Strona 884 z 1534
Pokaż wyniki od 8,831 do 8,840 z 15338

Mamusie 2014 - Styczeń

Senior Member Awatar beeecia
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2014-01-23 zobacz kalendarz
    Idę zjeść kawałek ciasta mam pełną lodówkę ciasta i nie moze sie zmarnować :P

Agnieszka, 3120g, 55cm, 10pkt, SN

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar andzia76
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2014-01-25 zobacz kalendarz
    dzięki za rady
    skoro brałyście furalginę to i mi nie zaszkodzi
    Gosq pracodawca ma 7 dni na dostarczenie zwolnienia do zusu
    mamakasia z tym zusem tak już teraz jest, mają rozporządzenie wewnętrzne które każe im weryfikować każde zwolnienie powyżej 30dni
    ale co do fikcyjnego zatrudnienia to mnie wystraszyłaś, co też oni nie wymyślą

Senior Member Awatar basia87
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2014-01-25 zobacz kalendarz
    Dziewczyny niewiem czemu w karcie ciąży mam wpisane że pierwsze badanie położnicze miłam w 12 tygodniu ciąży skoro miałam w 10 tak sie zastanawiam żebym potem nie miała problemów z becikowym...

Senior Member Awatar Babajaga20
    Mieszka w
    Szczecin
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2014-02-09 zobacz kalendarz
    Po prostu pewnie panikuję, noale
    Gosiu z tym, że on mi w ogóle nie mięknie. Ciągle jest taki sam, twardawy, a przy skurczu to jakby blaszkę metalową mi ktoś wsadził

Ja jutro idę na morfologię i mocz. Nie lubię pobierania krwi, nieprzyjemne uczucie i zawsze mam jakieś takie nieodparte wrażenie, że z tego kubeczka z moczem coś mi się zaraz wyleje mimo, że to nie możliwe. Ale spokojnie, pewien starszy pan znalazł na to sposób - przyszedł ze słoikiem po majonezie

Kasiu, bo to ZUS. Po Twoje pieniądze pierwsi wyciągną łapę, ale Tobie dać to ni ma komu.

Basiu, zapytaj o to ginekologa, bo to przecież do 11 tygodnia musi być pierwsza wizyta. Powiedz żeby Ci poprawił w razie czego.

W centrum narodzin można płacić na raty! W końcu podpisali umowę! Ale się cieszę. Teraz to już sto procent, że tam będę rodzić. Jaka ulga, to nie będzie szpital co do którego jestem bardzo źle nastawiona
    Aleksander - 3840g, 58cm miłości

Senior Member Awatar Babajaga20
    Mieszka w
    Szczecin
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2014-02-09 zobacz kalendarz
    Nie przeczytałam jeszcze, żeby ktoś się źle wyraził o tym miejscu. Co więcej - nawet najtrudniejsze i najdłuższe porody są tam wspominane z łezką wzruszenia w oku, bo personel tak cudowny i tak ułatwił. Ludzie się rozpływają.
    Aleksander - 3840g, 58cm miłości

emilka818
    Guest
    emilka818
    z tego co sie orientuje to musisz byc pol roku zatrudniona zeby miec prawo do swiadczen , bo tak jak wspominalas , mysla ze tylko podpisalas umowe dlatego ze jestes w ciazy i chcesz kase wyciagnac , wiec niestety moga miec racje ale reki uciac nie dam , zaraz uruchomie "ksiegowe" kontakty i podpytam Gosia co do zusu to ja znalazlam na nich sposob hehe zadzwon poprostu do zusu i zapytaj gdzie Twoje pieniazki , ja zadzwonilam , zapytalam oczywiscie rozmawialam grzecznie z pania mimo ze nerwy mna targaly i pieniadze dostalam dwa dni pozniej , powiedzialam ze to nie moja wina ze pracodawca nie dostarczyl w terminie a jednak za cos zyc trzeba i poskutkowalo a co do pierwszej wizyty w ciazy to trzeba do 10 tyg i conajmniej trzy wizyty podczas calej ciazy , ale becikowe nie dostajesz na podstawie karty ciazy , tylko po porodzie idziesz do ginka i wypisuje Ci takie zaswiadczenie o tych wizytach wiec sie nie martw oto

Senior Member Awatar edi
    Mieszka w
    Giżycko
    O mnie
    jestem mamą Oliwierka i spodziewam sie drugiego dziecka
    Hej dziewczyny mam dla was taką propozycje całkiem bezpieczną jak któraś chciała by pobawić sie w testowanie różnych produktów przemysłowych, spożywczych i kosmetyków proszę o prywatną wiadomość z adresem mailowym

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    emilka818
    Guest
    emilka818
    jesli pracowlas w tej samej firmie i podpisalas umowe o prace zanim zaszlas w ciaze to Zus moze Ci ........ nagwizdac ze sie tak wyraze , a jesli ta umowe podpisywalas a bylas juz w ciazy to Zus jest na wygranej pozycji ;p

Senior Member
    mamakasia

Mieszka w
    Kraków
    Emilka dzięki ,podpisałam umowę zanim zaszłam w ciąże. Wiec moga mi nagwizdać, szkoda tylko,że o swoje trzeba się " uprosić".Poniżające to. Ehh.Juz nawet sie tym nie denerwuję choć ciesnienie mi na początku podnieśli.

Ogarniam sypialnie, układam i co nie potrzebne wyrzucam a miejsca jak nie było tak nie ma.Chyba mała ma za dużo gadżetów haha.W komodzie zajęła już dwie szuflady a mnie i T. zostały po jednej.Fiipową szafę też prawie całaa zajęła i u nas jedną półkę.A to tylko ciuszki, pościel, pieluchy, ręczniki

Senior Member Awatar Annikki
    Mieszka w
    Katowice
    O mnie
    Jestem szczęśliwą mamą :)
    Babajaga to bardzo się ciesze! Teraz ze spokojem podejdziesz do porodu,a to bardzo ważne!

A z tym becikowym to wszędzie piszą inaczej ,ale najwcześniej,że jest potrzebne od 10 tyg i to jest na zaświadczenie,a nie kartę ciąży. Na wszelki wypadek warto zapytać. Ale od tego roku się zmieniło,że powyżej określonych dochodów nie wydają. Tzn jak się jest wg państwa za bogatym :P

Newsletter Mjakmama24.pl
Zapytaj naszych ekspertów
Izabela Tyszka
Izabela Tyszka instruktorka fitness

Rowerek stacjonarny

Karolina Solecka-Rzytka
Karolina Solecka-Rzytka psycholog, psychoterapeutka

Jem w stresie

Iwona Słowińska
Iwona Słowińska mgr inż. żywienia człowieka, psychodietetyk

pomoc

Rita Calderaro - Poczmańska