Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 31

Witaminy,które najlepsze?

Cytat Zamieszczone przez Julia Jaskowska Zobacz posta
    Kobietom w ciąży zaleca się przyjmowanie suplementu witamionowo-mineralnego od 2 trymestru, konkretny produkt powinien być dopasowany do innych leków przyjmowanych przez kobietę np. u osób przyjmujących leki na tarczycę trzeba zwracać uwagę na zawartość jodu. Kwasy omega 3 (DHA) powinny być przyjmowane przez całą ciążę, karmienie a także w czasie starania się o ciążę
    Kwasów omega 3 przyjmujemy zbyt mało na codzień, więc myślę, że w czasie ciąży mało kto zmienia radykalnie swoje przyzwyczajenia kulinarne. Ale niektóre preparaty zawierają w odpowiedniej ilości kw. omega.

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member
    Jolandyna

Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Data
    28.09.2012
    Czyli Moja Pani ginekolog miała rację z tym Centrum Materna +( DHA ) . Już mi się Centrum skończyło zrobiłam sobie przerwę . Dostałam od znajomych tran co prawda dla mojej dzidzi a nie dla mnie ale Pani Pediatra powiedziała,że nie ma potrzeby jej jeszcze dawać jak nie chodzi do żłobka ,więc sama sobie łykam . Będę piękna i zdrowa i w moim mleczku ,(stosuję karmienie mieszane ) też pewnie kropelka się znajdzie.A tak jeszcze mi się przypomniało ,że jak mówiłam mojej pani ginekolog,że pan ginekolog mówił ,że jest przeciwnikiem suplementów to powiedziała,że człowiek nie jest w stanie sam sobie zapewnić wszystkich witamin z pożywienia . Tak normalnie to na co dzień nie biorę teraz po ciąży to albo tran albo witaminki , tyle ,że nadmiar witamin też chyba nie jest wskazany. I być tu człowieku mądrym , jak podobno sami naukowcy mają odmienne zdania. Tak gdzieś czytałam

Dziękuję za wszystkie informacje, biegnę do apteki
    "Kłopoty są sitem, przez które przesiewamy naszych znajomych.lady recepcyjne Ci, którzy są za duzi, żeby przejść przez to sito, są naszymi przyjaciółmi."

Cytat Zamieszczone przez Jolandyna Zobacz posta
    .A tak jeszcze mi się przypomniało ,że jak mówiłam mojej pani ginekolog,że pan ginekolog mówił ,że jest przeciwnikiem suplementów to powiedziała,że człowiek nie jest w stanie sam sobie zapewnić wszystkich witamin z pożywienia . Tak normalnie to na co dzień nie biorę teraz po ciąży to albo tran albo witaminki , tyle ,że nadmiar witamin też chyba nie jest wskazany. I być tu człowieku mądrym , jak podobno sami naukowcy mają odmienne zdania. Tak gdzieś czytałam
    Zdania są podzielone. Kiedyś nie było potrzeby stosowania witamin, bo pożywienie było lepsze, bez konserwantów, nie poddane obróbce itd. Teraz trudno jest z samej diety dostarczyć wszystko co potrzebne, stąd podawanie preparatów witaminowych i minerałów jest polecane.

Ja zrobiłam sobie badania i wyszło mi, że mam niedobór witaminy d3, lekarz mi polecił suplementację, tak więc kupiłam tabletki firmy którą polecił. Mówił też o konsekwencjach niedoboru tejże witaminy, nie wiedziałam, że to tak niebezpieczne: http://www.vitrumd3.pl/witamina-D-gl...u-witaminy-D,1

Każda witamina jest w naszym orgnizmie ważna, każda jest za coś odpowiedzialna, zatem niedobór którejś jest negatywny.

Codzienna dieta (zakładając, że nie opiera się na fast-foodach) dostarcza zazwyczaj odpowiednią ilość witamin, więc nie trzeba się niczym wspomagać. Witaminy w formie suplementów są jednak wskazane dla kobiet w ciąży, osób po ciężkiej chorobie i osób starszych, a także osobom jedzącym mało warzyw i owoców.
    www.kuzniazdrowia.pl – apteka internetowa

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    moja koleżanka mimo, że zdrowo się odżywiała miała niedobór wit d - lekarz polecił jej Detrical - tłumaczył jej, że odpowiedni poziom tej witaminy to mniejsze ryzyko cukrzycy ciążowej i lepszym przybieraniem wagi dziecka w łonie matki

Senior Member Awatar Majka596
    Mieszka w
    Poznań
    O mnie
    Szczęśliwa mama:)
    Podczas każdej mojej ciąży nieco inaczej podchodziłam do tematu witamin...W pierwszej wg zaleceń lekarza nie brałam żadnych suplementów i wyniki moje były w porządku. W drugiej natomiast brałam różne suplementy zależnie od trymestru a pod koniec ciąży miałam niedobory żelaza. W trzeciej zaś zdecydowałam, że od samego początku będę suplementować się Femibionem (od 1 do natal 2 plus). Wyniki moje były świetne. Jeśli chodzi o dietę to mogę napisać, że dbałam o siebie w każdej ciąży tak samo. Być może pora roku ma na nas jakiś wpływ, gdy pewnych składników je się w konkretnych okresach więcej lub mniej.
    Każda ciąża jest też indywidualna, każda z nas jest w innej formie, dlatego też o tym co stosować powinniśmy zadecydować wspólnie z lekarzem...Uważam też, że profilaktyka nie zaszkodzi a często pomoże. Witaminy w rozsądnych ilościach mają nam pomóc a nie zaszkodzić.
    Dodam jeszcze, że po urodzeniu ostatniego dziecka jako mama karmiąca nadal łykam wspomniane witaminy, które są przeznaczone na okres ciąży i laktacji.
    Ostatnio edytowane przez Majka596 ; 27-07-15 o 22:58

Senior Member Awatar gonia7777
    Mieszka w
    Warszawa
    Ja oczywiście też brałam jakieś witaminy, ale wyniki były słabe i tak. Zaczełam brać pyłek kwiatowy - to niezbyt smaczne i dziwne w smaku i konsystencji, ale to bomba witaminowo mineralna i na dodatek naturalna Oczywiście dla osób nieuczulonych na miód.

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów