Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22

Ludzie nie zauważają kobiet w ciąży..

Senior Member Awatar Vella
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem mamą, moja córka Matylda urodziła się 9 lutego 2012
    Wpisów
    1
    Cytat Zamieszczone przez Lucky Zobacz posta
    w komunikacji miejskiej czułam się jak UFO bo tak ludzie na mnie patrzyli.
    Może i jak UFO - niezwykłe i budzące ciekawość. Albo jak Gwiazda-Celebrytka Na mnie patrzyli zawsze z uśmiechem. Albo tak to odczytywałam tylko. W każdym razie czułam się z tymi spojrzeniami świetnie, dumna jak nie wiem co. Jakbym pierwsza na świecie dziecko w brzuchu nosiła

I albo wysiadałam na przystanku następnym jeśli nikt mi nie ustąpił miejsca albo bezczelnie prosiłam o ustąpienie miejsca.
    Ja też prosiłam, ale nigdy bezczelnie. Ani nie zachowywałam się w sposób bezczelny - prosiłam zawsze grzecznie, z uśmiechem. Zbolałym wprawdzie, ale jednak ;-) Ani nie odczuwałam tego, by moje zachowanie było bezczelne. Przecież nie o własną wygodę dbam, tylko o bezpieczeństwo dziecka. Nawet jeśli nie czulam się akurat wyjątkowo źle to i tak, będąc w ciąży, siadałam. Nie chciałam ryzykować, że się przewrócę gdy autobus szarpnie, albo że ktoś na mnie wpadnie, popchnie...

W 5 lub 6 miesiącu wracam z bazaru obładowana zakupami, wsiadam do tramwaju i... nikt nie ustąpił mi miejsca!
    Stałam jak ten kretyn na środku tramwaju trzymająć siaty i nie mając jak się przytrzymać... :/
    Straszne, współczuję
    Może uznali, że jak jesteś taka herod-baba, która tyle zakupów udźwignie to nie potrzebujesz miejsca siedzącego? Albo że jestes gruba, a nie w ciązy, bo ciężarna tyle by nie dźwigała?
    A poprosiłaś kogoś?

Pandorciu jeśli chodzi o kasy pierszeństwa to pomyłka.
    Albo (tak jak napisałaś) są zamknięta albo... nikogo się tam nie przepuszcza.
    Na zamkniętą nic nie poradzę (chociaż ponoć wtedy pierwsza sąsiednia działa z pierwszeństwem, trzeba podejść. Nie wiem, sama nie wypróbowałam), ale o to przepuszczanie... wcale nie czekałam, aż mnie ktoś zauważy, po prostu szłam do przodu, bez najmniejszego zawahania. I nikt nigdy mi nie zaprotestował. W końcu po to kasa pierwszeństwa jest.
    W zwykłych kolejkach nigdy się nie pchałam, czasem ktoś mnie przepuścił, czasem nie.

Jednakże ciąża to dopiero początek walki z wiatrakami...
    Z małym dzieckiem i wózkiem też jest wesoło na ulicach czy w sklepach- wjazdy dla wózków pozastawiane albo ich nie ma, w sklepie się stoi w kolejce, dziecko się drze a uprzejma Pani stojąca przed potrafi powiedzieć oburzona- "Do sklepu z dzieckiem. Też coś. Niech Pani je uspokoi..."
    Jeszcze nie miałam takich sytuacji, ale wszystko przede mną, Tilka ma dopiero 15 tygodni

Cytat Zamieszczone przez mama_Antosia Zobacz posta
    Pandora ale Ty masz chory kregosłup wiec rozumie ze bylo ci ciezko ja mowilam o kobietach które czują sie w ciazy dobrze a mimo tego robią z siebie ,,ofiary losu'' a bo ona musi usiasc a bo ona musi byc pierwsza w kolejce itp...Nie rozumie takiego zachowania
    Nie ofiary losu, tylko osoby świadome swoich praw (specjalne kasy) i czujące odpowiedzialność za noszone w sobie Życie (bezpieczeństwo w autobusie)

PS. "on rozumie, ja rozumiem"

Cytat Zamieszczone przez flinta1 Zobacz posta
    Jeśli chodzi o komentarze to zdarzyło mi się to tylko raz i była to właśnie młoda dziewczyna która stała w kasie uprzywilejowanej i rzuciła tekst ,, szkoda że ja nie jestem w ciąży to też bym sobie robiła zakupy bez kolejki
    Pewnie bym się głośno roześmiała i powiedziała lekko coś w stylu "to trzeba się szybciutko postarać, skoro jest taka motywacja ", albo, gdyby nie była zbyt miła to coś złośliwego o tym, że trzeba zacząć od znalezienia partnera...
    X ma prześladowcę. Namolna dziewucha śledzi jego posty i wykorzystuje jego dane osobowe. Co powinien zrobić X?

