Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Nie widać ciąży? Czy nie chcemy widzieć ciąży?

Senior Member
    _marta_

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2009-01-17 zobacz kalendarz

Nie widać ciąży? Czy nie chcemy widzieć ciąży?

Witajcie,
    mnie najbardziej rozbrajają argumenty osób nieustępujących miejsca kobietom w ciąży, że niby nie widać ciąży u kobiet, bo obecnie wiele kobiet jest "grubszych", noszą tuniki, obszerne kurtki itp. itd. To nie do końca prawda. Wystarczy przyglądać się ludziom. Przecież dajemy często sygnały mimiką twarzy, postawą ciała. Ja wczoraj trochę "na czuja" ustąpiłam miejsca dziewczynie w metrze, bo wydawało mi się, że jednak ma zaokrąglony brzuszek pod płaszczem, ale tak naprawdę przyciągnęła mój wzrok zachowaniem - wypatrywaniem wolnego miejsca, taką czujnością, czy mogłaby gdzieś usiąść. Jak już usiadła i rozpięła płaszcz, nie miałam wątpliwości :-)

2. dzieckozakupy.pl
    Też mi się wydaje, że wystarczy się przyjrzeć, ale wiesz, czasami można źle trafić i kogoś obrazić jeszcze

www.paliwor.pl
    http://www.euromaterace.pl/
    Ostatnio edytowane przez anita89 ; 17-05-14 o 17:36

Senior Member Awatar koniczynka13
    Mieszka w
    Leszno
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-10-17 zobacz kalendarz
    Data
    17.10.2010
    No ale chyba, jak facet by ustąpił miejsca, to by nikogo nie obraził Bo ostatnio niestety coraz trudniej o takich, co miejsca ustępują...

Senior Member
    _marta_

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2009-01-17 zobacz kalendarz
    Masz rację. Jakby faceci trochę bardziej przyglądali się kobietom ;-) Mnie się jeszcze nie zdarzyło źle ocenić. Naprawdę wydaje mi się, że kobieta w ciąży generalnie inaczej wygląda - inne rysy twarzy, błysk w oku, inna postura ciała... No i ten wzrok poszukujący miejsca, by gdzieś tam przycupnąć.

Ja tam starsze panie wspominam miło, ustępowały mi miejsca w autobusie
    Our excellent online learnalanguage - japanese training programs lead you to success in the We also offer latest and E-spanyol with 100% success Internet polyglot

Tak naprawdę nie ma reguły. Wszystko zależy od charakteru, a nie wieku czy płci.

Junior Member
    QueeneZ

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-08-05 zobacz kalendarz
    Wydaje mi się, że to kwestia kultury i tego, że teraz ludzie w codziennym biegu nie zauważają takich drobnostek jak babcie niosąca ciężką torbę czy kobietę, której już lekko widać ciążowy brzuszek. Milo z Twojej storony, że byłas czujna i jesteś z osób które jeszcze zwracają uwagę na takie sprawy

Na szczęście poruszam sie samochodem i nie będe musiała martwić się o wolne miejsce

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Junior Member
    indygochild

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2015-08-30 zobacz kalendarz
    Ludzie nie widzą ciąży, tak jak unikają wzroku ludzi starszych,albo niepełnosprawnych. Ja oczywiście nie porównuję nas kobiet w ciąży do jakiś ekstermalnie trudnych sytuacji życiowych-ale czasem brak sił, a ludzie się po prostu odwracają...

Ludzie są po prostu bezczelni i zawistni. Może fakt teraz jest wiele strojów przez które nie widać że jesteś w ciąży, ale bez przesady,. Na pewno widzą ale udają, dla swojej wygody.

Społeczeństwo staje się mocno znieczulone na takie akcje, małokto bierze pod uwagę, że może by jednak zejść..

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów