Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27

Nie widać ciąży? Czy nie chcemy widzieć ciąży?

Junior Member Awatar Natalkaa
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2014-12-05 zobacz kalendarz
    Ja zawsze staram się jednak ustępować miejsca kobietom w ciąży. Z przykrością wam powiem,że ja będąc nawet w 9 miesiącu ciąży i mając ogrooomny brzuszek tylko 1 raz doświadczyłam uprzejmości.. Miła Pani w biedronce przepuściła mnie w kolejce.. Co do starszych pań to w moim przypadku jeszcze były oburzone, że TRZEBA BY BYŁO przepuścić ciężąrną w kolejce.. I udawały,że brzuszka nie widzą. :*

2. dzieckozakupy.pl
    Junior Member
    monikasora

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2014-11-06 zobacz kalendarz
    Różnie bywa, zdarza się jeszcze trafiać na życzliwych ludzi

Senior Member
    Klaudia26

O mnie
    Jestem mama, moje skarby urodziły się 25.09.2010, 4.06.2013 i 6.08.2015
    Ja myślę, że ludzie widzą ciążę nawet jeszcze niezbyt zaawansowaną, ale po prostu nie zwracają na to uwagi. Bo dlaczego mają przepuścić kobietę w ciąży i samemu czekać przez to dłużej? Ostatnio czekałam prawie godzinę na pobranie krwi. Oczywiście stojąc, bo miejsca siedzące były zajęte... Nikt z czekających nie zwrócił na to uwagi i żadna z pielęgniarek też nie... A będąc na zakupach czekałam kilkanaście minut przy stoisku z mięsem, a kiedy była moja kolej podeszła pani, która była obsługiwana wcześniej mówiąc, że czegoś zapomniała i obsłużono ja przede mną... Jest to moja trzecia ciąża, a nigdy nikt nie ustąpił mi miejsca, ani nie przepuścił w kolejce... Nie wiem czy po prostu uprzejmych ludzi jest już tak mało, że trudno ich spotkać czy może działa tak na nich widok młodej kobiety w ciąży... Bo na niemiłe komentarze z uwagi na młody wiek nie trzeba jakoś bardzo długo czekać...

Junior Member Awatar Hania Glenc
    Mieszka w
    Rydułtowy, Poland
    Jak byłam w 7 miesiącu ciąży i byłam w sklepie zauważyłam, że jest osobna kasa dla kobiet w ciąży. Przede mnie dosłownie WRYŁY się dwie "miłe" starsze Panie, bo one maja tylko kilka rzeczy ( ja stałam z 2) i one nie zauważyły brzucha...Nawet nie zareagowały na to jak już podniosłam ton...ciężko w lato kiedy nosi się bluzki na ramiączkach i jest się w 7 miesiącu nie zauważyć kobiety w ciąży...szkoda tylko, że Pani kasjerka nie zareagowała...

Przyszłe Mamusie i obecne, zapraszam również na forum, gdzie jest dział prośby o głosowanie, mój Tomuś bierze udział w konkursie Mali Odkrywcy!

niestety bardzo często tak jest

Junior Member
    zawadkazawadka

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2014-07-08 zobacz kalendarz
    Pamiętam kiedyś sytuację z przed lat...miałam sukienkę która była odcinana pod biustem i była rozkloszowana na dole.... nie zastanawiałam się nad tym czy wygląda jak ciążowa aż do momentu kiedy w metrze dziewczyna ustąpiła mi miejsca. Trochę się speszyłam i powiedziałam " dziękuję".... dziewczyna spojrzała na mnie i usiadła zawstydzona :P no nic czasem i tak bywa . Sukienka została wyeksmitowana do szafy na długi czas ale doczekała się brzuszka prawdziwego

A dlaczego by nie? Jest coraz więcej grubych ludzi, każdy gapi się w swoją stronę (np. za okno), nie zwraca uwagi na to, co dzieje się wokoło. Ja mam zwyczaj ustępować osobom uprzywilejowanym, ale i mnie zdarzało się nie zauważyć kobiety w ciąży albo osoby starszej. Albo zastanawiać się czy stojąco kobieta jest tak ubrana, jest pulchna, a może w ciąży? Dziewczyny - same podchodźcie do siedzących ludzi i pytajcie o możliwość ustąpienia. Bo o ile całkiem często widzę, jak ktoś ustępuje miejsca albo natykam się na przypadku niezidentyfikowane (zakamuflowane mamy? ), o tyle do tej pory widziałem dwie czy trzy kobiety w ciąży, które prosiły o ustąpienie miejsca! I za każdym razem ktoś im ustąpił .

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Strasznie dziwnie czyta się to z boku. Bije to trochę postawą roszczeniową. I dobrze. Tylko czemu z góry zakładacie, że wszyscy tacy źli i niedobrzy? Czemu zakładacie, że każdy w autobusie będzie się gapił, kto wsiada? Czemu zakładacie, że ktoś w kolejce będzie się patrzył do tyłu? Mówienie boli? Poproszenie o ustąpienie miejsca uwłacza? Obecnie wygląda to tak: Ktoś siedzi w autobusie, słucha muzyki, gapi się w okno, rozmyśla, nie zauważa kobiety w ciąży. Wniosek? Cham i prostak. Naprawdę dziwi mnie postawa "wszyscy są be, nikt mi nie ustąpi, ale nie zapytam, bo nie".

Junior Member
    Marta.dro

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-04-13 zobacz kalendarz
    Jechałam w zaawansowanej ciąży autobusem pełnym studentów... Nikt nie ustąpił mi miejsca :/
    Ale gorsze jest to, że teraz jechałam z dwuletnim dzieckiem - i też nic, zero reakcji. A przecież to nie chodzi o to że ja chcę na siłę usadzić swoją... tylko chodzi o to, że dwuletnie dziecko samo się nie utrzyma w autobusie, a jak będę trzymała je na rękach to też nie jestem w stanie stać stabilnie... To powinno być normalne w społeczeństwie, że w takim przypadku ustępuje się miejsca... "Dziś ty ustąpisz mojemu dziecku, za kilkanaście lat moje dziecko ustąpi tobie" - taka solidarność społeczna..

Junior Member
    Marta.dro

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-04-13 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez worst Zobacz posta
    Strasznie dziwnie czyta się to z boku. Bije to trochę postawą roszczeniową. I dobrze. Tylko czemu z góry zakładacie, że wszyscy tacy źli i niedobrzy? Czemu zakładacie, że każdy w autobusie będzie się gapił, kto wsiada? Czemu zakładacie, że ktoś w kolejce będzie się patrzył do tyłu? Mówienie boli? Poproszenie o ustąpienie miejsca uwłacza? Obecnie wygląda to tak: Ktoś siedzi w autobusie, słucha muzyki, gapi się w okno, rozmyśla, nie zauważa kobiety w ciąży. Wniosek? Cham i prostak. Naprawdę dziwi mnie postawa "wszyscy są be, nikt mi nie ustąpi, ale nie zapytam, bo nie".

Ja po prostu się krępowałam prosić :/ Może to głupie, ale już tak mam...

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów