Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Odmienny stan... odmienne traktowanie?

Junior Member
    jupiqa

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2012-09-17 zobacz kalendarz

Odmienny stan... odmienne traktowanie?

Chciałam Was zapytać jakie macie doświadczenia z życzliwym traktowaniem Was w ciąży?
    Spodziewam się drugiego dziecka i zarówno w tej, jak i w poprzedniej ciąży nie miałam postawy roszczeniowej jeżeli chodzi o specjalne traktowanie w miejscach publicznych. Owszem, bardzo miło mi było kiedy spotykałam się z ludzką życzliwością. Niestety, kilka dni temu spotkałam mnie bardzo nieprzyjemna „niespodzianka” Będąc z córeczką na placu zabaw, potknęłam się o drewnianą belkę i upadłam. Jestem w dziewiątym miesiącu, toteż bardzo trudno było mi wstać o własnych siłach. Całą sytuację obserwowały dwie mamy z dziećmi i żadna z niech nie pomogła mi wstać…Na szczęście, poza bólem nogi, nic poważnego mi się nie stało ale pozostał duży niesmak i rozczarowanie. Myślę, że adresatkami kampanii” odmienny stan-odmienne traktowanie” powinny poczuć się także niektóre młode mamy. A wydawać by się mogło, że one najlepiej rozumieją ten szczególny stan...

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar Aga1987
    O mnie
    Mama Lilianki i Leosia :D
    jupiqa ja podobnie jak Ty-cieszę się z życzliwości, a jeśli ktoś udaje, że nie widzi brzucha nie wymagam żeby przepuścił mnie w kolejce (dla uprzywilejowanych!!) choć bywa że jest mi przykro.. Piszę o I ciąży bo teraz jeszcze pokaźnego brzunia nie mam. Ale rózne przykre sytuacje mnie spotykały.. Np stojąc w kolejce dla uprzywilejowanych za całkiem sprawną parą ludzi, zostałam poproszona przez kasjerkę abym podeszła pierwsza (to był ok 8 mies mojej ciąży) a Ci przede mną.. PRETENSJE!! Że oni byli pierwsi bla bla bla.. Druga przykładowa sytuacja.. Stoję przy kasie w punkcie pobrań krwi i zasłabłam, nie mogłam mówić logicznie, myślałam że się przewrócę, naprawdę byłam pół kroku do omdlenia a pani w kasie zadaje 100 pytań i... nic, zero reakcji na moje samopoczucie, że prawie padam.. Dopiero pani za mną zareagowała i jak prawie krzyknęła "ta pani zaraz zemdleje" to ludzie się ruszyli.. Nie rozumiem takiego braku myślenia u innych :/

Senior Member
    Kinga Bućko

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-12-23 zobacz kalendarz
    Ja coraz częściej odnoszę wrażenie, że jestem przezroczysta. Jestem w 8 mc i mam różne dolegliwości związane z ciążą. Ostatnio jechałam autobusem i nikt mi nie ustąpił, chociaż siedziało dużo młodych osób. A jak stałam do kasy w kolejce pierwszeństwa to też musiałam swoje odstać, pomimo, że przede mną stali zdrowi, młodzi ludzie. Nikt nawet nie zaproponował, żebym szła pierwsza.

Przykre to wszystko

Senior Member Awatar Vella
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem mamą, moja córka Matylda urodziła się 9 lutego 2012
    Wpisów
    1
    Ja mam same jak najlepsze wspomnienia

Do kas pierwszeństwa po prostu szłam pierwsza, pewnym krokiem i przepraszając jak mi ktoś stał na drodze, i nikt nigdy nie zaprotestował. W zwykłych kolejkach nie pchałam się, czasem byłam przepuszczana, a czasem nie. Nie martwiłam się jeśli nie, bo gdybym poczuła się źle powiedziałabym to ludziom i jestem pewna, że otrzymałabym pomoc. W autobusie czy tramwaju nie stałam nigdy, tylko dwa razy zdarzyło się, że musiałam sama poprosić o ustąpienie miejsca, bo nikt się akurat nie poderwał na mój brzuchaty widok, ale po prośbie to owszem, osoba do której się zwróciłam natychmiast wstała, i to z uśmiechem.
    Znieczulica? Wystarczyło, że się zmęczyłam czy słabo mi się zrobiło na spacerze i przysiadłam na jakimś murku lub schodku, nawet spokojnie posiedzieć nie mogłam, bo zaraz ktoś podchodził, pytał czy dobrze się czuję, jakaś babcia chciała niemal siłą prowadzić do ławeczki

O tym, że w ogóle kobieta w ciąży może nie być przez otoczenie traktowana wyjątkowo, dowiedziałam się dopiero z forum. Zawsze tak ciężarne panie traktowałam, i tego samego oczekiwałam dla siebie gdy nosiłam córeczkę. Widać ta moja pewność, w połączeniu z uśmiechem, dawała taki efekt.
    X ma prześladowcę. Namolna dziewucha śledzi jego posty i wykorzystuje jego dane osobowe. Co powinien zrobić X?

Senior Member Awatar suavemente
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-03-20 zobacz kalendarz
    Wpisów
    32
    Ja póki co jeszcze nie przeżyłam tego odmiennego traktowania przez osoby obce ... wręcz przeciwnie.
    Jestem w 5 miesiącu a wyglądam jakbym połknęła piłkę, nie da się nie zauważyć, że jestem w ciąży (już nawet jakaś dewota na basenie mnie obgadywała oburzona - fakt, wyglądam na bardzo młodą).
    Ludzie w kolejkach przepychają się siłą przede mną, bo jak określił jeden dziadek "jestem młoda to mogę poczekać", w autobusie jeszcze nikt mi nie ustąpił, do lekarza również nikt. A wczoraj jedna młoda dziewczyna (może 13-15 lat) prawie mnie stratowała w drzwiach do sklepu, tylko spojrzawszy się na mój brzuch i nic sobie z tego nie robiąc. Więc chyba mieszkam w okolicy chamstwa i hołoty. Za to rodzina, znajomi, sąsiedzi są dla mnie mili i uczynni

Życzliwość ludzi wobec kobiet ciężarnych jest na prawdę bardzo przyjemnym uczuciem, ale niestety rzadko ma miejsce. Zachowanie dwóch młodych mam, o których wspominała autorka po prostu nie mieści mi się w głowie, przecież same niedawno były w ciąży i ciekawe jak one chciały być traktowane.

To na prawdę straszne, że kobiety - matki - nie pomogły Ci :/ Najzwyczajniej w świecie nie potrafiłabym sobie siedzieć i patrzeć, jak ktoś się przewraca (nie mówiąc już o ciężarnej kobiecie!!!) i nie może wstać..
    Ostatnio edytowane przez angelicar ; 26-06-15 o 11:23

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    To jest zachowanie z cyklu : niech się bachor przestanie drzeć. Tak , dokładnie , może niekoniecznie tymi słowy , ale jednak. Ludziom przeszkadzają małe dzieci- to niesamowite , czyżby oni wszyscy dziecka nie mieli?! W sklepie z zabawkami też takie coś usłyszeliśmy!

Cytat Zamieszczone przez angelicar Zobacz posta
    To na prawdę straszne, że kobiety - matki - nie pomogły Ci :/ Najzwyczajniej w świecie nie potrafiłabym sobie siedzieć i patrzeć, jak ktoś się przewraca (nie mówiąc już o ciężarnej kobiecie!!!) i nie może wstać..
    To niestety jest na tej zasadzie , że jak się jedna nie wyrwie od razu spontanicznie do przodu , to wszystkie stoją , czekają , patrzą po sobie i nikt nie chce się wyrwać przed szereg. Nie pamięta woł , jak cielęciem był. Masakra z tymi ludźmi! Ja bym tak nie mogła zrobić!!

To straszne co się obecnie wyprawia, ale też to zauważam. Po prostu z jednej strony tyle się mówi o ciąży i o jej znaczeniu, o fatalnych wskaźnikach demograficznych, słabym przyroście naturalnym, a z drugiej strony jakby coraz większa znieczulica. Nie wiem czy ludzie są coraz gorsi, czy o co chodzi, czasem nawet myślę, że wszyscy zazdroszczą tym co są ciężarne, że one są w ciązy, nie wiem, że je na to stać a innych nie, i nawet gorzej je traktują - w sklepie, w autobusie, dosłownie wszędzie.

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów