Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Refundacja - tak czy nie?

Administrator Awatar Aga
    Mieszka w
    Warszawa

Refundacja - tak czy nie?

Czy uważacie, że porody domowe powinny być refundowane przez NFZ? W tej chwili trzeba za nie płacić z własnej kieszeni, a to koszt nawet 2-3 tys. zł. Czy gdyby były refundowane, zachęciłoby to Was do rozważenia takiej opcji?

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar Pandora
    Mieszka w
    Wielkopolska
    O mnie
    Blogerka.
    Nie mam zdania na temat refundacji typowo domowej. Natomiast uważam ,że powinno się u nas również stworzyć Domy Porodowe jak np. w Niemczech w których będą typowe, domowe warunki - i to powinno być refundowane.

Natomiast mnie nic nie przekonałoby do tego ,żeby rodzić w domu.

Senior Member Awatar Karolina2305
    Mieszka w
    Płock
    O mnie
    Fabianek urodzil sie 6 pazdziernika 2011 roku x33333
    Ja niby nie zgodzilabym sie na porod w domu ze wzgledu na dziecko.Nigdy nie wiemy czy dziecko urodzi sie zdrowe,w szpitalu jesli jest cos z dzieckiem nie tak odrazu otrzymuje pomoc a w domu nie ma takiej mozliwosci
    Moj synuś urodzony w 34/35tc godzina 8.15 2.300kg 51cm 8p apgar
    http://www.suwaczki.com/][/url]

Senior Member Awatar Paula:)
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 03.04.2011:)
    Popieram wypowiedź Pandory
    03.04.2011 r. godz. 13:12 33/34 tc 1980 g 47 cm 8 pkt Apgar

Senior Member Awatar dziudzia
    Mieszka w
    Małopolska
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-04-28 zobacz kalendarz
    Data
    28 kwiecień 2011
    Dla mnie osobiście poród w domu to fanaberia, więc jak ktoś tak wymyśla to niech sobie płaci... Poza tym w moim odczuciu to zagrażanie zdrowiu dziecka i swojemu nie mając szpitalnej opieki, bardziej bym się bała jakbym zaczęła rodzić w domu niż w szpitalu i świadomie na taki poród bym się nie zgodziła. Moim zdaniem większą uwagę trzeba przykuć właśnie do porodówek w szpitalu i warunków tam panujących, oraz opieki , często wołającym o pomstę do nieba.... Jeśli tam nie ma konkretnej opieki to moim zdaniem refundacja porodów w domu jest bez sensu, a często i tak kończyłoby się dawaniem ,,w łapę" za dobrą opiekę...

Administrator Awatar Aga
    Mieszka w
    Warszawa
    Moim zdaniem to nie jest fanaberia, tylko inne spojrzenie na poród. Bo szpital zawsze pozostanie szpitalem, nawet oswojony. Zawsze będą tam procedury, obcy ludzie, mało intymności. I jeżeli nie ma żadnych przeciwwskazań do fizjologicznego porodu - a "domowe" położne bardzo o to dbają, bo są odpowiedzialne za bezpieczeństwo podopiecznej - to dlaczego ta kobieta musi płacić z własnej kieszeni położnej, skoro jest ubezpieczona? To jest nie fair.

Senior Member Awatar dziudzia
    Mieszka w
    Małopolska
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-04-28 zobacz kalendarz
    Data
    28 kwiecień 2011
    Cytat Zamieszczone przez Aga Zobacz posta
    Moim zdaniem to nie jest fanaberia, tylko inne spojrzenie na poród. Bo szpital zawsze pozostanie szpitalem, nawet oswojony. Zawsze będą tam procedury, obcy ludzie, mało intymności. I jeżeli nie ma żadnych przeciwwskazań do fizjologicznego porodu - a "domowe" położne bardzo o to dbają, bo są odpowiedzialne za bezpieczeństwo podopiecznej - to dlaczego ta kobieta musi płacić z własnej kieszeni położnej, skoro jest ubezpieczona? To jest nie fair.
    To jest nie fair , zwłaszcza że często słyszę od koleżanek że płacą położnej w szpitalu państwowym za opiekę podczas porodu grube pieniądze, chociaż są ubezpieczone...

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member Awatar Pandora
    Mieszka w
    Wielkopolska
    O mnie
    Blogerka.
    Cytat Zamieszczone przez Aga Zobacz posta
    A dlaczego ja rodząc w szpitalu państwowym miałam możliwość wynajęcia sobie położnej ,za te same pieniądze? To jest na tej samej zasadzie.
    Z jakiej racji ma być refundacja na jedno ,a na drugie już nie?
    Skoro ktoś ma pomysł na to ,żeby refundować porody domowe, to ja też bardzo bym chciała ,żeby była możliwość wybierania położnej za darmo ,w ramach refundacji w szpitalu.

Administrator Awatar Aga
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Pandora Zobacz posta
    Skoro ktoś ma pomysł na to ,żeby refundować porody domowe, to ja też bardzo bym chciała ,żeby była możliwość wybierania położnej za darmo ,w ramach refundacji w szpitalu.
    I masz rację - tak powinno być. Wtedy położne rzeczywiście musiałyby się starać, bo gdyby źle pracowały, to nikt by z nimi nie chciał rodzić i straciłyby pracę.

Senior Member Awatar Vella
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem mamą, moja córka Matylda urodziła się 9 lutego 2012
    Wpisów
    1
    Cytat Zamieszczone przez dziudzia Zobacz posta
    To jest nie fair , zwłaszcza że często słyszę od koleżanek że płacą położnej w szpitalu państwowym za opiekę podczas porodu grube pieniądze, chociaż są ubezpieczone...
    Bo to się płaci za "dodatkowe usługi" czyli za czas położnej na wyłączność - ta opłacona jest tylko dla ciebie, nie zajmuje się żadną inną położnicą, w przeciwieństwie do tej na dyżurze, która musi zajmować się jednocześnie wszystkimi rodzącymi. Pewność, komfort i wygoda.

Taka jest wersja oficjalna.
    W praktyce opłacona położna to lepsze traktowanie. Może załatwić salę, choć na korytarzu czeka kolejka, dogadać z anestezjologiem znieczulenie, etc. etc.

A wracając do baranów... Wiele rzeczy powinno/lub dobrze by było gdyby były refundowane, bezpłatne, tanie. Ale czy nas na to stać? Służba zdrowia doprawdy nie ma budżetu którym mogłaby tak swobodnie dysponować na "zachcianki". Może, jeśli okazałoby się, że to tańsze rozwiązanie niż poród w warunkach szpitalnych, warto by było się nad tym zastanowić. Przede wszystkim jednak należy pomyśleć o dofinansowaniu porodówek w szpitalach. Te rodzące w domach też często na nie trafiają, przecież w przypadku jakichkolwiek komplikacji kobietę natychmiast zabiera się do szpitala.
    X ma prześladowcę. Namolna dziewucha śledzi jego posty i wykorzystuje jego dane osobowe. Co powinien zrobić X?

Newsletter Mjakmama24.pl
Zapytaj naszych ekspertów
Karolina Solecka-Rzytka
Karolina Solecka-Rzytka psycholog, psychoterapeutka

Jem w stresie

Iwona Słowińska
Iwona Słowińska mgr inż. żywienia człowieka, psychodietetyk

Cukrzyca w ciąży

Rita Calderaro - Poczmańska
Rita Calderaro - Poczmańska Rehabilitant dziecięcy

Przekrzywianie głowy u dziecka 3 latek

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz: