Strona 1 z 7
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 69

Jak rozpoznać moment owulacji?

Administrator Awatar asia
    Mieszka w
    Warszawa

Jak rozpoznać moment owulacji?

Kiedy są największe szanse na poczęcie dziecka? Wtedy, gdy kochacie się w dniach najbliższych owulacji. Jak rozpoznać moment jajeczkowania i co zrobić, by zwiększyć szanse na zapłodnienie, piszemy w numerze 04/2011 „M jak mama”. Czy i wy macie jakieś doświadczenia w tym względzie?

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar Dina
    Mieszka w
    Toruń
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-07-29 zobacz kalendarz
    Data
    19.07.2011
    Ja korzystałam po prostu z testów owulacyjnych zakupionych w aptece

"Aż w jedną krótką chwilę pojmiesz po co żyjesz"

Senior Member
    edysiia

Mieszka w
    Szczecin
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-06-12 zobacz kalendarz
    Wpisów
    1
    Ja korzystam z internetu wpisuje w odpowiednie rubryki datę pierwszego dnia ostatniej miesiączki, długość cyklu i pokazuje kiedy mam owulacje ;D

Senior Member Awatar karolina23
    Mieszka w
    lublin
    Data
    08.07.11
    oczywiście badanie usg, badanie krwi estradiol, testy owulacyjne...

Senior Member
    kasiek

Mieszka w
    Stargard Szcz.
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-09-07 zobacz kalendarz
    Ja korzystałam również z kalendarza owulacji w internecie, miałam to szczęście, że moje cykle były idealnie 28dniowe od kilku lat. Jeśli ktoś chce adres strony to proszę o pw Wpisuje się datę ostatniej miesiączki i długość cyklu i wyliczenia można zobaczyć na kilka miesięcy w przód nawet Dzięki temu wiedziałam również kiedy spodziewać się miesiączki. Poza tym wiedziałam kiedy dokładnie owulka następuje bo pobolewał mnie wtedy brzuch oraz można to było bardzo prosto zaobserwować po ilości śluzu Kwestia obserwacji własnego ciała i wszystko da się sprawdzić bez testów owulacyjnych i innych badań pod warunkiem, że ma się ten komfort regularnych cyklów (nie koniecznie 28dniowych)

Ja też miałam regularne miesiączki - idealnie co 28 dni, a gdy lekarz zaczął obserwować cykl okazało się, że owulację raz miałam np. w 9tym dniu cyklu, a innym razem w 13tym...
    Matematyczne obliczenia więc na wiele się nie zdają

Zgadzam się natomiast, jeśli chodzi o poznanie własnego ciała. Obserwacja i zauważenie objawów w postaci kłucia w dolnej części brzucha, no i wzmożony śluz. To zabiera trochę czasu (kilka cykli), ale osobiście cieszę się, że mam taką świadomość własnego ciała.
    Czytałam kiedyś, że aby sprawdzić, czy ból w podbrzuszu, to ból owulacyjny, trzeba usiąść dość gwałtownie na czymś twardym i jeśli czuje się ukłucie, to jest właśnie to. Brzmi może trywialnie, ale próbowałam kilka razy i działa
    Należy również wspomnieć, że nie wszystkie kobiety mają to "szczęście", aby odczuwać ten ból. Wtedy pozostaje obserwacja śluzu.

A jeśli chodzi o "zwiększenie szans na zapłodnienie", to najlepszy jest seks co dwa-trzy dni Pamiętajcie, że plemniki żyją do czterech dni

my zwiększamy swoje szanse korzystając z elektronicznego termometru owulacyjnego citizen, zawsze jak temperatura w cyklu skacze w górę to wiem że szanse są największe staramy się od niecałego pół roku zastanawiam się co mogę jeszcze zrobić więcej poza niestresowaniem się

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Cytat Zamieszczone przez Małgosia Zobacz posta
    my zwiększamy swoje szanse korzystając z elektronicznego termometru owulacyjnego citizen, zawsze jak temperatura w cyklu skacze w górę to wiem że szanse są największe staramy się od niecałego pół roku zastanawiam się co mogę jeszcze zrobić więcej poza niestresowaniem się
    Może to dziwnie zabrzmi, ale... przestańcie się starać :P

Jak się za bardzo chce, to d***

To jedyne, co mam do powiedzenia - wyluzujcie!!!

POWODZENIA!

Senior Member
    kasiek

Mieszka w
    Stargard Szcz.
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-09-07 zobacz kalendarz
    blada ma rację U nas było tak samo, staranie się, staranie i d***. Nagle mężowi się na amory zebrało, a dopiero kilka dni po fakcie się zorientowałam, że to było w samym środku cyklu w dniu owulacji i po świętach niespodzianka Dałam sobie spokój z mierzeniem temperatury, a z kalendarza właściwie korzystałam, żeby wiedzieć kiedy miesiączkę dostanę

Senior Member Awatar Kasia_K
    Mieszka w
    Pruszków
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-12-22 zobacz kalendarz
    W moim przypadku to też był totalny spontan. Nie planowaliśmy niczego z kalendarzem, czy termometrem w ręku Gdy okazało się, że jestem w ciąży to była najwspanialsza wiadomość dla nas obojga, bo kilka tygodni wcześniej rozmawialiśmy z mężem o tym, że już czas na naszą małą kruszynkę

Newsletter Mjakmama24.pl
Zapytaj naszych ekspertów
Izabela Tyszka
Izabela Tyszka instruktorka fitness

Rowerek stacjonarny

Iwona Słowińska
Iwona Słowińska mgr inż. żywienia człowieka, psychodietetyk

Prawidłowość jadłospisu u 17 miesięcznej córki

Rita Calderaro - Poczmańska
Rita Calderaro - Poczmańska Rehabilitant dziecięcy

prężenie się dziecka