Ankieta: Czy jako ciężarna upominasz się (upominałaś się) o swoje prawa?

Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27

Jak egzekwujecie swoje "prawa"?

Senior Member Awatar klaudia9
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2015-07-29 zobacz kalendarz
    mi sie tez zdarzyla niemila sytuacja i to w przychodni!!! musialam isc na badania raniutko , na czczo....czulam sie słabo. Żeby nie było to przyszlam zaraz po otwarciu przychodni...przede mna 2 panie ok 60 lat. ok starsze....ale paplały jak mlode trzpiotki:P zapytalam grzecznie więc czy mogę wejść przed nimi bo do 8.oo musze wypic glukoze i nawet pani pielegniarka kazala mi wejsc bez kolejki... no ale okazalo sie ze jedna pani tez miala na ta glukoze. to mowie ok, skoro pani tez to poczekam jedna osoba mnie nie zbawi ona weszla, a ja pytam tę drugą czy ne ma nic przeciwko bym weszla przed nią a ona że na to ze tez ma miec ta glukoze, troche sie zdziwilam bo nic wczesniej nie mowila ale mysle ok....po czym gdy tamta pierwsza pani pila jeszcze w srodku ta glukoze zostala ta nasptepna poproszona i ona mowi ze ona tylko po wyniki i cos tam jeszcze chciala sie dowiedziec.... papatrzylam tylko na nia i sie usmiechnelam a tej babie nawet glupio sie nie zrobilo, nic... zalosne

2. dzieckozakupy.pl
    Używam języka polskiego i ładnie proszę. Nie uważam tego za egzekucję prawa, bo ktoś kto ma bilet na dany autobus ma takie samo prawo siedzieć jak ja. A może też się źle czuje, są różne sytuacje... Jeśli czuję, że muszę usiąść, podchodzę i proszę i daję prawo do odmowy.

Nie egzekwowałam specjalnie swoich praw, bo już taka jestem. Stałam pokornie w kolejkach, stałam w komunikacji podmiejskiej i nigdy nie poprosiłam o na przykład ustąpienie miejsca. Czułam się dobrze, więc mogłam sobie na to pozwolić. Nieraz ktoś jednak mi pomógł.

Ja tego wcale nie robię! Po pierwsze , jest 6 miesiac , więc jeszcze powiedzmy ,że nie widać , powiedzmy , że się dobrze i sprawnie czuję , powiedzmy , że jestem twardzielka. I mam nadzieję , że tak zostanie!!! Nie mam ochoty się prosić tych beznadziejnych ludzików.

Cytat Zamieszczone przez FayWro1155 Zobacz posta
    Używam języka polskiego i ładnie proszę. Nie uważam tego za egzekucję prawa, bo ktoś kto ma bilet na dany autobus ma takie samo prawo siedzieć jak ja. A może też się źle czuje, są różne sytuacje... Jeśli czuję, że muszę usiąść, podchodzę i proszę i daję prawo do odmowy.
    Nie , moja droga , masz zupełnie inne prawa niż każdy inny pasażer! Rownoważni ciężarnym są niepełnosprawni s bardzo starzy ludzie , a zwykły pasażer nigdy i takie jest prawo! I nie ma on prawa właśnie do odmowy! I pamiętaj o tym , nikt nie robi ci łaski.

Witam serdecznie. Na początku chciałabym powiedzieć, że u mnie trudno mówić o egzekwowaniu praw, bo uważam, że ten, kto w autobusie ma bilet, ma takie samo prawo siedzieć, jak i ja. Jeśli czuję, że muszę usiąść, po prostu podchodzę i proszę o ustąpienie miejsca.

Kurcze, no, ja chyba też podchodze do tematu inaczej, bo właśnie napisałam to co FayWro. Kiedyś byłam świadkiem sytuacji jak jakaś babka w ciąży naskoczyła na dziewczynę, że ma jej ustąpić, dziewczyna zrobiła się czerwona i ustąpiła, a potem sama zasłabła. Strasznie niezręcznie.

Cytat Zamieszczone przez megasyreeta76 Zobacz posta
    Nie , moja droga , masz zupełnie inne prawa niż każdy inny pasażer! Rownoważni ciężarnym są niepełnosprawni s bardzo starzy ludzie , a zwykły pasażer nigdy i takie jest prawo! I nie ma on prawa właśnie do odmowy! I pamiętaj o tym , nikt nie robi ci łaski.

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Administrator Awatar Aga
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez megasyreeta76 Zobacz posta
    Rownoważni ciężarnym są niepełnosprawni i bardzo starzy ludzie , a zwykły pasażer nigdy i takie jest prawo! I nie ma on prawa właśnie do odmowy! I pamiętaj o tym , nikt nie robi ci łaski.
    To nie jest kwestia prawa (najwyżej regulaminu przewozu pasażerów w konkretnej firmie), tylko kultury. Takie podejście ("nikt łaski nie robi") jest nie tylko niekulturalne i agresywne, ale też mało skuteczne moim zdaniem. Agresją czy przemocą nic dobrego nie zdziałasz. Prośba, uprzejmość, kultura - to najlepszy sposób.

Administrator Awatar Kasia
    Mieszka w
    Sulejówek
    Moim zdaniem miejsca dla kobiet w ciąży/osób niepełnosprawnych, starszych powinny być lepiej oznaczone, a kierowcy pojazdów zobowiązani do ewentualnej interwencji. W autobusach są bodajże tylko dwa (a w niektórych jedno) takie miejsca. Gdyby było ich więcej, problem byłby mniejszy - kobieta w ciąży podchodziłaby do takiego miejsca, i jeśli siedziałby na nim ktoś"nieuprawniony", miałby obowiązek je opuścić bez gadania.

Dla mnie sprawa jest prosta. Jeżeli siedzę w autobusie, podejdzie do mnie kobieta w ciąży i poprosi o ustąpienie miejsce, wstaję bez zająknięcia. Powód jest prosty, nie zwracam uwagi na ludzi w komunikacji. Nie patrzę na każdego wchodzącego pasażera, czy przypadkiem nie jest w ciąży. Odnoszę wrażenie, że niektóre z pań chciałyby, żeby cały świat nosił je na rękach, bo będą miały dziecko. Nie chcę nikogo obrazić, po prostu takie odnoszę wrażenie.

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów