Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

torbiele jajników, zespół policystyczny a problemy z zajściem w ciążę

torbiele jajników, zespół policystyczny a problemy z zajściem w ciążę

Witam! Dziewczyny chciałabym dowiedzieć się czy któraś z Was była, jest w podobnej sytuacji jak moja. Otóż to byłam zupełnie zdrowa z punktu ginekologicznego, bez problemowo zaszłam w ciąże i w 2010 roku urodziłam swoje pierwsze dziecko synka. Niedługo po tym dowiedziałam się że mam tendencję do powstawania torbieli ,z tym wiązały się bolesne miesiączkowania, nieregularne cykle itp. Zaczełam chodzić od lekarza do lekarza, przeszłam terapie hormonalne. Od niedawna zaczełam z mężem myśleć o drugim dziecku... i tu niestety zaczął sie problem. Otóż to kilku lekarzy stwierdziło, że mam mało czasu, małe szanse na ciąże, że ciąża przy torbielach w 80% kończy się poronieniem, że wogóle powinnam się ciszyć że urodziłam jedno dziecko,że to jest trudne a moje cykle wymagają monitorowania itp. Nie wiem już co robić. Jestem totalnie załamana, nie rozumiem, że byłam zdrowa, urodziłam dziecko i nagle zaczął się problem... Bardzo chciałabym być poraz kolejny mamą... Chcialabym wiedzieć czy którejś z Was z takim przypadkiem udało się itp.

2. dzieckozakupy.pl
    Najbardziej boli fakt... gdyż w rodzinie w marcu ma się pojawić jedna pociecha u jednych... a w lipcu u drugich

Senior Member Awatar Sandrii
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-03-01 zobacz kalendarz
    Mam zespol policystycznych jajnikow. O dziecko walczylam prawie 2 lata po dlugim leczeniu udalo sie i jestem matka ale ciaza byla zagrozona juz od 11 tc do samego konca. Cezary jest zdrowy ale ja nie zdecyduje sie juz na dziecko po tym co przeszlam. Zycze powodzenia w leczeniu

Witam wszystkie Mamy oraz te kobietki, które dopiero myślą a powiększeniu rodzinki! Jestem Asia, mam 26 lat, jestem 1,5 roku po ślubie. Powiem tak z takiego psychicznego punktu widzenia jestem gotowa na dziecko, ale jak wiadomo w życiu bywa różnie i nie zawsze jest tak jakby się chciało... no mniejsza z tym. Latem chcielibyśmy zacząć z mężem starania o dziecko. Chciałabym poradzić się już doświadczonych mam w jaki sposób można i czy ogóle można przygotować się do ciąży? jakie badania wykonać itp. Dodam iż lekarze jakiś czas temu podejrzewali u mnie pcos i szczerze mówiąc boję się bardzo, że będziemy mieć problemy z zajściem w ciążę. Czy ktoś był lub jest w podobnej sytuacji i mógłby mi poradzić?

Senior Member
    Andzka86

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2014-04-23 zobacz kalendarz
    Data
    23.04.2014
    asica86 jestem w podobnej sytuacji jak ty z tym ze ja juz sie staram o swoje malenstwo od jakiegos czasu. powiedz jakie mialas badania i czy biezesz juz jakies leki bo przy pcos jest to bardzo wazne.

Andzka86 moja "przygoda" z badaniami zaczęła się w 2010roku. Gin skierował mnie do kliniki w Poznaniu na Polnej, żeby mi zrobili podstawowe badania. Leżałam 3 dni i zrobili mi komplet badań. Wyszło wtedy, że mam 10cio krotnie za mała estrogenów! tzn. będąc w 13dniu cyklu powinno się ich mieć od 230 do chyba sześćset coś, a ja miałam 28( nie wiem jakie tam były te jedenostki) endo stwierdziła, że inne wyniki jak tarczyca, progesteron, testosteron mam w normie ale tych estrogenów to za mało. Dostałam estrofem forte i duphaston. Kazali brać przez rok, bo dłużej niby szkodliwie działają. Poprawiło się to, że @ miałam co 29dni, co do godziny. Jak skończyły się tabletki, to skończył się regularny cykl. Później brałam Yasmin (anty- wtedy nie myśleliśmy o dziecku jeszcze) i też było ok. @ regularny, super. Po ślubie stwierdziłam, że dość tabletek, czas oczyścić organizm i pomyśleć o dziecku. Zrobiłam hormony tsh, fsh, lh, estradiol i anty tpo. Endo stwierdził że wyniki są ok ale coś z tym anty tpo było nie tak ( za wysokie) przepisał mi formetic 500, ale źle się czułam i zmienił na siofor. Nie wiem czemu iały służyć, bo w ciągu 3 dni schudłam 2kg, a ogólnie otyła nigdy nie byłam i nie jestem. Mam 167cm wzrostu i 52kg. @ znów nieregularny, ale jest. Raz po 63dniach, raz po 50. W kwietniu jadę do gina i zobaczymy co mi powie. Teraz nie biorę żadnych leków. A powiedz mi Andzka86 długo staracie się już o dzidzię? też masz podejrzenie o pcos? ufff ale się rozpisałam

Member
    _ania

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-11-19 zobacz kalendarz
    Data
    19.11.2013
    witam jestem w 9 tygodniu ciazy , to moja pierwsza ciaza, mam 21 lat w 5tc lekarz wykryl u mnie torbiela na prawym jajniku, powiedzial ze to z czasem zejdzie. matwi mnie to dlatego szukam jakis innych odpowiedzi kolejna wizyte mam za tydzien a usg za miesiac. czy w takiej sytuacji moze sie podziac cos nie pewnego? nie chce starcic dziecka... dodam ze bralam antykoncepcje do lutego i nie mialam problemow w miesiaczkach zadko mnie brzuch bolal. w pierwszych tygodniach ciazy bardzo bolal mnie brzuch od 2 tygodni jest w miare czasem jakis delikatny skorcz. martwie sie

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Witajcie! zrobiłam ostatnio kilka badań i wyszło mi, że mam podwyższone anty tpo. O czym to świadczy, czy któraś z Was wie? a jak to się ma do zajścia w ciążę?

Senior Member Awatar goniutek_84
    Mieszka w
    Białystok
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-12-27 zobacz kalendarz
    Hej dziewczyny dołączam do waszego grona. W 2011 roku urodziłam zdrową córkę a teraz myślimy o następnym dziecku i jak byłam na wizycie u ginekologa to doznałąm szoku niedoże że mam polipa to jeszcze mi lekarz powiedział że mam po 3 torbiele na każdym jajniku jaka byłam załamana. Lekarz mi powedział że w ciągu pół roku powinnam zajść w ciążę bo potem może być cięzko o ile zajdę wogule w ciążę. Ale poszłam do drugiego to mi powiedział żę nic nie widzi i że nie ma problemu teraz to już nie wiem co myśleć i idę jeszcze do jednego i zobaczymy co powie

Cytat Zamieszczone przez goniutek_84 Zobacz posta
    Hej dziewczyny dołączam do waszego grona. W 2011 roku urodziłam zdrową córkę a teraz myślimy o następnym dziecku i jak byłam na wizycie u ginekologa to doznałąm szoku niedoże że mam polipa to jeszcze mi lekarz powiedział że mam po 3 torbiele na każdym jajniku jaka byłam załamana. Lekarz mi powedział że w ciągu pół roku powinnam zajść w ciążę bo potem może być cięzko o ile zajdę wogule w ciążę. Ale poszłam do drugiego to mi powiedział żę nic nie widzi i że nie ma problemu teraz to już nie wiem co myśleć i idę jeszcze do jednego i zobaczymy co powie

I jak sytuacja? Nie piszesz, co było dalej. Co powiedział inny lekarz? Jak starania?

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów