Strona 7 z 12
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 111

Mama w środkach komunikacji miejskiej

Senior Member Awatar gonia7777
    Mieszka w
    Warszawa
    Kilka dni temu stałam w mega długiej kolejce do szpitalnej poradni K. Same panie w średnim wieku, bo to konsultacje do różnych zabiegów ginekologicznych i jednak mama w ciąży - z konsultacją do planowej cesarki. Wychodzi pielęgniarka i mówi - przyjmujemy tylko 10 pierwszych pań. Konsternacja i nagle jakaś pani z końca do ciężarówki: "To proszę, niech pani przejdzie przede mną, może się pani załapie"... Czy nie piękne? Tak na magrinesie, ja sie nie załapałam, byłam 16 .

2. dzieckozakupy.pl
    Junior Member Awatar CoolMom
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2015-07-31 zobacz kalendarz
    Mi przez całą ciążę tylko raz jedna pani ustąpiła miejsca w kolejce do kasy. Komunikacją miejską co prawda nie jeździłam, ale do sklepu po zakupy chodziłam prawie codziennie. W sumie, aż tak mi to nie przeszkadzało, wole odstać swoje niż słuchać, że się gdzieś wpycham w kolejkę. Może, gdybym źle znosiła ciążę to miała bym do tego inne podejście. A tak, gdy się dobrze czułam to mogłam trochę postać co innego w autobusie czy tramwaju, tam chociażby ze względów bezpieczeństwa kobieta w ciąży powinna usiąść, w czasie stania, ktoś może przecież ją popchnąć czy może się wywrócić, gdy pojazd ruszy gwałtownie.

Member
    Antossia

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2015-05-19 zobacz kalendarz
    Ja ogólnie czułam w ciąży się dobrze, więc nie upominałam się o miejsce siedzące jadąc komunikacją miejską. Lecz przyszedł dzień gorszego samopoczucia i skorzystałam z jednego z wielu miejsc wolnych w autobusie. Po paru przystankach zaczęło się robić tłoczno i stanęła nade mną starsza pani i z obrazą do mnie powiedziała, że jestem młoda (22 lata ale wygląd wskazuje na 16 około) i powinnam ustąpić miejsca. Byłam w kurtce i nie było widać, że jestem w ciąży musiałam tę panią poinformować, że źle się czuje jako ciężarna. Ale pani nie odpuszczała i zaczęłą się jeszcze gorzej na mnie wyżywać. Przykre jest to, że zostałam oskarżona, że jestem młoda i mogę postać, ludzie dookoła jak by nie słyszeli sytuacji. JA siedziałam dalej. Nie odpuściłam.

Member
    Antossia

O mnie

Szacunek

Cytat Zamieszczone przez gonia7777 Zobacz posta
    Kilka dni temu stałam w mega długiej kolejce do szpitalnej poradni K. Same panie w średnim wieku, bo to konsultacje do różnych zabiegów ginekologicznych i jednak mama w ciąży - z konsultacją do planowej cesarki. Wychodzi pielęgniarka i mówi - przyjmujemy tylko 10 pierwszych pań. Konsternacja i nagle jakaś pani z końca do ciężarówki: "To proszę, niech pani przejdzie przede mną, może się pani załapie"... Czy nie piękne? Tak na magrinesie, ja sie nie załapałam, byłam 16 .
    Miłe, że chociaż Ciebie przepuściła jedna osoba. Czasem widzę uprzejmość do kobiet w ciąży widocznej, ale jest to dalej rzadkość. Więc cieszmy się tymi dobrymi gestami. Może kiedyś zwiększy się wrażliwość na kobietę ciężarną.

Cytat Zamieszczone przez Antossia Zobacz posta
    Może kiedyś zwiększy się wrażliwość na kobietę ciężarną.
    Raczej jeszcze bardziej się zmniejszy niż zwiększy. Ludzie są coraz większymi egocentrykami i taka zwykła uprzejmość wobec kobiet w ciąży to za duży wysiłek i za duży cios we własną wygodę. Te wszystkie kobiety w średnim wieku, które nazywają ciężarne niewychowanymi gówniarami i innymi określeniami, jeśli siedzą w komunikacji miejskiej albo wchodzą gdzieś przed kolejką, w większości na pewno mają własne dzieci. Rzadko kiedy budzi to w nich chociaż odrobinę empatii.

Member
    Antossia

O mnie
    Cytat Zamieszczone przez Zielonka Zobacz posta
    Raczej jeszcze bardziej się zmniejszy niż zwiększy. Ludzie są coraz większymi egocentrykami i taka zwykła uprzejmość wobec kobiet w ciąży to za duży wysiłek i za duży cios we własną wygodę. Te wszystkie kobiety w średnim wieku, które nazywają ciężarne niewychowanymi gówniarami i innymi określeniami, jeśli siedzą w komunikacji miejskiej albo wchodzą gdzieś przed kolejką, w większości na pewno mają własne dzieci. Rzadko kiedy budzi to w nich chociaż odrobinę empatii.
    W sumie masz rację co do ludzi i ich zachowań, ale nie można zupełnie zwątpić w jakąkolwiek poprawę. Bardzo często widzę zachowanie ludzi patrząc z boku i zauważam jedno, że ktoś coś zrobił to może i ja powinienem. Zobaczymy co przyniesie czas i jak kobiety ciężarne będą się zachowywać. Ja przykładowo przez ciążę całą jak czułam się dobrze nie korzystałam z przywilejów, bo było mi głupio prosić a po za tym uważałam, że nie było potrzeby. A może źle myślałam i jak się należało to trzeba było korzystać. Pozdrawiam wszytskie Panie.

Cytat Zamieszczone przez Antossia Zobacz posta
    Ja przykładowo przez ciążę całą jak czułam się dobrze nie korzystałam z przywilejów, bo było mi głupio prosić a po za tym uważałam, że nie było potrzeby. A może źle myślałam i jak się należało to trzeba było korzystać.
    Nie jestem za tym, żeby korzystać z przywilejów zawsze i wszędzie, bo ciąża to nie choroba. Ale jeśli źle się czujesz, boisz się zemdleć albo musisz wejść o określonej godzinie do lekarza, to to nie jest korzystanie z przywilejów ale troska o zdrowie swoje i dziecka.
    Może jestem trochę za bardzo cyniczna, ale mam mało wiary w ludzką uprzejmość, dlatego mam wrażenie, że ciężarne muszą być gotowe na walczenie o swoje. Bo kiedyś któraś zemdleje w autobusie tylko dlatego, że reklamówki starszej pani musiały odpocząć na siedzeniu obok.

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Junior Member
    kinia2105

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2016-08-28 zobacz kalendarz
    Witajcie
    Po przeczytaniu paru wypowiedzi na innych forach przechodzą mnie ciarki.Jestem w 15 tc zagrozonej ciąży,jeszcze nie mialam okazji jakiegokolwiek traktowania mojej osoby przez pryzmat ciąży bo niedawno wyszlam ze szpitala i jak na razie wyręcza mnie rodzina w zakupach itp.,dlatego boje sie jednak że jako mloda ciężarna(bo mam 20lat)spotkam sie z wręcz wrogim nastawieniem.Jestem ciekawa jakie sa wasze opinie na ten temat.
    Pozdrawiam wszystkie przyszle i terazniejsze mamy

Junior Member
    Kar84

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2016-07-04 zobacz kalendarz

znieczulica

takie czasy nikt nie ustpi kobiecie ciezarnej, patrza na nas i traktuja jak jakies chore czy co. Moja kolezanka w ciazy byla w sklepie i schylila sie po mleko czy cos tam i ma duzy brzuch i biedna przewrocila sie , stracila rownowage no i co i nic...ludzie przechodzili obok i nikt jej nie pomogl cale szczescie nikt jej nie zdeplatl znieczulica i tyle, ja zakupy robie w markecie gdzie ciezarne maja pierszenstwoi przede mna byla stara baba sierdzaca na dodatek i ja wiem ze jestem bez kolejki pelno ludzi a ta stara mnie odepchala i teraz ja , a ja grzecznie niestety ja, i ta do mmnie chamstwo dopiero podeszla i pierwsz jest pewnie corka kogos waznego a ja do niej ze nie . ze jestem normalna osoba i chociaz mlodsza o 30 lat to wiecej mam kultury itpp. poprostu jestem w ciazy wszystcy ludzie na babsko jakby chcieli spalic ja wzrokiem a ja z usmiechem kupilam co chcialam i oeszlam....

Senior Member Awatar Alutka82
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2016-08-21 zobacz kalendarz
    to ja jestem jakaś inna dziwna
    nie oczekuję,że ktoś mi ustąpi miejsca....sama zwalniam jak widzę kogoś starszego....tak samo było w pierwszej ciąży

ostatnio byłam zła na faceta w laboratorium bo było mnóstwo ludzi (a kobiety w ciąży mają pierwszeństwo) ,nie chciałam korzystać z tego przywileju zwłaszcza,że miałam czas ,mogłam posiedzieć a było sporo starszych lidzi a on na cały głos niech pani tam się ustawi przecież pani jest w ciąży
    bardzo mi było głupiio

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów