Strona 6 z 12
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 111

Mama w środkach komunikacji miejskiej

Senior Member Awatar gonia7777
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Berenika88 Zobacz posta
    To chyba jest pierwsze "mamusiowe" forum, jakie znalazłam, na którym ktoś konkretnie zadał pytanie o to, jak są traktowane mamy w środkach komunikacji. Z własnego doświadczenia wiem, że różnie, ale raczej kiepsko. Generalnie jestem niewidzialna dla większości pasażerów. Starsze panie z kolei mnie zauważają, ale patrzą na mnie z tak wielką niechęcią, że nie wiem, o co chodzi. Może moja ciąża przywołuje im jakieś straszne wspomnienia? Najchętniej ustępują mi miejsca osoby młode, częściej kobiety.
    Cieszymy się, że poruszyliśmy wazny dla Was temat. Ale z tego, co piszecie, nie jest na szczeście najgorzej

2. dzieckozakupy.pl
    Administrator Awatar Aga
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez mika-m Zobacz posta
    nigdy nie winiłam osób, że nie wstają i nie ustępują mi miejsca. (...) Zawsze wolałam sama o nie poprosić. (...)
    Nie jestem zwolenniczką żądań, aby każdy z pasażerów na widok ciężarnej zrywał się z miejsca na równe nogi.
    Myślę, że gdyby więcej młodych kobiet miało takie podejście, to byłoby im znacznie lepiej: zamiast frustracji miałyby miejsca siedzące. Też nie rozumiem, dlaczego prośba o ustąpienie miejsca jest (przez niektóre panie) traktowana jako coś niegodnego.

Senior Member
    babelek

O mnie
    jestem mamą, jestem w ciąży
    a ja miałam taką sytuację w autobusie linii 18 w Lublinie jestem w ciąży i jeszcze jechałam z moją córeczką 18 miesięczną stojąc już przez dłuższą chwilę , gdzieś koło 3 przystanków pewna młoda Pani w końcu zapytała się czy nie chcę usiąść, ja jej na to że nie, ale najśmieszniejsze było to t, że na tym przystanku wysiadała

Administrator Awatar Aga
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez babelek Zobacz posta
    jestem w ciąży i jeszcze jechałam z moją córeczką 18-miesięczną (...) młoda Pani w końcu zapytała się, czy nie chcę usiąść, ja jej na to że nie
    A dlaczego nie chciałaś usiąść? Od razu po wejściu do autobusu powinnaś do kogoś podejść i poprosić o ustąpienie miejsca.

Właśnie nie wiem czemu jest jakieś złe nastawienie do pytania o to. Wolę żeby mnie ktoś spytał niż sapał nade mną zły :P

Junior Member
    Mama_Kama

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-06-12 zobacz kalendarz
    Ja byłam w ciąży dwa razy i tak na prawdę nigdy nie spotkałam się z tym by ktoś ustąpił mi miejsca. Mimo, ze byłam już wysoko w ciąży i było ją doskonale widać.

Junior Member
    Kar84

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2016-07-04 zobacz kalendarz
    A ja chcialabym zeby bylo wiecej parkingow dla kobiet w ciazy i rodzocow z dzieckiem

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Member Awatar krystyna.prost
    Mieszka w
    Gdańsk
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2015-07-01 zobacz kalendarz
    O tak, często pod marketem jest tylko jedno miejsce dla rodziny i zawsze zajęte

Junior Member
    martatauron

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2015-05-22 zobacz kalendarz
    Ja prawie zawsze musiałam się upominać. Niesłychane, jaki teraz panuje brak kultury, kurtuazji i empatii wśród ludzi. Może w większych miastach jest więcej dobrego wychowania, bo na pokolenia zwalić tego nie mogę bo wiek nie grał roli. Każdy patrzył, żeby wcisnąć się na miejsce...Porażka! Moze powinni zaczac uczyc tego w szkolach?bo na doroslych juz nie wplyniemy chyba...
    Ostatnio edytowane przez martatauron ; 09-02-16 o 20:52

Junior Member
    AnetaDworanin

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2015-01-08 zobacz kalendarz
    Moje doświadczenia z komunikacją miejską podczas ciąży są jak najbardziej pozytywne. Z reguły ludzie sami ustępowali mi miejsca i jedyne co musiałam zrobić, to podziękować i usiąść. Ogólnie też uważam, że jeśli ciężarna wchodzi do tramwaju/autobusu, powinna się delikatnie upomnieć(w razie braku reakcji). Wiecie...ludzie są ciężko zapatrzeni w szybę i czasem mogą nie zauważyć...

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów