Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 35

Co można dać rocznemu dziecku do jedzenia podczas biegunki?

Senior Member Awatar dziudzia
    Mieszka w
    Małopolska
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-04-28 zobacz kalendarz
    Data
    28 kwiecień 2011

Co można dać rocznemu dziecku do jedzenia podczas biegunki?

Nie znalazłam takiego tematu, a ilekroć mi się zdarza że córka ma biegunkę to mam pustkę w głowie i nie wiem co mogę jej dać, a z czym się powinnam wstrzymać... Wiem że nie powinna dostawać mleka (choć najchętniej je wypije). i dzisiaj wieczór w zasadzie nic zjeść nie chciała...
    Może inne mamusie podzielicie się doświadczeniami, bo nieraz pytałam innych mam na forum, a w tym momencie to przychodzi mi tylko do głowy ryż i marchwianka, którą moje dziecko wątpię czy zje...

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar Pandora
    Mieszka w
    Wielkopolska
    O mnie
    Blogerka.
    Może wafle ryżowe z Hipp?
    Jaś je uwielbiał jak był niemowlakiem.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wafle.jpg
Wyświetleń:	33
Rozmiar:	24.4 KB
ID:	29163

Mieszka w
    Małopolska
    O mnie
    Data
    28 kwiecień 2011
    Pandora , kupiłam raz i cała paczka praktycznie poszła do wywalenia... Nie smakowało jej...

Senior Member
    marza

Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    trojacza mama
    dziudzia mozesz jej marchwianke ugotowac ryz z jablkiem i marchwia bo oczyszcza organizm jakies placuszki mozesz jej z banana zrobic czy ziemniaczane placki kielbaski jajko w wersji na twardo tylko moze byc podczas biegunki... banany jablka i z owocow to tyle bo reszta powoduje rozluznienie kupki,... kefir lub czysty jogusrty naturalny mozesz podawac badz kanapeczki jakies z pszatecikiem lub delikatna wedlina lub serkiem ale tlyko zoltym.... lane kluseczki na rosole mozesz jej ugotowac leniwe kluchy... no i dodakowo jakis probiotyk typu dicoflor 30

Senior Member
    aniulka88

O mnie
    mamusia :)
    marchwianka, kisiel na jagodach, pozatym kleik ryzowy, chrupki kukurydzianie, sucharki rozmoczone w wodzie czy wafelki ryzowe.
    l]

Mieszka w
    Małopolska
    O mnie
    Data
    28 kwiecień 2011
    No właśnie, a ja np myślałam że jabłek nie wolno, że powodują rozluźnienie kupki... a to chyba chodzi o lepszą przemianę materii No i właśnie dużo z tych rzeczy co marza napisała bym nie dała, bo po prostu nie wiem czy można... Wiedziałam tylko o tej marchwiance i ryżu. Z czego ryż lubi w zupce ale marchwianka już nie bardzo...
    W ogóle od wczoraj do dziś południa nic nie zjadła... Wiadomo, mleko odpadło, kupiłam wafle ryżowe ale gryznęła dwa razy i tyle... Kupiłam Lakcid z probiotyków i będę jej dawać, kupki już lepsze ale jeszcze luźne... Spróbuję coś pokombinować z tego co napisałyście o ile w ogóle coś zje, dobrze że chociaż pije dużo...

Senior Member
    marza

Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    trojacza mama
    dziudzia jabluszko oczyszcza i pomaga w regulacji zoladka... ja tez sie kiedys dziwilam jak mi kazali jablko przy rozwolnieniu dawac...

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member
    MamaMaksia

Mieszka w
    Białystok
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-06-24 zobacz kalendarz
    u nas jak mały miał biegunkę i wymiotował to jedyne co chciał jeść to był sinlac tak przetrwaliśmy ponad tydzień
    alergolog nam powiedział że sinlac może nawet zastąpić mleko

Senior Member Awatar Nataliana
    Mieszka w
    opolszczyzna
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-10-18 zobacz kalendarz
    To zależy od czego jest biegunka.
    Małe dzieci najczęściej nie chcą wtedy jeść, nie należy ich zmuszać chyba że do zjedzenia malutkich porcji. Nie powinno się dawać żadnych ciężkostrawnych potraw, które dodatkowo obciążają układ pokarmowy!
    Rosół, smażone, jajka czy inne ciężkostrawne potrawy są niewskazane.

Jeśli biegunkę wywołały na przykład rotawirusy i do tego dochodzą wymioty, nie nalezy dziecka zmuszać do jedzenia jeśli nie chce, ale jeśli zje co jakiś czas małą porcję to mozna podawać kaszkę, kleik, bułeczkę ale pszenną z masłem i np. chudą wędlinką. Trzeba natomiast podawac jak najwięcej płynów do picia. Jeśli dziecko je ładnie to diety specjalnie nie trzeba zmieniać, byle była lekkostrawna to dziecko może jeść wszystko jeśli chce.
    Do potraw można też dodać odrobinę soli, bo dziecko traci dużo wody podczas biegunki.

Na biegunkę bardzo dobrze działają czarne jagody, póki jest sezon warto zrobić zapas i np. zamrozić. Można podawać kompot lub zwykłe owoce jak dziecko zje. No i dieta marchewkowo-ryżowa byłaby najlepsza, ale bez przymusu.
    Do tego Smecta również jest pomocna, no i oczywiście jakies probiotyki - Dicoflor30 czy Acidolac Baby itp.
    W celu uzupełnienia gospodarki elektrolitowej można podawać Orsalit, ale nie wiem od jakiego wieku dla dzieci jest, chyba rocznemu dziecku można już dawać.

W aptekach są dostępne specjalne kleiki marchwiowe z Hippa, idealne na biegunkę jeśli dziecko wypije.

Ogólnie nie powinno się przeciążać układu pokarmowego i organizm sam sobie poradzi z biegunką, jesli biegunka trwa dłużej niż kilka dni to trzeba iść do lekarza.

Senior Member Awatar Nataliana
    Mieszka w
    opolszczyzna
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-10-18 zobacz kalendarz
    A jeśli chodzi o jabłuszko, to starte albo kompot jest dobre na biegunkę, a w cząstkach albo do gryzienia ze skórką przy zaparciach.
    Ale czarne jagody sprawdzają się naprawde super, nawet u dorosłych.

Newsletter Mjakmama24.pl
Zapytaj naszych ekspertów
Izabela Tyszka
Izabela Tyszka instruktorka fitness

Rowerek stacjonarny

Iwona Słowińska
Iwona Słowińska mgr inż. żywienia człowieka, psychodietetyk

Prawidłowość jadłospisu u 17 miesięcznej córki

Rita Calderaro - Poczmańska
Rita Calderaro - Poczmańska Rehabilitant dziecięcy

prężenie się dziecka

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz: