Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Picie Mleka w nocy

Junior Member Awatar Paolla
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-02-07 zobacz kalendarz
    Wpisów
    1

Picie Mleka w nocy

Witam
    Jestem Mamą 8 miesięcznego synka. Mój Maluszek w nocy bardzo mi się przebudza potrafi się budzić o 1, 2, 5 gdzie czasem muszę aż go ponownie usypiać albo potrafi z godzinkę się pobawić i ponownie zasypia. Od kilku miesięcy wycofałam karmienie nocne tzn. Filip dostaje Butle na noc koło 21 i dopiero rano 5,6 zależy o której wstaje, czasem również sie zdarza że mleka całego nie wypija. Wycofałam ponieważ w nocy gdy się przebudzał dawałam mu mleko to wypił kilka łyków i szedł dalej spać więc po prostu zamieniłam Mleko na Herbatkę i też kiedy przebudza się daje mu kilka łyków po czym z nów zasypia. Moja Teściowa uważa że dziecko jest niedożywione i jest głodne dlatego tak mi się często budzi w nocy i uważa że powinnam znów wprowadzić nocne karmienie. Dodam tylko że przy ostatnich badaniach lekarka powiedziała że dziecko jest jeżeli chodzi o wagę akurat a nawet troszkę wyżej i chciałam się was zapytać czy uważacie że nadal powinno się dawać takiemu dziecku Mleko w nocy? Dodam tylko że dostaje Bebiko 2 210ml i 7 miarek.

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar Vella
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem mamą, moja córka Matylda urodziła się 9 lutego 2012
    Wpisów
    1
    No cóż, porady nie udzielę, powiem tylko, że moja córka jest rówieśnicą twojego synka (młodsza o dwa dni ) -
    i karmię ją piersią na żądanie, także w nocy co ok. 1,5 - 3 godziny.
    X ma prześladowcę. Namolna dziewucha śledzi jego posty i wykorzystuje jego dane osobowe. Co powinien zrobić X?

Senior Member Awatar *Kasia*
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Kolekcjonerka uśmiechów, dobrych myśli i snów.
    Ja zaczęłam wycofywać mleko w nocy około 6 miesiąca ale bywało, że Adaś budził się jak w zegarku na karmienie o 1, mimo,że od np. 2-3 tygodni już nie jadł o tej godzinie, tylko o 3 i 6. Wtedy , tak jak Ty, podawałam mu herbatkę, lub wodę.
    Maluch potrzebuje czasu aby zaakceptować nowy rozkład nocy i dlatego wciąż się budzi.

Myślę,że wszelkie takie decyzje, powinnaś konsultować z pediatrą.

Senior Member Awatar Sheeebax
    Mieszka w
    Irlandia
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-03-02 zobacz kalendarz
    Moj synek ma 7,5 miesiaca, karmie go piersia tylko w nocy bo mi sie butelki robic nie chce Wstaje do niego co trzy godz lub dwie i na razie sie nie zanosi na to zeby cos sie zmienilo. Z tym ze on wlasciwie tylko raz jest glodny a tak to sie budzi przez wzdecia albo po prostu z przyzwyczajenia. Probowalam mu dawac wody lub butelke pare razy ale to niczego nie zmienilo. Pozostaje tylko czekac az sam przestanie sie budzic Vella to Ty pewnie tez jests padnieta na codzien

Junior Member Awatar Natala_99
    Mieszka w
    Kraków
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-07-29 zobacz kalendarz
    Po pierwsze nie wierz ze dziecko jest niedozywione jesli wazy wg lekarza tyle ile powinno.
    Kiedys tak uwazano ze dziecko ma jesc im wiecej tym lepiej - teraz jest coraz wiecej dzieci z nadwaga, wiec lepiej nie przekarmiaj - jesli wazy tyle co ma to znaczy ze jest OK i nic wiecej nie kombinuj
    ilosc komorek tluszczowych stabilizuje sie w dziecinstwie - pozniej zmienia sie tylko ich wielkosc, wiec jesli dziecko jest otyłe to bedzie mu trudniej sie odchudzic jak dorośnie.
    Co do budzenia się w nocy to dobrze ze dajesz herbatke - nawet mozesz dawac sama wode (bez cukru) - tak mi powiedziala moja pani dr pediatra - dobrze jesli dziecko sie przyzwyczai do picia wody a nie od razu do slodkich napojow.
    W ksiazce wyczytalam ze najlepiej jesli uda sie dziecko w nocy uspokoic nie dajac nic do jedzenia ani picia ani nawet nie podnoszac z lozeczka - tylko np. zakrecic karuzelka na lozeczku, uspokoic glosem, spiewajac kolysanke, glaszczac po glowce itp.
    Wtedy sie z czasem przyzwyczai ze jak sie obudzi to ma samo znow zasnac.

Senior Member
    mama_21

O mnie
    żona M, matka 2 chłopaków :)
    Mój synek jadł w nocy do 18 miesiąca.
    Próbowałam go oduczyć szybciej wodą czy herbatą, ale wypił, usnął i budził się za godzinę znowu.
    Najśmieszniejsze było to, że jak byliśmy na urlopie czy u rodziców, to potrafił przespać całą noc bez problemu.
    Potem okazało się, że biedak nie budził się głodny, tylko łóżeczko było niewygodne. Dopiero jak kupiliśmy mu łóżko normalne 120/200 cm to przestał się budzić.

Łukaszek

Karolek

Junior Member
    Zuzanna36

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-02-13 zobacz kalendarz
    Witam mamusie! Mój szkrab ma prawie 10 miesięcy i do 6 m-ca przesypiał nocki od 20 do 5-6 rano (od początku był na Bebilonie1), kiedy przeszliśmy na Bebilon 2 budzi się w nocy dwa razy. Na początku dawałam mu popić herbatki ale to skutkowało na jakąś godzinkę więc nocka była nieprzespana praktycznie. Pomyślałam więc że może jest głodny i spróbowałam 120ml mleczka dać. Wypił i spał dalej na kolejne 4 godz. Teraz schemat jest taki że kąpie się ok 19stej, wypija ok 240ml kaszki nocnej na dobranoc i śpi do ok 1.00. Dostaje 120ml mleka i śpi do ok 5.00. Kolejne 120 mleczka i śpi do 6-7 rano. W ciągu dnia wypije czasem po poobiedniej drzemce tylko ok 150 ml mleka więc ogólnie to dobra ilość dzienna i nie eliminuję nocnego karmienia. Nie ma nadwagi, zaczyna chodzić, potrzebuje energii. Więc nie martwię się tym. Choć przyznaję że miło byłoby przespać noc na jednej wieczornej butli.
    "A nad nami latają Anioły..."

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Junior Member
    dorciap1975

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-12-10 zobacz kalendarz
    a moja mała 17miesięczna kobitka budzi się w nocy koło1potem za 3godziny i tak potem za 2 bywa,daje jej pic .przestalam karmić piersią kiedy miała 13miesięcy,potem podawałam mleka modyfikowane rożne nawet i H.A,ale reakcja była typu zielone kupy ze śluzem,czerwone policzki.dziś jest na bebilonie pepti,kupy normuja się.policzki suche,ale w nocy nie chce pic mleka,w nocy pije tylko picie.w dzien dostaje w formie kaszki i na wieczór też.

Senior Member Awatar Misia 22...
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-03-04 zobacz kalendarz
    moj ma 14 mies i dalej je w nocy ale jest chudy malo wazy

[url=http://www.suwaczki.com/]l/url]

Newsletter Mjakmama24.pl
Zapytaj naszych ekspertów
Izabela Tyszka
Izabela Tyszka instruktorka fitness

Rowerek stacjonarny

Karolina Solecka-Rzytka
Karolina Solecka-Rzytka psycholog, psychoterapeutka