Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27

Nie widać ciąży? Czy nie chcemy widzieć ciąży?

Wiesz, nie wydaje mi się, że ludzie robią to złośliwie, czy nie solidaryzują się z kobietami ciężarnymi... To najpewniej wynika z braku wyczucia. W dzisiejszych czasach panuje coś w rodzaju znieczulenia na drugiego człowieka. Czy jest to człowiek starszy, kobieta ciężarna czy malutkie dziecko.
    Egoizm, trochę tak, ale przecież nie możemy generalizować. Założę się, że wielokrotnie zdarzają Ci się też mile zaskakujące sytuacje.
    Ostatnio edytowane przez Aga ; 23-10-15 o 10:30

2. dzieckozakupy.pl
    No wlaśnie różnie to bywa, wszystko zależy od osoby

Kiedy byłam w zaawansowanej ciąży i nie było dla mnie miejsca w autobusie lub tramwaju po prostu podchodziłam do jakiejś osoby mówiąc że jestem w ciąży i czy mogę usiąść na jej miejscu. Ludziom zawsze robiło się głupio i opuszczali miejsce jak wystrzeleni z procy, myślę, że następnym razem jechali na stojąco albo przynajmniej dobrze się rozglądali czy nie powinni komuś ustąpić :P

w dzisiejszych czasach jest bardzo mało ludzi którzy ustępuja miejsca kobietom w ciaży czy nawet osobą starszym,tak zwana ludzka znieczulica
    Ostatnio edytowane przez Aga ; 30-12-15 o 14:41

Nie jest tak źle! Ja widzę coraz więcej młodych osób ustępujących miejsca w autobusach czy tramwajach.

Senior Member Awatar Ascari
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2016-07-27 zobacz kalendarz
    A ja uważam, że nie ma co robić z siebie sierotki Marysi, tylko jeżeli jest nam źle stać, podejść do jakiegoś mężczyzny/młodej osoby i poprosić o ustąpienie miejsca. Jestem teraz w 5 msc ciąży, tak się złożyło, że brzuszek mam nieduży i nie widzę potrzeby, żeby wszyscy ustępowali mi miejsca w komunikacji miejskiej. Nawet więcej, jak widzę starszą osobę, sama wstaję i ustępuję. Ale wiem, że gdybym miała gorszy dzień i chciałabym usiąść, to po prostu podeszłabym do kogoś i poprosiła o ustąpienie miejsca.

Popieram Ascari. W komunikacji miejskiej działa takie zbiorowe myślenie "niech ktoś inny jej ustąpi miejsca" i w konsekwencji nie ustąpi nikt. Trzeba samodzielnie sobie to miejsce zdobyć, a większość zapytanych jednak ustąpi. A jeśli nie, to może osoba siedząca obok i słysząca rozmowę to zrobi. Możecie się krępować pytać ludzi, ale wtedy warto sobie przypomnieć, że robicie to dla swoich Maluszków, nie dla siebie

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów