Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Rozszerzanie diety po 4 miesiącu

Senior Member Awatar koniczynka13
    Mieszka w
    Leszno
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-10-17 zobacz kalendarz
    Data
    17.10.2010

Rozszerzanie diety po 4 miesiącu

W związku z tym, że moja kruszyna skończyła dzisiaj 4 miesiące, chciałabym (a raczej musiałabym w związku ze zbliżającym się nieubłaganie końcem urlopu macierzyńskiego) zacząć wprowadzać nowe produkty do jadłospisu. Czytałam, że powinno się rozpoczynać od jednoskładnikowych dań, a najlepiej od marchewki. Jednak gdzieś widziałam też opcję, że można zacząć od kaszki. A mój synuś ostatnio upodobał sobie częste nocne karmienia (dziś w nocy było to o 22.30, 0.30, 2.45, 5.45, 7.....), zaczęłam się zastanawiać, czy nie warto by było zacząć właśnie od bezglutenowej kaszki na dobranoc, typu "Smaczna kolacja" z Bobovity... Czy któraś z was próbowała zaczynać od kaszki? Może wtedy spałby choć godzinkę dłużej...

2. dzieckozakupy.pl
    Powiem ci co mi poradzila pediatra, bo mialam podobna sytuacje, w tej chwili niestety musialam zrezygnowac z pojscia do pracy i ide na chwile na wychowawczy, ale w perspektywie mialam oddanie go do zlobka w 6 miesiacu.Wiesz, ja zaczelam rzeczywiscie od jednoskladnikowych, niekoniecznie musi to byc marchewka moze to byc jablko tez, w postaci kilku lyzek soku wycisnietego z jablka.Najpierw sprawdz jak toleruje te jednoskladnikowe typu marchewka, ziemniaczek, jablko.Pozniej powinnas zaczac podawac mu troche glutenu do jednego takiego obiadku czy deserku jakies pol lyzeczki.Pozniej stopniowo, jesli widzisz ze dobrze toleruje mozesz juz kombinowac ze smakami.Najlepiej probowac tych obiadkow gotowych wzgledem tego co na opakowaniu.No z ta kaszka mysle, ze moglabys sprobowac.A podczas jednego karmienia w nocy oprozniasz dwie piersi czy jedna? bo moze to jest przyczyna ze sie budzi np? albo zasypia w trakcie karmienia i sie nie najada.Zanim bedziesz probowala tych kaszek to sproboj zmodyfikowac karmienie.Karmienie w nocy jest bardzo wazne dla laktacji.Moj maly dwa miesiace temu mial dokladnie tak samo teraz go 2 razy w nocy karmie tylko, czasem nawet raz od momentu polozenia sie mojego ok polnocy do 7 rano.

Mieszka w
    Leszno
    O mnie
    Data
    17.10.2010
    Z tym opróżnianiem piersi jest różnie. Zależy, jaka była przerwa w karmieniach i ile pokarmu się zdążyło "naprodukować". Raz wystarczy mu jedna, a raz dwie i czasem mam wrażenie, że jeszcze by coś zjadł... Szymonek też już miał taki okres, że po wieczornym karmieniu budził się około 2 w nocy, a potem o 7, ale niestety trwało to krótko... Spróbuję dzisiaj podać mu kaszkę i zobaczę, czy w ogóle zechce jej spróbować

Senior Member
    marza

Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    trojacza mama
    my zaczynalismy i od kaszek i od warzyw...9 owoce ekarze kaza wprowadzac pozniej by warzywa dzieci najpierw polubily) wiec zaczelismy.. moi marchwi nie tolerowali bo za ciezka na brzucy byla i przeszlismy na dynie i to byl strzal w 10... jablko traz strasznie zaczelo dzieci uczulac wiec kaza rowniez zaczynac od sliwek polskich..9 wogole polskie warzywa i owoce na pierwszym miejscu) pozniej jedli dynie z ziemniakiem... pozniej doszlo miesko i gluten w postaci kaszki...

kaszke sprobuj dawac na kolacje i tez nie ryzowa tlyko kukurydziana bo niestety taki 4 miesieczny maluch jeszcze nie umie tak dobrze trwic a ryz zatwardza i bedzie problem z kupka... a kukurydziane kaszki i kleiki rozluzniaja i jest z brzuchem ok..

Senior Member
    Moniquem8

Mieszka w
    Mińsk Mazowiecki
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-07-17 zobacz kalendarz
    My zaczynaliśmy od zupki jarzynowej z odrobiną glutenu i soczków albo przecierów owocowych. Oczywiście wszystko stopniowo i w małych ilościach.

Administrator Awatar Kasia
    Mieszka w
    Sulejówek
    Kaszka to jeden z tych produktow, od ktorych mozna zaczac rozszerzac diete. Pamietaj tylko, ze nieco inaczej rozszerza sie diete dziecku karmionemu piersią, a inaczej temu karmionemu mieszanką

Senior Member Awatar Agnieszka.
    Mieszka w
    Choroszcz,Białystok
    O mnie
    Szczęśliwa mama szczęśliwych dzieci
    Data
    17/09/2010
    moja córcia jest na m.modyfikowanym,pierwsze danie o innej konsystencji niż mleko które zaakceptowała to kleik kukurydziany.za radą naszej p.dr wprowadziłam jej też marchewkę,którą się zajada ze smakiem.Po kaszce Gabi przesypia noce(21-4.15),po marchewce robi drzemkę 4godz,reszta dań to butelka.

