Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26

Cesarka a Życie!

Senior Member Awatar mavrolaczek
    O mnie
    Jestem mamą, będę mamą.
    A u mnie było troszkę inaczej, bo przez prawie całą ciążę nastawiałam się psychicznie na cc. Wynikało to z tego, że dwóch okulistów widziało w moich oczach "jakieś dziwne krwiaki i wylewy". Obaj skierowali mnie do specjalistycznej kliniki okulistycznej i tam, bo kilkunastu godzinach badań (początek 9 miesiąca, myślałam że urodzę w gabinecie, tyle to trwało:P) lekarz w końcu połapał się, o co z tymi moimi oczyma biega. Otóż mam nietypowe żyły, które "pęcznieją" gdy spoglądam w górę. Ponoć wygląda to przerażająco, ale nie jest niebezpieczne i jeśli chcę, to mogę rodzić sn. Zapytał mnie wprost - czy ma pisać skierowanie na cc czy też sn. Wybrałam siły natury i nie żałuję - widziałam, jak się te biedne dziewczyny po cc męczyły i leżały plackiem, podczas gdy ja śmigałam pod prysznic, do toalety, na badania i tuliłam swoje dziecię. Osobiście bardzo je podziwiam, bo dzielne były i dla dobra swoich dzieci pozwoliły się "pokroić", cierpiały a mimo to uśmiechały się, bo maluchy zdrowe były. I tylko to się dla nas wszystkich liczyło - że dzieciaki są zdrowe. A to, w jaki sposób przyszły na świat jakoś nikomu różnicy nie robiło.
    Nie rozumiem tego krzywego patrzenia kobiety, które wolą cc. Albo które muszą urodzić przez cc i wyboru żadnego nie mają. Każda kobieta ma prawo do decydowania o sobie i własnym ciele, każda powinna móc wybrać to, co uważa za najlepsze dla siebie i swojego dziecka.

2. dzieckozakupy.pl
    Junior Member
    kaha80

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-06-09 zobacz kalendarz
    Witam,

Gdy rodziłam pierwszy raz nie sądziłam, że zakończy się to cc. Po kilkunastu bezowocnego porodu zdecydowano na cięcie. Powiem tak...samo cc ok, znieczulenie, nic nie czuć ale już po cesarce....masakra. Okazało się, że mam chyba niski próg bólu. Źle zniosłam powrót do formy gdyby nie mąż nie wiem jakbym sobie poradziła. 2 tygodnie miałam wycięte z życiorysu, Widząc inne mamuśki śmigające po korytarzu po cesarce szlag mnie trafiał, że ja tak nie mogę, byłam też zła na siebie.....Po tych 2 tyg. wszystko wróciło do normy ale wspomnienie o tym czasie wywołuje u mnie dreszcze.
    Gdy zaszłam drugi raz w ciążę wbiłam sobie do głowy, że nie ma opcji rodzić przez cc! Lekarze się ze mnie śmieli, że widzą pierwszy raz w życiu pacjentkę która błaga o poród naturalny hehe Synka urodziłam siłami natury i było cudownie!!!! Zaraz po porodzie biegałam i robiłam co chciałam, sama zajmowałam się dzieckiem. Miałam tyle energii jak nigdy.
    Dlatego ja mam bardzo złe wspomnienia z cc ale to nie oznacza, że kobiety nie powinny rodzić w ten sposób. To moje doświadczenia i spostrzeżenia. Kobieta powinna mieć prawo wyboru. Ja wybieram poród naturalny :-)

Pozdrawiam
    ----
    www.dwietwarzematki.pl

Senior Member Awatar Kawka
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Szczęśliwa mama dwójki
    U mnie, gdyby nie cc, to pewnie bym była w części aniołkowych mam, albo wcale. Jestem bardzo drobną osóbką, więc moja córeczka, mimo że parła główką i nóżkami, nie była w stanie się sama wydostać. Moja miednica wg pomiarów była "na styk". Nie po to przecież medycyna się rozwija, abyśmy rodziły jak w średniowieczu!

Junior Member
    cor77

Mieszka w
    Poznań
    O mnie
    Jak załatwiłyście sobie cerarkę?
    Data
    24 kwiecień 2015
    Mam pytanie do dziewczyn, które rodziły w publicznych szpitalach, a chciały mieć "cesarkę na życzenie" jestem z Poznania chcę rodzić na Polnej nie mam wskazań do cesarskiego cięcia. Szukam lekarza który zrobić cesarkę za życzenie oczywiście za kasę po wcześniejszym ustaleniu na prywatnej wizycie. Jeżeli którejś z Was udało się to załatwić będę wdzięczna za namiar na lekarza i z jakim kosztem trzeba się liczyć. Oczywiście, jeżeli wszystko przeszło bez komplikacji i sytuacji że lekarz wziął w łapę a do cc nie doszło, Niestety znam takie przypadki. Proszę o wiadomość na GG 2370000 lub mail: cor77@vp.pl Wszystkim mamom które chcą mnie skłonić do porodu sn bardzo dziękuję, nie dam się przekonać ;-)

o jojoj, zaczynam sie bac 2 porodu ;(

Senior Member Awatar gonia7777
    Mieszka w
    Warszawa
    Sama rodziłam przez cc dwa razy po pierwszym hardcorowym porodzie naturalnym, ale rozumiem lekarzy, którzy są przecviwni. i nie chodzi o to, czy natura nie dała kobiecie suwaka (patrz wpis z początku wątku), tylko o to, ze cesarka to zabieg chorurgiczny obarczony ryzykiem powikłań. Cieższe jest też dochodzenie do siebie po takim zabiegu. Ale jak napisałam na początku - wspomnienia pierwszego porodu były u mnie takie, ze cieszyłam sie, ze mam wskazanie do cc do końca życia.

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów