Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Badanie gotowości szkolnej dziecka

Question Badanie gotowości szkolnej dziecka

Witam wszystkie mamy
    Czy robiłyście swoim pociechom test gotowości szkolnej? Znajoma psycholog poleciła nam właśnie takie badanie, i trochę nie wiem czego się po tym spodziewać, więc szukam informacji w internecie. Będę wdzięczna za wszelkie informacje

2. dzieckozakupy.pl
    Administrator Awatar Kasia
    Mieszka w
    Sulejówek
    W naszym przypadku takie badanie przeprowadzały przedszkolanki w przedszkolu - wynik diagnozy decydował o tym, czy dziecko można zapisać do pierwszej klasy, czy do zerówki.

Senior Member
    Engelin

Mieszka w
    Jelenia Góra
    O mnie
    Jestem szczęśliwą mamą przecudnej córeczki ;)
    Zgadza się, takie testy wykonują nauczycielki w przedszkolu. Testy dla 5-latków (GE-5) oraz testy dla 6-latków (SGS). Przy czym wynik testu nie przesądza o posłaniu dziecka do szkoły, bądź pozostawieniu dziecka w oddziale "0" - taką decyzję podejmuje tylko i wyłącznie rodzic, a wynik testu ma tylko pomóc w podjęciu decyzji.

Takie testy można również w poradni psychologiczno-pedagogicznej.
    Eunika Zoja ur. 13-10-2012 godz. 8:05 (40t.)

Senior Member Awatar MamaRazDwaTrzy
    Mieszka w
    Wrocław
    Potwierdzam to co napisały dziewczyny powyżej. U nas było dokładnie tak samo. Potem Pani wychowawczyni wezwała mnie na rozmowę i to ona powiedziała, że moja córka jej zdaniem powinna iść do szkoły. W tych badaniach zajęła pierwsze miejsce. I Pani powiedziała, że kolejny rok w zerówce będzie dla niej zmarnowanym rokiem. Z tego co pamiętam to dostaliśmy taki dokument z przedszkola to potwierdzający. Ale wiem, że czasami rodzice robią sobie u psychologa takie badania.

Senior Member Awatar karolina86
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-11-24 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez Alexik Zobacz posta
    Witam wszystkie mamy
    Czy robiłyście swoim pociechom test gotowości szkolnej? Znajoma psycholog poleciła nam właśnie takie badanie, i trochę nie wiem czego się po tym spodziewać, więc szukam informacji w internecie. Będę wdzięczna za wszelkie informacje
    Ja robiłam swego czasu takie badania dzieciom (prowadziłam projekt badawczy nt. ryzyka dysleksji w aspekcie gotowości szkolnej). Niesamowicie przydatne badanie. Jednak ważne jest też podejście prowadzącego, żeby wyniki były wiarygodne. No i wg mnie każdy "absolwent" przedszkola powinien takie badanie przejść.

Senior Member
    Engelin

Mieszka w
    Jelenia Góra
    O mnie
    Jestem szczęśliwą mamą przecudnej córeczki ;)
    Też niejednokrotnie przeprowadzałam takie testy. nastawienie osoby prowadzącej faktycznie ma znaczenie. Najlepiej jak badanie przeprowadza nauczyciel, bądź osoba, która zna dzieci w danej grupie. Na wynik badania może mieć wpływ nastrój, samopoczucie, emocje dziecka w dniu badania. Dlatego osoba, która pracuje z dzieckiem i obserwuje je na co dzień, wie że dziecko "stać na więcej" i dane zadania może powtórzyć dnia następnego.

SGS i GE-5 powinny być przeprowadzone na płaszczyźnie roku szkolnego. Po raz pierwszy na początku i drugi raz na końcu. Wtedy osoba zainteresowana wynikiem widzi postęp
    Eunika Zoja ur. 13-10-2012 godz. 8:05 (40t.)

Badanie gotowości szkolnej

Trafiłam na to: http://www.udanewychowanie.pl/badani...ej-dzieci.html i chyba się przespaceruję porozmawiać o tym Badaniu gotowości

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
Newsletter Mjakmama24.pl
Zapytaj naszych ekspertów
Izabela Tyszka
Izabela Tyszka instruktorka fitness

Rowerek stacjonarny

Iwona Słowińska
Iwona Słowińska mgr inż. żywienia człowieka, psychodietetyk

Prawidłowość jadłospisu u 17 miesięcznej córki

Rita Calderaro - Poczmańska
Rita Calderaro - Poczmańska Rehabilitant dziecięcy

prężenie się dziecka