Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Badania w I trymestrze

Senior Member Awatar Maja
    Mieszka w
    Legnica
    O mnie
    Jestem mamą i jestem w ciąży

Badania w I trymestrze

Cześć dziewczyny!

Zastanawia mnie na jakie badania zostałyście skierowane przez swoich lekarzy w trakcie pierwszych tygodni ciąży, które z nich były refundowane przez NFZ a które wykonałyście dla "własnego spokoju".

Jeżeli chodzi o mnie to lekarz skierował mnie w 7 tygodniu na mocz, glukozę i morfologię kazał dodatkowo prywatnie zrobić WR, przeciwciała i grupę krwi.

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar ola0203
    Mieszka w
    małopolska
    O mnie
    Szczęśliwa mamusia♡♡♡
    Data
    19.04.11 r. / 11.03.15 r.
    Jeżeli chodzisz do lekarza państwowo to za żadne badania nie płacisz. U prywatnego lekarza za każde. Ja miałam mocz, morfologię, OWR, HBs, toxo, glukozę, gr krwi z oznaczeniem przeciwciał, bo mamy z M konflikt. Także NFZ refunduje wszystko, jeżeli lekarz przyjmuje państwowo. Nie daj się naciągnąć!

Senior Member Awatar kiniusia
    O mnie
    Aniołkowa mama Zuzi 19.05.2011 i ziemska mama Lusi 08.03.2013
    Data
    19.05.2011/08.03.2013
    Ja za pierwszym razem zostałam skierowana na: mocz, morfologię, OWR, HBs, toxo, glukozę, gr krwi, cytomegalie (CMV) i Rubelle (różyczkę) oraz HIV

- Nasz Aniołek Zuzia *+19.05.2011 (30tc)-
    Córeczko bezustannie w naszych sercach, tęsknimy każdego dnia..

Senior Member Awatar Dina
    Mieszka w
    Kraków
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-11-06 zobacz kalendarz
    Data
    06.11.2017
    Ja wszystkie badania robię prywatnie, więc nie wiem jak to jest, ale e skierowaniem chyba powinnaś mieć wszystko bezpłatne.
    W pierwszym trymestrze dostałam skierowanie na mocz, cytomegalie, grupę krwi, toxoplazmozę, vdrl ( to chyba na kiłę) i zwykłą morfologię.

"Aż w jedną krótką chwilę pojmiesz po co żyjesz"

Senior Member Awatar Joasia
    Mieszka w
    Masovia
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-05-27 zobacz kalendarz
    Wpisów
    2
    Wow! W 7 tygodniu? :O Mój w 7. powiedział, że za wcześnie na badania więc zaczęłam szukać innego lekarza A ten zaczął od morfologii, moczu, WR, toksoplazmozy, HBs (bo przechodziłam żółtaczkę zakaźną), grupa krwi, glukoza... i chyba wszystko

Junior Member Awatar aaniesiaa
    Mieszka w
    Grodzisk Mazowiecki
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2012-02-16 zobacz kalendarz
    Ja jestem po drugiej wizycie. Na pierwszej dostałam skierowanie na grupę krwi (płatne 45 zł), morfologię i ogólne badanie moczu. Dzisiaj dostałam na HBS, glukozę, morfologię i mocz. W październiku (najbliższy wolny termin na undusz) czeka mnie cytologia. W sumie zdziwiłam się że nie dostałam na toxoplazmozę, HCV czy różyczkę. Przy pierwszej wizycie a była to wizyta prywatna lekaż mówił że będę musiała wykonać te badania. Wspominał też o HIV i WR. Więc nie wiem czy te badania są konieczne i lepiej je zrobić prywatnie czy nie.

Junior Member
    OlaK

Mieszka w
    Kraków
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2012-04-11 zobacz kalendarz
    Witajcie! Jestem w 7 tc. i mam gin w LUX Medzie. Badania na jakie zostałam skierowana to: morfologia, mocz, glukoza, toksoplazmoza, różyczka, HCV, CMV, HBs, kiła, HIV, przeciwciała anty Rh- (bo ja mam RH- a mąż Rh+).

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member Awatar monikieta
    Mieszka w
    Rokietnica k. Poznania
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-02-03 zobacz kalendarz
    Data
    04.02.2012 r.
    witajcie, ja jestem w 17 tygodniu Badania do tej pory robiłam raz (ale za tydzień mam wizytę u gina więc pewnie będę miała kolejne) W 9 tyg dostałam skierowanie na morfologię, mocz, toxo, WR, gluzkozę, grupe krwi i oznaczenie przeciwciał Chodzę do lekarza prywatnie ale płaciłam tylko za toxo (35 zł) i grupe krwi z przeciwciałami (45 zł) Po resztę poszłam do lekarki rodzinnej i ona wystawiła mi skierowanie
    Wyniki miałam b.dobre i mój gin uznał że narazie nie będzie mnie męczył
    Kochamy Cię nasz kruszynku najsłodszy!!!!

Member
    anka83

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-04-23 zobacz kalendarz
    jestem w 11 tygodniu, chodzę prywatnie do lekarza i płacę za wyniki, do tej poey robiłam morfologię, mocz, glukozę i za tydzień jadę na I usg prenatalne (dsama się na nie zdecydowałam)

Senior Member
    pauli

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-04-23 zobacz kalendarz
    Moje pierwsze badania to morfologia, glukoza, analiza moczu, WR.
    Jeśli chodzi o toxo itd to nie jest już badaniem obowiązkowym, chyba, że kobieta zgłosi fakt iż miała lub ma do czynienia ze zwierzątkami (zwłaszcza koty).
    Jeśli lekarz państwowy to wszystko na NFZ.

Newsletter Mjakmama24.pl