Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

sprawdź czy jesteś dobrze przygotowana do porodu!

Member
    agnihora

Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-06-09 zobacz kalendarz

Exclamation sprawdź czy jesteś dobrze przygotowana do porodu!

i jak Wam poszło? mnie super, ale ten etap póki co mam za sobą

http://www.poradnikzdrowie.pl/sprawd...-przygotowana-

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar asia9134
    Mieszka w
    R.......
    O mnie
    Jestem mamą Kubusia i Małgosi
    A ja niby spakowana ale czy mam wszystko to niewiem

Senior Member Awatar justyna1658
    O mnie
    Jestem Mamuśką trójki fantastycznych Chłopców :)
    Ja też już spakowana od jakiegoś czasu i ciągle coś dokładam albo wyjmuję .

Member
    agnihora

Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-06-09 zobacz kalendarz
    to normalne - ja do szpitala zabrałam wielką torbę; połowy rzeczy nie wykorzystałam za to najszybciej zabrakło mi pieluch tetrowych, podkładów i jednorazowej bielizny
    tego trzeba wziąć dużo, no chyba, że szpital zapewnia.

A ja dwa miesiące temu zaczęłam przygotowywać listę rzeczy potrzebnych do szpitala.co jakiś czas przypominało mi się coś nowego aż po dłuższym czasie powstała dwustronicowa lista potrzebnych rzeczy.potem zaczęłam się według niej pakować i każdą nową spakowaną rzecz wykreślałam z tej listy.teraz zostały mi na niej takie przedmioty jak szampon suszarka do włosów kosmetyki.oraz jedzonko jakie będę potrzebowała na pierwsze chwile po finale.te rzeczy wykreślę w dniu porodu i lista zostanie zamknięta.dla mnie to najlepsze rozwiązanie bo przynajmniej wiem że niczego nie zapomnę i nie będę musiała w ostatniej chwili przeglądać torby czy wszystko spakowałam.polecam ten sposób bo ostatnie chwile w domu lepiej spędzić na relaksie i oczekiwaniu na postęp sytuacji a nie na ogarnianie szpitalnej torby.

Senior Member Awatar klara
    Mieszka w
    bielsko-biała
    O mnie
    13.01.20011r
    W takim razie ja miałam się dośc fajnie bo do szpitala potrzebowałam tylko husteczki jednorazowe i małe pieluszki jednorazowe,plus rzeczy osobiste i ubranka na wyjścieWszystko miałam zapewnione.

Member Awatar wiga
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-11-05 zobacz kalendarz
    Ja byłam już spakowana miesiąc przed porodem i dobrze bo urodziłam dwa tygodnie przed terminem w dniu w którym jechałam do szpitala dopakowałam tylko szczoteczkę do zębów i takie podstawowe przybory, a torbę miałam taką wielką że mąż się śmiał że jak mnie zobaczą to spytają czy na wakacje przyjechałamale spoko wszyscy mieli takie torby

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Junior Member
    olunia329

Mieszka w
    Paruszowice
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2011-04-01 zobacz kalendarz
    mam termin na 1 kwietnia i nie mam pojęcia co mam zabrać ze sobą do szpitala...

Senior Member Awatar Joasia
    Mieszka w
    Masovia
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-05-27 zobacz kalendarz
    Wpisów
    2
    Kochane, powiedzcie mi w wyprawce mam takie pozycje jak: podkłady dla mamy Bella- te pieluchy. Zdaje się, że są pakowane po 10 sztuk. Ile kupujecie opakowań? Podobnie ile sztuk podkładów higienicznych na łózko? I w zasadzie po co? Domyślam się, że po to, by nie "uwalić" łóżka szpitalowi krwawieniem? ;> No i ta trzecia pozycja to majteczki. Są fizelinowe jednorazowe i siateczkowe, które podobno można prać... Fizelina odpada, bo słyszałam, że jest niewygodna, odstaje a siateczka ładnie przylega? Ile tego kupujecie? Człowiek pierwszy raz rodzi to nie wie jak mocno być przygotowanym

A i jeszcze tak przy okazji, już nie na sam pobyt w szpitalu tylko ogólnie- ile kupujecie pieluszek tetrowych? I czy na same przykrywanie, wycieranie czy też na przewijanie dzieciątka w te pieluszki?

Senior Member Awatar MartaB
    Mieszka w
    Śląsk
    O mnie
    Mama od 04.2011r :)
    Cytat Zamieszczone przez Joasia Zobacz posta
    Kochane, powiedzcie mi w wyprawce mam takie pozycje jak: podkłady dla mamy Bella- te pieluchy. Zdaje się, że są pakowane po 10 sztuk. Ile kupujecie opakowań? Podobnie ile sztuk podkładów higienicznych na łózko? I w zasadzie po co? Domyślam się, że po to, by nie "uwalić" łóżka szpitalowi krwawieniem? ;> No i ta trzecia pozycja to majteczki. Są fizelinowe jednorazowe i siateczkowe, które podobno można prać... Fizelina odpada, bo słyszałam, że jest niewygodna, odstaje a siateczka ładnie przylega? Ile tego kupujecie? Człowiek pierwszy raz rodzi to nie wie jak mocno być przygotowanym

A i jeszcze tak przy okazji, już nie na sam pobyt w szpitalu tylko ogólnie- ile kupujecie pieluszek tetrowych? I czy na same przykrywanie, wycieranie czy też na przewijanie dzieciątka w te pieluszki?
    Ja kupiłam 2 opakowania podkładów Bella- jak zabraknie, to mąż dokupi, a jak będzie za dużo, to najwyżej jeszcze w domu wykorzystam. Podkładów na łóżko mam 2 opakowania po 5 szt. Biorąc pod uwagę częstotliwość zmiany pościeli w niektórych szpitalach, myślę, że dla własnego komfortu warto mieć więcej i sobie systematycznie zmieniać. I tu tak samo- jak okaże się, że ich nie wykorzystam, to zawsze potem mogę sobie w domu łóżko tym zabezpieczyć, albo użyć do przewijania. A jeśli chodzi o majteczki, to sama nawet nie wiem, czy ostatecznie kupiłam (torbę mam spakowaną od miesiąca :P i już sama nie wiem, co tam wsadziłam) ale z tego co mi wiadomo, to w niektórych szpitalach nie pozwalają używać bielizny, tylko podkładów- żeby wietrzyć krocze. Ja chyba jednak wzięłam kilka sztuk jednorazowych i jakieś stare bawełniane majciochy, których nie będzie szkoda

Newsletter Mjakmama24.pl