Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25

6-cio latek w szkole!

Administrator Awatar Kasia
    Mieszka w
    Sulejówek
    Właśnie przeczytałam, że w Warszawie tylko 34 proc. sześciolatków idzie do pierwszej klasy. To zaś oznacza, że w przyszłym roku - o ile nic się znów nie zmieni w ustawie - do pierwszej klasy pójdzie jeden cały rocznik i 2/3 drugiego. Nie wiem, jak sytuacja wygląda w innych miastach, ale pewnie jest podobnie. Wyobrażacie sobie, co się będzie działo? To dopiero będzie problem ...

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar Pandora
    Mieszka w
    Wielkopolska
    O mnie
    Blogerka.
    Cytat Zamieszczone przez Kasia Zobacz posta
    Właśnie przeczytałam, że w Warszawie tylko 34 proc. sześciolatków idzie do pierwszej klasy. To zaś oznacza, że w przyszłym roku - o ile nic się znów nie zmieni w ustawie - do pierwszej klasy pójdzie jeden cały rocznik i 2/3 drugiego. Nie wiem, jak sytuacja wygląda w innych miastach, ale pewnie jest podobnie. Wyobrażacie sobie, co się będzie działo? To dopiero będzie problem ...
    Kasiu będzie problem i to spory. Ja tu głównie widzę problem w dzieciach grudniowych, które w momencie pójścia do szkoły będą miały 5,5 roku - a co za tym idzie w klasach łączonych będzie w niektórych przypadkach prawie 2 lata różnicy. A te lata są niestety widoczne jak na dłoni.
    Bardzo irytująca jest dla mnie po tym kątem Dorota Zawadzka, która wytrwale tkwi w przekonaniu, że szkoły są przygotowane, wszyscy są przygotowani - tylko nie rodzice. Świetny psychologiczny chwyt zwalić winę na rodziców, że to w nich tkwi problem ,a nie w systemie.
    Zresztą - ja na ten temat się rozpisałam na blogu.
    http://inspektormama.blogspot.com/20...yli-matka.html

Senior Member Awatar kleo2426
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    witam,
    ja również mojego 6-latka zapisałam do szkoły i jedyna rzecz o którą się martwię to właśnie czy poradzi sobie emocjonalnie ponieważ Filip jest dzieckiem spokojnym w nowym otoczeniu na początku nieśmiały, ale zobaczymy jak to będzie.
    Decyzję taką podjęliśmy ze względu na to że chodził w przedszkolu do grupy mieszanej i w jego wieku była czwórka dzieci, a reszta czyli ok trzydziestki dzieci młodsze o rok i więcej i miałam wrażenie że moje dziecko zaczyna się "cofać" bardzo często zachowywał się jak 3-latek
    Wcale nie uważam, że posyłając dziecko do szkoły zabieramy mu dzieciństwo wręcz przeciwnie będzie miał więcej wolnego czasu i więcej czasu będziemy spędzać razem. Zajęcia w szkole również nie trwają ciągiem 45 min. w trakcie każdej lekcji dzieci mają 10 minutową przerwę i oczywiście przerwę którą wyznacza dzwonek.

Senior Member
    Mama899

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-06-24 zobacz kalendarz
    ja tego nie rozumiem jak mozna nie zapisac 6 latka do szkoły przeciez to bedzie się ciągło za nim całe życie że nie poszedł wczesniej z rówiesnikami zawsze bedzie ten gorszy.

Newsletter Mjakmama24.pl
Zapytaj naszych ekspertów
Izabela Tyszka
Izabela Tyszka instruktorka fitness

Rowerek stacjonarny

Iwona Słowińska
Iwona Słowińska mgr inż. żywienia człowieka, psychodietetyk

Prawidłowość jadłospisu u 17 miesięcznej córki

Rita Calderaro - Poczmańska
Rita Calderaro - Poczmańska Rehabilitant dziecięcy

prężenie się dziecka

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz: