Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Dziwne komentarze na temat ciąży

Senior Member
    _marta_

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2009-01-17 zobacz kalendarz

Dziwne komentarze na temat ciąży

Witajcie,
    śledziłam przed chwilą wątek o nieżyczliwości starszych kobiet wobec ciężarnych. Ja jej doświadczyłam w pierwszej ciąży, kiedy jeździłam do pracy komunikacją miejską :-(
    Ale przy tej okazji przypomniała mi się chyba jedna z najtrudniejszych i najbardziej przykrych sytuacji, jakich doświadczyłam w czasie obu ciąż. Otóż lekarz endokrynolog na wizycie kontrolnej - pierwszej po zajściu w moją pierwszą ciążę (w pierwszym trymestrze jakoś), oglądając wyniki moich badań powiedział coś w stylu: "ooo pasożyt już się panoszy..." I do tego tak kpiąco się zaśmiał. Ja zbaraniałam i (niepotrzebnie!) zapytałam, o co mu chodzi, bo nie bardzo rozumiem. A ten poleciał medycznymi wyjaśnieniami, jak to dziecko (nazywane cały czas pasożytem) bazuje na moim organizmie, co przez nie stracę itp. itd. Było mi tak przykro, smutno jakoś, że nie umiałam się obronić, odpysknąć. Wyszłam z gabinetu mocno "skopana" :-( Do tego lekarza oczywiście już nie wróciłam...

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar Vella
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem mamą, moja córka Matylda urodziła się 9 lutego 2012
    Wpisów
    1
    Ja tam starsze panie wspominam miło, ustępowały mi miejsca w autobusie

A pasożytem sama moje dziecię nazywałam Z biologicznego punktu widzenia akurat pasuje. Podobało mi się to określenie, a używałam je żartobliwie, z czułością. Co nie zmienia faktu, że moja zbyt seriozna koleżanka była wstrząśnięta.
    X ma prześladowcę. Namolna dziewucha śledzi jego posty i wykorzystuje jego dane osobowe. Co powinien zrobić X?

Senior Member Awatar karowrk
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 24-08-2012 i Jestem macochą-Patryś 14-04-2004
    Marta rzeczywiście przykra sytuacja.
    Ja w ciąży nie natknęłam się na aż tak przykrą sytuację, ale przed ciężą TAK!!
    Planowaliśmy z meżem dziecko dużo wcześniej, moja teściowa wyrażała niezadowolenie mówiąc "a myślisz, że mieć dziecko to ejst tak fajnie" albo "jak się pojawia dziecko to już nie bedziecie się tak kochać z M bo całą miłość przelejecie na dziecko"
    Nie wiem jak mój mąż musiał się czuć słysząc, że mieć dziecko to nie jest fajnie, ale pewnie było mu przykro, zwłaszcza, że miał już syna!
    Dziś chyba jej się coś robi, że andal z M jesteśmy bardzo blisko ze sobą, nawet bardziej niż gdy nie mieliśmy dziecka i kochamy dzieci najmocniej na świecie, poświęcając im każdą wolną chwilkę.

Autorko, sytuacja, która cię spotkała faktycznie musiała być dla ciebie bardzo przykra, ale niestety tak już jest. Człowiek człowiekowi wilkiem na każdym kroku a o lekarzach to już w ogóle szkoda mówić, no ale niekiedy te starsze panie w autobusach, które chcą ustępować miejsca ciężarnym są na prawdę urocze.

Taka sytuacja: po pokoju biega i przytula się do wszystkich 4 letni chłopczyk - bratanek, a jego wujcio mówi całkiem poważnie przy całej rodzinie: jakbym miał mieć takie dziecko, to wolę nie mieć dzieci, nie żartuję. Wolę być bezdzietny. Koniec cytatu. Pełna konsternacja wszystkich zebranych. A przecież chłopiec był tylko nieco hałaśliwy, ale bardzo w wujka wpatrzony, sądziliśmy, że i vice versa, ale jak widać niestety nie.

Taki lekarz , chociaż może jest dobrym zawodowcem , jest- prywatnie - chamem i prostakiem. I mogę się założyć , że albo nie ma dzieci , albo jest po rozwodzie i nie ma kontaktu. Albo jest właśnie takim zgorzkniałym singlem. Szkoda , że mu nie odparowałaś takim tekstem!!!

Cytat Zamieszczone przez EkoTerri78 Zobacz posta
    Taka sytuacja: po pokoju biega i przytula się do wszystkich 4 letni chłopczyk - bratanek, a jego wujcio mówi całkiem poważnie przy całej rodzinie: jakbym miał mieć takie dziecko, to wolę nie mieć dzieci, nie żartuję. Wolę być bezdzietny. Koniec cytatu. Pełna konsternacja wszystkich zebranych. A przecież chłopiec był tylko nieco hałaśliwy, ale bardzo w wujka wpatrzony, sądziliśmy, że i vice versa, ale jak widać niestety nie.
    TAKIE dziecko , ktore przytula się i cieszy życiem , obecnością rodziny to skarb. I do tego zdrowe , żywe...Załosne. To jest duży nietakt towarzyski , takie coś może powiedzieć kumlplom w knajpie przy piwie... ale mógłby dostać w pysk od jakiegoś ojca!!!

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Wasze opowieści wskazują, ze są ludzie, którzy nigdy nie powinni zostać rodzicami. Dlatego bądźmy mili i nie nalegajmy na każdego singla czy singielkę, żeby koniecznie założył rodzinę. Wyobraźcie sobie ojca takiego, jak ten wujek.

Coś podobnego! I to lekarz! strasznie Ci współczuję, ja bym się ostro załamała...

Administrator Awatar Aga
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Vella Zobacz posta
    A pasożytem sama moje dziecię nazywałam Z biologicznego punktu widzenia akurat pasuje.
    No właśnie, myślę, że w ustach pana doktora to też miało być takie żartobliwe określenie, z przymrużeniem oka. Ale coraz mniej ludzi ma poczucie humoru, zwłaszcza na własny temat... A szkoda, bo to pozwala spojrzeć na wiele spraw z dystansem i nie "gotować się" z byle powodu.
    Ostatnio edytowane przez Aga ; 30-12-15 o 14:41

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów