Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Badanie gotowości szkolnej dziecka

Question Badanie gotowości szkolnej dziecka

Witam wszystkie mamy
    Czy robiłyście swoim pociechom test gotowości szkolnej? Znajoma psycholog poleciła nam właśnie takie badanie, i trochę nie wiem czego się po tym spodziewać, więc szukam informacji w internecie. Będę wdzięczna za wszelkie informacje

2. dzieckozakupy.pl
    Administrator Awatar Kasia
    Mieszka w
    Sulejówek
    W naszym przypadku takie badanie przeprowadzały przedszkolanki w przedszkolu - wynik diagnozy decydował o tym, czy dziecko można zapisać do pierwszej klasy, czy do zerówki.

Senior Member
    Engelin

Mieszka w
    Jelenia Góra
    O mnie
    Jestem szczęśliwą mamą przecudnej córeczki ;)
    Zgadza się, takie testy wykonują nauczycielki w przedszkolu. Testy dla 5-latków (GE-5) oraz testy dla 6-latków (SGS). Przy czym wynik testu nie przesądza o posłaniu dziecka do szkoły, bądź pozostawieniu dziecka w oddziale "0" - taką decyzję podejmuje tylko i wyłącznie rodzic, a wynik testu ma tylko pomóc w podjęciu decyzji.

Takie testy można również w poradni psychologiczno-pedagogicznej.
    Eunika Zoja ur. 13-10-2012 godz. 8:05 (40t.)

Senior Member Awatar MamaRazDwaTrzy
    Mieszka w
    Wrocław
    Potwierdzam to co napisały dziewczyny powyżej. U nas było dokładnie tak samo. Potem Pani wychowawczyni wezwała mnie na rozmowę i to ona powiedziała, że moja córka jej zdaniem powinna iść do szkoły. W tych badaniach zajęła pierwsze miejsce. I Pani powiedziała, że kolejny rok w zerówce będzie dla niej zmarnowanym rokiem. Z tego co pamiętam to dostaliśmy taki dokument z przedszkola to potwierdzający. Ale wiem, że czasami rodzice robią sobie u psychologa takie badania.

Senior Member Awatar karolina86
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-11-24 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez Alexik Zobacz posta
    Witam wszystkie mamy
    Czy robiłyście swoim pociechom test gotowości szkolnej? Znajoma psycholog poleciła nam właśnie takie badanie, i trochę nie wiem czego się po tym spodziewać, więc szukam informacji w internecie. Będę wdzięczna za wszelkie informacje
    Ja robiłam swego czasu takie badania dzieciom (prowadziłam projekt badawczy nt. ryzyka dysleksji w aspekcie gotowości szkolnej). Niesamowicie przydatne badanie. Jednak ważne jest też podejście prowadzącego, żeby wyniki były wiarygodne. No i wg mnie każdy "absolwent" przedszkola powinien takie badanie przejść.

Senior Member
    Engelin

Mieszka w
    Jelenia Góra
    O mnie
    Jestem szczęśliwą mamą przecudnej córeczki ;)
    Też niejednokrotnie przeprowadzałam takie testy. nastawienie osoby prowadzącej faktycznie ma znaczenie. Najlepiej jak badanie przeprowadza nauczyciel, bądź osoba, która zna dzieci w danej grupie. Na wynik badania może mieć wpływ nastrój, samopoczucie, emocje dziecka w dniu badania. Dlatego osoba, która pracuje z dzieckiem i obserwuje je na co dzień, wie że dziecko "stać na więcej" i dane zadania może powtórzyć dnia następnego.

SGS i GE-5 powinny być przeprowadzone na płaszczyźnie roku szkolnego. Po raz pierwszy na początku i drugi raz na końcu. Wtedy osoba zainteresowana wynikiem widzi postęp
    Eunika Zoja ur. 13-10-2012 godz. 8:05 (40t.)

Badanie gotowości szkolnej

Trafiłam na to: http://www.udanewychowanie.pl/badani...ej-dzieci.html i chyba się przespaceruję porozmawiać o tym Badaniu gotowości

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
Newsletter Mjakmama24.pl
Zapytaj naszych ekspertów
Izabela Tyszka
Izabela Tyszka instruktorka fitness

Rowerek stacjonarny

Karolina Solecka-Rzytka
Karolina Solecka-Rzytka psycholog, psychoterapeutka

Jem w stresie

Iwona Słowińska
Iwona Słowińska mgr inż. żywienia człowieka, psychodietetyk

ciąża a karmienie