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member Awatar Kasia_K
    Mieszka w
    Pruszków
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-12-22 zobacz kalendarz
    Wprawdzie moja córcia jest jeszcze 2-miesięcznym maluszkiem karmionym tylko piersią, ale przyjdzie pora, gdy ja równieź będę chciała wrócić do pracy i pojawi się problem z karmieniem. Dlatego szukając informacji na temat żywienia dzieci natknęłam się na bardzo fajną stronkę. Oto co tam znalazłam:

Produkty spożywcze w diecie dziecka, które ukończyło 5 miesiąc życia:

Nowe produkty – wprowadzaj co kilka dni, obserwuj reakcję dziecka.
    Tylko dla niemowlęcia karmionego sztucznie: marchew, dynia, jabłko. Dania miksowane, podawane łyżeczką. Kleiki dobrze jest gotować z kasz bezglutenowych (kukurydziana) lub z ryżu pełnoziarnistego. Można użyć kasz błyskawicznych.
    Gluten - tylko dla karmionych piersią!
    Niemowlę karmione piersią:
    Do końca 6 miesiąca tylko mleko matki.
    Karmienie piersią na żądanie. Wyjątkowo:
    Zupka jarzynowa z kaszką glutenową pszenną np.manną
    Kleik ryżowy lub kukurydziany bezmleczny z tartym jabłkiem – 100 g
    Sok przecierowy owocowy lub warzywny – do 50 ml
    Niemowlę karmione sztucznie:

Do końca 4 miesiąca mleko modyfikowane.
    Mleko modyfikowane 4 porcje po 180 ml
    Zupka jarzynowa 150 -180 g (marchew + ziemniak + łyżeczka oliwy lub masła, stopniowo dodaje się inne jarzyny, kaszka bezglutenowa do zagęszczenia, bez soli)
    Kleik ryżowy lub kukurydziany z tartym jabłkiem 100 g
    Sok przecierowy owocowy lub warzywny – do 50 ml

W ten sam sposób opisany jest jadłospis dla dziecka, które ukończyło 6,7,8 do 12 miesiąc życia

Senior Member Awatar natalia_sk
    Mieszka w
    Gostyń
    O mnie
    Jestem mamą dwójki cudownych dzieci :)
    Data
    22.10.2010
    Witam,
    moja córka niedawno skończyła 5 miesięcy, karmię ją piersią. Po konsultacji z pediatrą postanowiłam podać jej kaszkę, więc kupiłam kaszkę bezglutenową, którą przygotowuje się na mleku z piersi bądź modyfikowanym. teraz mam zamiar do tej kaszki dorzucić kaszkę z glutenem, bo niby dziecko karmione piersią gluten powinno dostawać od ok 5 miesiąca.
    Mam tylko pytanie czy lepiej podawać kaszkę na swoim mleku czy spokojnie mogę też kupić kaszkę mleczną? podobno i tak moje mleko wymieszane z kaszką traci niektóre wartości...
    warzywa planuje zaczac podawac po skonczeniu 6 miesiecy.

Mieszka w
    Leszno
    O mnie
    Data
    17.10.2010
    Powiem tak: ja kombinowałam już na różne sposoby. Najpierw próbowałam podawać na noc kaszkę taką, co się tylko wodę dodaje i Szymonowi to chyba siedziało na żołądku, bo strasznie w nocy się prężył i nie mógł spać. Potem kupiłam zwykłą ryżową bezglutenową i zrobiłam na swoim mleku. Jak rano ją zjadł (a w sumie wypił, bo mleko matki rozrzedza), to mu nic nie było, ale jak wypił wieczorem, to obudził się po dwóch godzinach i 1,5 godziny wył, jakby dostał kolkę... Teraz zaczęłam podawać mu rano tą samą kaszkę, ale robię na Bebilonie i na razie nic mu nie jest...
    A co do kaszki mannej z glutenem, to dodaję ją do zupek. Gluten powinno się wprowadzać w 5 miesiącu życia (czyli po ukończeniu czwartego) i zakończyć podawanie po ukończeniu szóstego miesiąca, z tego, co czytałam...
    A czemu warzywa planujesz dopiero po 6 miesiącu? Nie wracasz jeszcze do pracy?

Newsletter Mjakmama24.pl
Zapytaj naszych ekspertów
Karolina Solecka-Rzytka
Karolina Solecka-Rzytka psycholog, psychoterapeutka

pomocy

Iwona Słowińska
Iwona Słowińska mgr inż. żywienia człowieka, psychodietetyk

Cukrzyca w ciąży

Rita Calderaro - Poczmańska
Rita Calderaro - Poczmańska Rehabilitant dziecięcy

Krzywa główka u 4 miesięcznego dziecka