Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 36

Starsze panie górą!

Senior Member Awatar Pandora
    Mieszka w
    Wielkopolska
    O mnie
    Blogerka.
    karowrk - zgadzam się ze wszystkim co napisałaś. Każde zdanie i słowo obrazuje to co sama chciałam przekazać - tylko ja dodałam jeszcze kilka innych kwestii.
    Nienawidzę takiego głupiego gadania ,,ofiara losu" ,które zazwyczaj wychodzi spod klawiatury albo z ust osoby,która miala to szczęście ,że nigdy nie musiala walczyć o każdy dzień ciąży ,a ciąże przechodziła lajtowo. Nasuwa się wniosek : ,,bo ja wszystko robiłam przy dziecku" ,co daje nam odczuć ,,a skoro ja mogłam ,to Wy też możecie".

Z drugiej strony nie po to lekarz każe nam się ,,oszczędzać" ,żeby zrobić nam na złość - on każe nam się oszczędzać ,żeby nie doszło do tragedii - a ,że kobiety sobie to bagatelizują ,a potem chodzą dumne jak paw, bo okazały się mądrzejsze od lekarza - to już świadczy tylko o nich.

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar MartaB
    Mieszka w
    Śląsk
    O mnie
    Mama od 04.2011r :)
    Hej dziewczyny, ale zachowujecie się, jakby to Was ktoś atakował. Wyraźnie napisałam, że odnoszę się do ciąż przebiegających prawidłowo, a nie zagrożonych. Też leżałam na patologii ciąży, też groził mi przedwczesny poród. I tu się zgodzę, że każda kobieta inaczej znosi ciążę i poród, oraz że jak istnieje zagrożenie ciąży, to bezwzględnie należy słuchać lekarzy , a nie wariować.

Pandora, do pola też nikogo nie odsyłam Ty miałaś pecha mieć ciążę zagrożoną, zakończoną przedwczesnym porodem. Sporo przeszłaś, ale to co pisałam, nie odnosi się konkretnie wobec Ciebie. Ty zaliczasz się w moim mniemaniu do tych wyjątków, które powinny się oszczędzać. Natomiast oceniasz inne wypowiedzi tylko i wyłącznie ze swojej perspektywy. Ja pisałam o zdrowych kobietach, które czują się dobrze i nie mają komplikacji, a to spora różnica.

Senior Member Awatar Pandora
    Mieszka w
    Wielkopolska
    O mnie
    Blogerka.
    Cytat Zamieszczone przez MartaB Zobacz posta

Pandora, do pola też nikogo nie odsyłam Ty miałaś pecha mieć ciążę zagrożoną, zakończoną przedwczesnym porodem. Sporo przeszłaś, ale to co pisałam, nie odnosi się konkretnie wobec Ciebie. Ty zaliczasz się w moim mniemaniu do tych wyjątków, które powinny się oszczędzać. Natomiast oceniasz inne wypowiedzi tylko i wyłącznie ze swojej perspektywy. Ja pisałam o zdrowych kobietach, które czują się dobrze i nie mają komplikacji, a to spora różnica.
    Napiszę Ci inną rzecz.
    Ja mam problemy z kręgosłupem. Gdybym dotrwała do zaawansowanej ciąży na czole bym nie miała napisane : ,,Źle się czuję".
    Teraz w takie upały ,kobiety ,które mają termin na wrzesień, a nawet październik na pewno czują się osłabione.
    I tutaj nie ma znaczenia ,czy kobieta udaje ,czy nie udaje - po prostu powinno się jej miejsca ustępować.
    Po prostu.

Mam na co dzień kontakt z osobami starszymi w pracy i niektóre babcie (dziadkowie w sumie też ,ale rzadziej) - potrafią takim mięsem rzucać ,że głowa mała ... Już kiedyś zdarzyło mi się powiedzieć jednej Pani ,że na młodzież narzeka ,a zachowuje się gorzej niż gównażeria.

Mieszka w
    Śląsk
    O mnie
    Pandora, zgadzam się i przytoczę jeszcze raz z poprzedniej wypowiedzi:
    "I żeby nie było, sama zawsze ustępuję miejsca kobietom w ciąży, przepuszczam gdzie tylko mogę. Zawsze lepiej zaproponować, upewnić się, bo nigdy nie wiadomo, jak się czuje druga osoba."
    A to czy się z tego skorzysta czy nie to już tylko wybór ciężarnej

Absolutnie jestem za życzliwością wobec kobiet w ciąży i respektowaniem ich praw.

A co do osób starszych głównie w kolejkach, czy komunikacji publicznej, to też nigdy nie wiadomo, na kogo się trafi. Znam bardzo skrajne przypadki chamstwa, ale i życzliwości, więc nie można wrzucać wszystkich do jednego worka.

Senior Member Awatar karowrk
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 24-08-2012 i Jestem macochą-Patryś 14-04-2004
    ja napiszę tylko, że moje zdanie jest takie: Ciąża to stan błogosławiony i odmienny, dlatego tak jak wyprawiamy wesela po ślubie tak powinniśmy się oszczędzać w ciąży i po niej!

Miałam bardzo mały brzuszek w ciąży (zdjecia macie w mojej galerii jak nie wierzycie) a zdarzało sie, że robiło mi się słabo, co dopiero mają powiedzieć osoby z dużym brzuchem? Jak jechałam tym autobusem (wcześniej opisałam sytuację) to płakałam... przecież wystarczyło szarpnięcie i mogłam oderzuć się w rurę, oparcie albo upaść... chyba nie muszę mówić czym to grodzi... Ciężarnej należy się wolne miejsce!

Senior Member Awatar maskotka
    Mieszka w
    Łódź
    O mnie
    Jestem mamą i jestem w ciąży
    Data
    28.09.2011 / 11.09.2014 / 17.05.2016
    Cytat Zamieszczone przez MartaB Zobacz posta
    Kiedyś poród był naturalną sprawą i nikt nie robił z tego wielkiego halo.
    Kiedyś poronienie na początku ciąży też było sprawą naturalną i nikt nie robił z tego wielkiego halo... Wkurza mnie taki brak konsekwencji. Bo poród jest sprawą naturalną, ale jak tej samej kobiecie dziecko rodzi się w 25 tygodniu to już nie pozwala "naturalnie" mu umrzeć, tylko za wszelką cenę każe ratować...

P.S. I żeby nikt tutaj nie odebrał, że uważam, że takich dzieci nie powinno się ratować. Chodziło mi tylko o porównanie tej "naturalności" w dwóch sytuacjach.

Aniołek 7tc 15.06.2013

Senior Member Awatar ZielonaMysz
    Mieszka w
    Gdańsk
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-10-14 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez mama_21 Zobacz posta
    myślę, że trochę za mocno atakujesz starsze osoby.
    kiedyś był "inny świat" i inaczej patrzyło się na wiele spraw. Moja mama w dniu porodu zbierała ziemniaki w polu, ciocia zrywała kukurydzę. Kiedyś kobiety w ciąży i po porodzie jadły wszystko, robiły wszystko i dzieci rodziły się zdrowe, nie było czegoś takiego jak alergie, nietolerancje na coś tam, kolek itp. Dzieci rodziły się w domu, na wozie w drodze do szpitala, w polu, różnie. W szpitalu jak któraś matka miała miej pokarmu, to inna dokarmiała jej dziecko swoim i to było coś normalnego.

Każdy musiał na siebie zapracować, nie było zwolnień lekarskich, bo każdy głównie pracował na gospodarce a tam nie moa dnia wolnego. Nie było taryfy ulgowej.
    A ja myślę, że Twoje argumenty nie są zbyt przekonujące, absolutnie nie możemy się tłumaczyć tym, że kiedyś kobiety do ostatnich dni przed porodem pracowały w polu i wykonywały inne ciężkie zadania oraz nie dbały o siebie szczególnie. Dzieci rodziły się zdrowe? Owszem, niektóre, ale tak samo jest dziś - niektórzy po prostu mają szczęście. Ale zobacz ile wtedy było poronień! A śmierć małego dzieciątka była na porządku dziennym! Obydwie moje babcie miały rodzeństwo, które nie przeżyło wczesnego dzieciństwa, jednej babci czwórka (!) rodzeństwa zmarła, zanim skończyło 5 lat. Z pewnością miał na to wpływ niski poziom medycyny, ale też wady wrodzone takich dzieci, których matki nie dbały o siebie wystarczająco.
    A kolki, alergie, raki - to wszystko było, nie są to nowe zjawiska, po prostu ludzie nie mieli takiej wiedzy jak teraz. Dziecko płakało, chorowało, co często kończyło się jego śmiercią.
    Dziwi mnie zawsze takie podejście "kiedyś nie było takich chorób". Owszem, były, tylko nikt nie był w stanie ich odróżnić ani leczyć.
    Skoro stan naszej wiedzy jest teraz dużo lepszy, technika i medycyna też zapewnia wiele udogodnień, dlaczego mamy sugerować się tym, co było kiedyś? Jeśli kobieta w ciąży źle się czuje i lekarz zaleca jej odpoczynek, to czemu jakieś babcie żałują jej tego miejsca siedzącego w autobusie? Od tego może zależeć życie dziecka.

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Mieszka w
    Śląsk
    O mnie
    Cytat Zamieszczone przez maskotka Zobacz posta
    Kiedyś poronienie na początku ciąży też było sprawą naturalną i nikt nie robił z tego wielkiego halo... Wkurza mnie taki brak konsekwencji. Bo poród jest sprawą naturalną, ale jak tej samej kobiecie dziecko rodzi się w 25 tygodniu to już nie pozwala "naturalnie" mu umrzeć, tylko za wszelką cenę każe ratować...

P.S. I żeby nikt tutaj nie odebrał, że uważam, że takich dzieci nie powinno się ratować. Chodziło mi tylko o porównanie tej "naturalności" w dwóch sytuacjach.
    Hm, chyba nie zrozumiałam. Ani kontekstu, ani jak to się ma do bieżącej dyskusji...

Myślę że to raczej kultura i wychowanie, nie każdy będzie miły i grzeczny to zależny od osób. starsze osoby mają więcej przywilej z racji wieku to prawda niektóre nadużywają swoich praw

Junior Member
    olakor

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2012-09-24 zobacz kalendarz
    Dziwne...po jakimś czasie stwierdziłam, że może faktycznie zbyt mocno osądziłam starszych ludzi. Dzisiaj, już prawie na finiszu, nie zmieniam zdania, miałam jeszcze kilka sytuacji w sklepie ze starszymi osobami a autobusami po prostu od dłuższego czasu nie jeżdżę. Wiem, że też starość mnie czeka i że młoda osoba też ma prawo źle się czuć a kobieta w ciąży z dużym lub małym brzuszkiem możne mieć masę różnych przypadłości. Ale, żeby tylko nie narzekać zdarzyło się kilka miłych sytuacji w sklepach. Raz w Rossmanie młody pan skasował mnie poza kolejnością ( ale widać że wiedział o co chodzi, na palcu miał obrączkę i pierwsze co mi przyszło do głowy to to, że pewnie chciałby by tak traktowano jego żonę) i raz młoda pani w markecie, której się za dobrą wolę oberwało od rencisty, który twierdził, że kobiety w ciąży mają większe fory a nie powinny. Myślę, że każda z nas jeśli coś takiego przeżyła w czasie swojej ciąży, w przyszłości będzie zwracać na to uwagę. Kiedyś nie będzie takiego problemu, po prostu każdy będzie bardziej życzliwy i wyrozumiały dla ciężarnych.

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów