Strona 172 z 693
Pokaż wyniki od 1,711 do 1,720 z 6927

Lek Clostilbegyt

Witam Panie. Jestem w 1dc i za 4 dni mam zacząć brać lek Clostilbegyt, żeby wywołać owulację. Mam 25 lat i już od 1,5 roku nie zabezpieczamy się z mężem myśląc o ciąży "jak będzie, to będzie", czyli na luzie. Ale niestety 1,5 roku minęło, a ciąży jak nie było, tak nie ma... Już myślałam, że może to przez to, że mój mąż ma problemy z tarczycą i bierze leki, też regularność moich cykli po odstawieniu tabletek anty zostawiała wiele do życzenia,. Także po kilku wizytach u ginekologa okazało się, że to jednak ja i brak owulacji u mnie jest problemem. Były kuracje duphastonem na wyregulowanie cykli z różnym skutkiem, a teraz mam zacząć brać Clo... Nie wiem zbytnio jak do tego podchodzić... Lekarka też nie powiedziała mi nic o monitoringu podczas brania clo, więc o sprawdzaniu kiedy pęcherzyk pęka dowiedziałam się z tego forum. Lekarka powiedziała mi, że mam brać clo od 4-7 dc, a od 16 przez 12 dni brać luteinę. Jeśli nie będzie okresu, mam zrobić test. Tak jakby wierzyła, że od razu nam się uda. Problem w tym, że sama nie wiem kiedy zacząć w tym cyklu działania... teraz też miałam wywoływany okres. Pomożecie? pozdrawiam

2. dzieckozakupy.pl
    Witaj kasia_guzik, dla mnie Clo to też nowość, w poniedziałek ide na pierwszy monitoring, zobaczymy co mi badanie pokaże , ja też o pekaniu pęchrzyków dowiedziałam się z tego forum, bo mój lekraz - niby renomowany na całe miasto, ale zapomniał o tym wspomieć.;/;/
    Pytasz kiedy zacząć działania - z tego co się dowiedziałam, to Clo potrafi bardzo szybko spowodować owulację już 2 dni po odstawiniu, czy też zakończeniu kuracji, czytałam o przypadkach owulacji po Clo już w 8-9 dc., więc działać trzeba dość szybko
    Ostatnio edytowane przez shamel ; 11-01-14 o 17:04

ciekawi mnie jeszcze jedna kwestia... czemu moja lekarka nie przepisała mi żadnego leku na podtrzymanie ciązy jak luteina czy duphaston, po skończonej kuracji z CLO, w dodatku powiedziała mi, że po tym pierwszym monitoringu, będe już sama sobie stosować lek a u niej mam się pokazać jak będe w ciązy nie wcześniej, czy któraś z Was też tak miała? bo już nie wiem sama, czy to mnie lekarz olewa, czy to ja przesadzam .... ehh chyba muszę z nią poważnie pogadać w poniedziałek.
    Ostatnio edytowane przez shamel ; 11-01-14 o 17:05

Moja lekarka jest dobra, ale mam wrażenie, że ona myśli jednocześnie o zbyt wielu rzeczach na raz i po prostu zapomina przekazać świadomie bądź nie pewne informacje... Też zastanawiam się nad telefonem do niej w poniedziałek, albo poczekać na rezultaty w tym cyklu. Cieszę się, że szybko mi odpowiedziałaś shamel A jeśli chodzi o leki podtrzymujące ciążę...ja myślę, że mnie zostały przepisane w razie W, gdyby jednak clo nie przyniosło rezultatu i żebym nie musiała znowu długo czekać na okres... A ty kiedykolwiek brałaś duphaston/luteinę?

Ja również jestem początkująca w Clo więc Ci kasia_guzik nie podpowiem za wiele...ale podobnie jak dziewczyny o tych kwestiach, których wspominasz dowiedziałam się również z internetu. Shamel ja z ciekawości zapytam się o ten monitoring. Ja poza Clo mam przepisany utrogestan ( od połowy cyklu )

Dziewczyny myślę, że w szczególności policystycznych jajników monitoring jest konieczny. Niewiadomo czy jajeczko urośnie i czy samo pęknie. Ja biorę od 15 dnia cyklu luteine przez 10 dni ale to tylko na wywołanie okresu (wyregulowanie cykli). Myślę że z monitoringiem będzie pewność co się dzieje z naszym organiźmie. Ja wolałabym mieć jednak ten monitoring niż brać w ślepo Clo, szczególnie że tej kuracji nie mozna stosowac za długo.

Ehhh...czyli jednak lepiej monitorować. Także w poniedziałek dzwonię do mojej gin i się umawiam. Dzięki za poradę. Dam znać co i jak u mnie Trzymam za Was kciuki

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Cytat Zamieszczone przez kasia_guzik Zobacz posta
    Moja lekarka jest dobra, ale mam wrażenie, że ona myśli jednocześnie o zbyt wielu rzeczach na raz i po prostu zapomina przekazać świadomie bądź nie pewne informacje... Też zastanawiam się nad telefonem do niej w poniedziałek, albo poczekać na rezultaty w tym cyklu. Cieszę się, że szybko mi odpowiedziałaś shamel A jeśli chodzi o leki podtrzymujące ciążę...ja myślę, że mnie zostały przepisane w razie W, gdyby jednak clo nie przyniosło rezultatu i żebym nie musiała znowu długo czekać na okres... A ty kiedykolwiek brałaś duphaston/luteinę?

tak brałam luteine (z tego co kojarze to w jednym cyklu od ok 22 dc) i to mi poprzednia lekarka przepisała, ta nowa - kazała absolutnie odstawić... bromek odstawić, luteine odstawić, mózg zresetować.... ;/;/ zobaczymy co CLO u mnie podziałało - jutro się dowiem.

Cytat Zamieszczone przez kate33 Zobacz posta
    Ja również jestem początkująca w Clo więc Ci kasia_guzik nie podpowiem za wiele...ale podobnie jak dziewczyny o tych kwestiach, których wspominasz dowiedziałam się również z internetu. Shamel ja z ciekawości zapytam się o ten monitoring. Ja poza Clo mam przepisany utrogestan ( od połowy cyklu )
    dzięki kate, daj znać, co Ci Twój lekarz powie, ja też jutro się zapytam moją babkę apropo leków dodatkowych po kuracji z CLO i dlaczego tylko 1 raz będe miała monit ;/ a póki co Moje Drogie Panie - zyczę udanego wieczorku

Kochane mam pytanie z innej beczki a czy któraś z Was stosowała może testy owulacyjne?

Pozdrawiam Kate

Newsletter Mjakmama24.pl
Zapytaj naszych ekspertów
Izabela Tyszka
Izabela Tyszka instruktorka fitness

Rowerek stacjonarny

Karolina Solecka-Rzytka
Karolina Solecka-Rzytka psycholog, psychoterapeutka

Jem w stresie

Iwona Słowińska
Iwona Słowińska mgr inż. żywienia człowieka, psychodietetyk

pomoc