Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31

Witaminy,które najlepsze?

Widok mieszany

Senior Member
    Jolandyna

Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Data
    28.09.2012

Witaminy,które najlepsze?

Ja mam pytanie odnośnie witamin. Będąc w ciąży i chodząc do ginekologa . Najpierw miałam jednego chodziłam" Państwowo" potem poszłam prywatnie . Pewnie dużo kobitek tak robi ale ja nie o tym Wracając do tematu . Pierwszy mój ginekolog powiedział,że nie muszę brać żadnych witamin On w ogóle jest przeciwnikiem suplementów . Jak się dobrze odżywiam ,jem nabiał , owoce i mam dobre wyniki to po co?. Jak poszłam później prywatnie do drugiego to powiedział :absolutnie witaminy trzeba brać . Teraz pytanie odnośnie witamin mój powiedział ,że najlepsze dla kobiet w ciąży to : Centrum Materna plus DHA . Moje koleżanki,które chodziły do innych ginekologów miały przepisane inne witaminy i też były one najlepsze . A czy to przypadkiem nie jest tak ,że jak jakiś przedstawiciel handlowy poleci witaminy to ginekolog też je poleci pacjentce? , bo skoro co ginekolog to inne witaminki _ wiem od koleżanek ,że miały polecone inne . Mnie się wydaje,że moje są na prawdę najlepsze , bo mają w składzie Materna plus DHA . Moje pytanie odnośnie tych witamin może i dla kogoś wyda się głupie i pomyśli : kobito a bierz sobie witaminy jakie chcesz Pytam dlatego ,że witaminy te mają różne ceny moje były bardzo drogie ale czego się nie robi dla maleństwa > Moje pytanie czy ma znaczenie jakie witaminy bierzemy i ,które są najlepsze , bo jeśli nie to po co przepłacać?. Pozdrawiam.

Senior Member Awatar Pandora
    Mieszka w
    Wielkopolska
    O mnie
    Blogerka.
    Ja brałam te:
    http://www.vitaklub.pl/new-life/

Można je brać również w trakcie karmienia piersią.

Fajny artykuł - godny przeczytania również.

Senior Member Awatar karolina86
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-11-24 zobacz kalendarz
    Mój ginekolog na początku nie kazał brać niczego oprócz kwasu foliowego. Potem okazało się, że moje wyniki hemoglobiny nieco się pogorszyły i polecił Femiferal (do dziś łykam femiferal na zmianę z Vita plus dla kobiet).
    Moja ciężarna kuzynka chodzi do świetnego lekarza, który mówił jej, że jeśli witaminy, to tylko naturalne z produktów (owoce, warzywa, nabiał). Podobno ostatnio na konferencji ginekolodzy spierali się o suplementy i stwierdzili na koniec, że jednak lepiej pozostać przy naturalnych.

Ja ze swojej strony polecam najpierw zerknąć na badania, bo jeśli wyniki są dobre i pilnujesz zdrowej diety, to chyba suplementy nie są konieczne.

Ja brałam witaminy regularnie i czułam się fantastycznie. Po dwóch miesiącach od zaprzestania miałam fatalny stan psychiczny. Natłok myśli, byłam nerwowa itp. Wróciłam do witaminek - po trzech tygodniach znowu czułam się świetnie. Nie wiem czy to rodzaj uzależnienia, ale coś jest na rzeczy. Teraz łykam tran i witaminy, ale po każdym opakowaniu robię sobie przerwę. Niedługo badania morfologii, ciekawe czy wszystko w normie..

Senior Member
    jackleen

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się w 2012 r.
    Mnie ginekolog poradziła Pharmaton Matruelle, mające w składzie też DHA. Biorę je teraz podczas karmienia piersią i w sumie nie narzekam, chociaż mają mało magnezu i w ciąży musiałam jeszcze go dodatkowo łykać na skurcze.

Senior Member
    Jolandyna

Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Data
    28.09.2012
    Czyli same widzicie jest jak napisałam, każda z Nas ma polecone inne witaminki.Jak skończyło mi się Centrum (po porodzie) zrobiłam sobie przerwę,ale na krótko stwierdziłam ,że nie ma co oszczędzać na witaminach , bo zaczęły mi się łamać paznokcie . Teraz biorę Falvit mama (polecone w Aptece) i "paznokcie wróciły do zdrowia"Teraz mi się kończą więc zrobię sobie przerwę i zobaczę jak będzie . Myślę ,że to też zależy od pory roku bo wiadomo zimą jemy mniej owoców . Czyli z tego co napisała Karolinka mój pierwszy ginekolog miał rację suplementów jak najmniej a najlepiej naturalnie i zobaczyć jakie będą wyniki Pozdrawiam

Senior Member Awatar Neri
    O mnie
    Mama niezwyklej trojki !!!!
    Hej Ja przez cały okres ciąży brałam kwas foliowy , od 2 trymestru wit D, Magnez , Omegan i Tran Moje wyniki były rewelacyjne przez cały okres ciąży Mój ginekolog jest przeciwnikiem sztucznych witamin, Jego wybrałam na osobę która prowadziła moją ciążę i do Jego zaleceń się stosowałam. Myślę,że co lekarz to inna opinia ale ważne abyś TY ufała swojemu lekarzowi.
    Pozdrawiam

Senior Member
    Jolandyna

Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Data
    28.09.2012
    Cytat Zamieszczone przez Neri Zobacz posta
    Hej Ja przez cały okres ciąży brałam kwas foliowy , od 2 trymestru wit D, Magnez , Omegan i Tran Moje wyniki były rewelacyjne przez cały okres ciąży Mój ginekolog jest przeciwnikiem sztucznych witamin, Jego wybrałam na osobę która prowadziła moją ciążę i do Jego zaleceń się stosowałam. Myślę,że co lekarz to inna opinia ale ważne abyś TY ufała swojemu lekarzowi.
    Pozdrawiam
    Ja tak do końca nie jestem pewna , jak to powinno być z tym zaufaniem do lekarzy(może bardziej tak intuicyjnie).Często słyszymy,że lekarze mogą mieć odmienne zdania , pal licho jeśli są to witaminy ,gorzej jak coś poważniejszego. Co do kwasu foliowego to każda z nas ma zalecone branie go na początku ciąży

8. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member Awatar Neri
    O mnie
    Mama niezwyklej trojki !!!!
    To prawda , że trzeba mieć głowę na karku ale z drugiej strony to lekarz, skończył studia więc komu zaufać jak nie jemu Ja mam bardzo dobrego ginekologa, prowadził moją peirwsza ciążę, był przy porodzie a gdy ten nie postępował zrobił cc. Jego rady co łykać w czasie ciąży w moim przypadku były trafione-wyniki badań mówiły same za siebie. Wiem ,że każda z nas przed ciążą i na początku ciąży na przykaz brania kwasu foliowego , ja go brałam przez całą ciążę a w ostatnim trymestrze podwójną dawke wiec tez niestandardowo

Jestem zdania, że żaden lekarz nie zaleci czegoś, co by mogło zaszkodzić. Poza tym ma wiedzę, dokształca się, więc musi przekazywać najbardziej aktualne informacje, a nie tylko swoją opinię.

Kobietom w ciąży zaleca się przyjmowanie suplementu witamionowo-mineralnego od 2 trymestru, konkretny produkt powinien być dopasowany do innych leków przyjmowanych przez kobietę np. u osób przyjmujących leki na tarczycę trzeba zwracać uwagę na zawartość jodu. Kwasy omega 3 (DHA) powinny być przyjmowane przez całą ciążę, karmienie a także w czasie starania się o ciążę

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów