowa pomoc

Tu staramy się pomagać Mamom a nie robić szeptanki reklamowe :/

Cytat Zamieszczone przez milejka86 Zobacz posta
    Warto też używać odpowiedniego ubuwia korekcyjnego
    Polecam strone www.dlastopy.pl
    Jeżeli ktoś myśli o fizjoterapii to ja korzystałam z www.relax-med.pl bardzo miła fizjoterapeutka i fachowa pomoc

Junior Member
    duch1990

O mnie
    Jestem tatą, moje dziecko urodziło się 2013-11-23 zobacz kalendarz
    Witam, jestem tatą Antosia mały ma teraz prawie 3 miesiące. Urodził się ze stopą końsko szpotawą. Już następnego dnia usłyszeliśmy o klinice Ortop w Poznaniu i profesorze Napiontku. Wybraliśmy się, tydzień po urodzeniu Antosia w naszym mieście (Bielsko-Biała) na konsultacje. Usłyszeliśmy o 3 miesiącach gipsów i operacji, ale że lepiej i tak jechać do Poznania. I faktycznie, było warto. W Poznaniu założyli mu gips na tydzień, potem kontrola i jeszcze jeden gips na tydzień. W 3 tygodniu leczenia było nacięcie ścięgna i znow dwa gipsy w sumie na kolejne dwa tygodnie. Po gipsach nadszedł czas na założenie szyny. Do wyboru są dwie, Polska za 460zł i oryginalna Amerykańska za 1680zł. My wybraliśmy tą tańszą, chodź teraz po miesiącu jej użytkowania wybrałbym tą droższą. LECZĄ OBIE TAK SAMO!! różnią się wygodą użytkowania. Naprawdę szczerze polecam tą klinike i samego profesora Napiontka. Spotkaliśmy tam wiele rodziców, leczących dzieci gdzie indziej, którzy i tak w końcu trafiali tam. Teraz konkrety, wizyta 350zł plus 50zł opatrunek (gips). Szyna tak jak pisałem wcześniej. Mam nadzieje że post pomoże w podjęciu decyzji o leczeniu malucha najlepszy czas na zaczęcie leczenia to dwa tygodnie. Mam prośbę do osób które też tam leczą maluchy. Nasz Antoś ze względu na szynę, prawie cały czas leżał na pleckach, co źle wpłynęło na ułożenie główki. Wiem że nie jest za późno i teraz staramy się go układać też na boku, co z szyną jest dość trudne, a ściąganie jej na długi czas grozi nawrotem choroby stópki. Proszę o informacje jak Wy radziliście sobie z tym problemem, czy wasze maluchy dały kłaść się na boku z szyną. Pozdrawiam

Junior Member
    paulaszka

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-01-11 zobacz kalendarz

Buty

Witam. Moj syn rowiez urodzil sie ze stopami końsko-szpotawymi. Mieszkamy w Angli, wiec leczenie pokrywa fundusz zrowia. Dostalismy rowniez kilka par butow korekcyjnych (w roznych rozmiarach), szyne jednak musielismy zwrocic do szpitala. Z tego co sie orientuje, w Polsce nie jest to refundowane. Pytanie moje brzmi: Czy komukolwiek przydaly by sie buty korekcyjne po moim synku? Buty sa uzywane, ale tylko przez mojego syna, (uzywane buty sa wyrzucane w szpitalu). Nie oddalismy butow do szpitala wlasnie z mysla ze komus moga one sie przydac. Prosze o kontakt na maila: pszkwarkowska@wp.pl
    Obecnie sie przeprowadzamy wiec moze potrwac kilka dni zanim odpisze, bede mogla rowniez wyslac zdjecia bucikow.

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member
    JLMania

O mnie
    Jestem mama, moje dziewczynki urodzily sie 03.06.2013
    wiece co tak sobie czytam i niegdy o tym nie slyszalam... wpiasalam w internet poczytalam, popatrzylam i ze zgroza ,musze stwierdzic ze moja Jula urodzila sie wlasnie z taka stopa! tylko tu nie nazwal tego w taki sposob a moze i nazwal tylko ze takie pojecia po nagieslku sa trudne do przetlumaczenia. Po porodzie oczywiscie zaniepokoil mnie wyglad stopy mej coreczki, byla dziwnie ulozona, caly czas szla do srodka... Lekarz zbadal, i stwierdzil ze stopa jest miekka, nie zablokowana i przy naszej pomocy odgina sie w dobra strone dlatego nie ma niepokoju do obaw- stwierdziln ze to zostalo z ulozenia pllodowego i w ciagu kilku tygodni amo sie naprostuje. nam zalecil cwiczyc ta stope, i sprawdzac czy sie nie blokuje. o zadnej operacji mowyt nie bylo. i teraz Julia ma piekne stopki

Junior Member
    szdzisaw

O mnie
    Jestem tatą, moje dziecko urodziło się 2014-04-14 zobacz kalendarz
    Witam.Moja córeczka ma wykrytą właśnie stópki końsko-szpotawe. Ma obie więc lekarz powiedział,że fajnie bo nóżki po leczeniu nie będą się różniły. Powiedział także,że w nodze leczonej nie będzie wypukłego mięśnia łydkowego, czy ktoś z was spotkał się z taką opinią? Pojechaliśmy do Sopotu do dr Drewka, uczeń dr Napiątka. Zdecydowaliśmy tak ponieważ w Gdańsku mam rodziców więc możemy u nich się zatrzymać na czas leczenia. Dobrą informacją dla nas była,iż są to stópki ułożeniowe
    Wiecie gdzie jest dobra obsługa prawna ?? Znajomy polecił mi radca prawny Gliwice, znacie?

szpowatość końska.

Witam moja córa też urodziła się z tą chorobą bardzo proszę o namiary na specyjalistów. Jesteśmy z oklic Żywca. Mój nr.600066169. Z góry bardzo dziękuję za pomoc.
    Ostatnio edytowane przez tata 0907 ; 10-07-15 o 06:14

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów