Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Do kiedy mleko z butelki

Senior Member
    Madziara

Mieszka w
    nowe miasto lubawskie
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-04-14 zobacz kalendarz
    Data
    14.04.2011

Do kiedy mleko z butelki

Mój maluszek ma prawie 18 miesięcy i nadal mamy stały rytuał tzn ok18 mamy kolacje z reguły chlebek i coś z naszego jedzenia a potem około 20:00 jest kąpanie i potem 210 mleka z kaszka lub kleikiem i potem spanie ale zastanawiam się czy dobrze tak robię czy może już zrezygnować z wieczornego mleka bo pije je tylko 2 razy własnie około 20 i rano jak wstanie różnie bywa czasem 6 a czasem 7 czy nawet 7:30.
    Czo wy na to jak to wygląda u was

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar koniczynka13
    Mieszka w
    Leszno
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-10-17 zobacz kalendarz
    Data
    17.10.2010
    Mój niemalże dwulatek ma taki sam rytuał, z tym, że pije samo mleko, bez żadnych dodatków. Próbowałam go "namówić" na picie z butelki przez ustnik, ale tak jak soczki, herbatki czy wodę potrafi wypić z niekapka albo nawet normalnego kubeczka, tak mleko jakoś woli z butelki ze smoczkiem. Z drugiej strony, on poranne mleczko zawsze pije u nas w łóżku, więc przynajmniej mam pewność, że nie porozlewa...

Senior Member Awatar she.mother
    Mieszka w
    Opole
    O mnie
    Ona mama braciszków dwóch
    Wpisów
    2
    Moje 22 miesieczne dziecko tez pije z butelki ale tylko mleko własnie, do snu o 21 i rano o 5 czy 6, chociaz ranne mleko czasem przespi wiec jak obudzi sie o 7 to dostaje juz chlebek na sniadanie.Ale wydaje mi się ze jest juz za duzy i powoli trzeba bedzie zegnac sie z butelką. Co jakis czas wymieniałam mu smoczek bo stary gryzł, a teraz czekam az pogryzie do końca i wyrzucamy butelkę;]

suzzi
    Guest
    suzzi
    My butelkę ze smoczkiem pożegnaliśmy kiedy nam się zagubiła w domu( jak się okazało leżała pod łóżkiem ) Filip miał wtedy około półtora roku.Jakoś nie przypominam sobie wielkiej rozpaczy z powodu braku tej butelki.Postanowiłam już nie kupować butelki ze smoczkiem tylko wybrałam mu nowy kubek niekapek.Tzn. pił już kubka nie kapka ale ten miał być taki specjalny na mleko Filip ma już dwa latka no i nadal pije mleko z niekapka na dobranoc i na dzień dobry Ot czasem mu się zdarzy nawet w nocy wypicie mleka ale to się zdarza jak zaśnie przed kolacją np. o 16 i siłą rzeczy w nocy zgłodnieje.Wydaje mi się,że dzieci tak około 2 roku życia nie powinny pic z butelki ze smoczkiem no i na pewno nie pić mleka w nocy

Trzeba uważać na to by mały psikusa nie zrobił i nic nie porozlewał

Junior Member
    MagdaBaker

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-02-17 zobacz kalendarz

Lightbulb Witam

Czy mozesz mi powiedziec co to za butelka specjalnie do mleka . moj skarb ma 16 miesiecy i tez juz chce zeby przestal pic z butelki. I pytanie: do kiedy wasze dzieci pily mleko w nocy? i jakie? krowie czy sztuczne?
    Ostatnio edytowane przez MagdaBaker ; 11-07-14 o 15:23 Powód: blad

Newsletter Mjakmama24.pl
Zapytaj naszych ekspertów
Izabela Tyszka
Izabela Tyszka instruktorka fitness

Rowerek stacjonarny

Karolina Solecka-Rzytka
Karolina Solecka-Rzytka psycholog, psychoterapeutka

Jem w stresie

Iwona Słowińska
Iwona Słowińska mgr inż. żywienia człowieka, psychodietetyk

pomoc