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar flinta1
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-08-09 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez mamaola Zobacz posta
    Ciąża trwa 9 miesięcy i przez ten czas większość "ciężarówek" chciałoby mieć taryfę ulgową w kolejce, autobusie, u lekarza... ale ten czas się kończy razem z porodem. Rodzimy swoje maleństwa i przestajemy być na specjalnych warunkach, a na nasze miejsce pojawiają się inne kobiety. I one zaczynają narzekać na brak zrozumienia, tolerancji itp Gdzie wtedy są poprzednie mamusie, które domagaly się swoich praw? Nie jeżdzą komunikacją miejską? Nie chodzą do lekarzy? Każda zarzeka się, że oczywiście ustępuje ciężarnym, gdzie więc są skoro od lat nic się nie zmienia?
    O przepraszam , nie wiem czy od lat spytaj się swojej mamy jak to było kiedyś miejsce dla kobiety ciężarnej w autobusie zawsze było , myślę że to właśnie takie kobiety jak ty zaniechały przywilejów jakie nam z tej okazji przysługują może warto było by się nad tym zastanowić , czy byłam w ciąży czy nie , ustawiając się w kolejce do pediatry zawsze wiedziałam że będę musiała ustąpić dziecku bo ma pierwszeństwo , a przywileje się nie kończą z dniem urodzenia dziecka bo właśnie u lekarza korzystam z nich do dziś

Senior Member Awatar Vella
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem mamą, moja córka Matylda urodziła się 9 lutego 2012
    Wpisów
    1
    Każda zarzeka się, że oczywiście ustępuje ciężarnym, gdzie więc są skoro od lat nic się nie zmienia?
    A wiesz, że od dawna chciałam o to zapytać? Jeszcze się nie spotkałam, by któraś tutaj powiedziała "ja nie ustąpiłam miejsca kobiecie w ciązy", każda ustępuje (tzn. twierdzi, że ustępuje) - całkiem spora nas tu populacja, skąd się więc biorą ludzie, których ciężarne spotykają w rzeczywistości? Ci, co nie ustępują nigdy nikomu?

Nawet kiedyś pisałam, że może to, co mnie spotykało w ciązy - ludzie życzliwi, ustępujący mi miejsca, pomagający z cięzkimi bagażami, interesujący się moim samopoczuciem i po prostu miło do mnie uśmiechający - to wracająca do mnie Karma.
    Zawsze kobiety ciężarne darzyłam szczególną estymą, choćbym się skręcała z bólu miejsca w autobusie ustąpiłam (staruszkom nie zawsze, robiłam szybką kalkulację, czy nie jestem akurat zbyt obolała, zmęczona, etc. ale osobie - nie tylko kobiecie - z małym dzieckiem, albo ciężarnej - ZAWSZE), pomogłam w taki czy inny sposób, i tak samo spodziewałam się być traktowana w ciązy, i faktycznie - byłam.

Mówiłam, ze ludzie się do mnie uśmiechali... oczywiście nie wszyscy, ale wiecie kto był najmniej sympatyczny? Zdziwicie się: inne cięzarówki. Oczywiście nie wszystkie, uogólniam trochę, ale i tak to mnie bardzo dziwiło. Ja rozpromieniałam się w uśmiechu na widok innego brzucha, spoglądałam porozumiewawczo, a najczęściej napotykałam w odpowiedzi nadęte, obrażone spojrzenie. Jakbym była konkurencją do jedynego łózka na porodówce. Aż mroziło.
    No cóż, może trafiałam na panie bardzo zmęczone, źle przechodzące ciążę, nieszczęśliwe, albo mające akurat swój zły dzień...
    Ale może taka właśnie mina odstraszała nie tylko mnie ale i innych ludzi od kontaktu czy "gestu życzliwości"?
    X ma prześladowcę. Namolna dziewucha śledzi jego posty i wykorzystuje jego dane osobowe. Co powinien zrobić X?

Ja myślę, że pierwszeństwo i wygoda należy się i kobiecie w ciąży, i matce z małym dzieckiem. Sama np. w kolejce przepuszczam i te, i te. jesli chodzi o mamy z dziećmi, to mina pełna wdzięczności, gdy przepuścisz kobietę z płaczącym dzieckiem i wózkiem zakupów - bezcenna Mnie ta chwila nie zbawi, gdy jestem sama, a innej mamie na pewno ułatwi życie. Poza tym kiedy mój brzdąc też będzie miał gorszy dzień, to może ktoś też skróci nasze (i swoich uszu ) cierpienie w sklepie?

Senior Member Awatar Pandora
    Mieszka w
    Wielkopolska
    O mnie
    Blogerka.
    Każda zarzeka się, że oczywiście ustępuje ciężarnym, gdzie więc są skoro od lat nic się nie zmienia?
    Ja to nie KAŻDA. Ustępuję miejsca osobom starszym i ciężarnym. Starszym osobom, bo tak zostałam wychowana, a ciężarnym,bo wiem jak jest ciężko.

Senior Member Awatar ilona_p
    Mieszka w
    Trójmiasto
    O mnie
    mama studentka
    Data
    11.10.2011
    Coś w tym jest, że ludzie nie zauważają kobiet w ciąży. Dzieciom się często mówi, że należy ustępować miejsca starszym, ale o ciężarnych mało się wspomina. Sama muszę przyznać, że dopóki sama nie zaszłam w ciążę, to raczej nie zwracałam uwagi na ciężarne, nie rzucały mi się w ogole w oczy. Teraz, gdy jestem mamą, wiem już jak cięzko bywa w ciąży. od mojego porodu raz zdarzyło się, że natknęłam się na ciężarną w tramwaju i od razu ustąpiłam miejsca. Uważam, że człowiek często nie rozumie drugiego człowieka, póki sam nie znajdzie się w podobnej sytuacji.

Człowiek przestaje szanować innych czasem jeśli ma zły dzień w pracy np to wyżywa się na innych ludzi, to zależy bardzo od kultury danej osoby, ciężko jest wrzucać wszystkich do jednego worka, nie każdy zasługuje na taka opinie.

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Junior Member
    Tylda

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2008-04-25 zobacz kalendarz
    ja mam miłe dosiwadczenia - ustępowali mi mijesca - złaszcza panowie

Junior Member Awatar Mambeczka
    Mieszka w
    Dęblin
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-04-07 zobacz kalendarz
    To prawda, że wszystko zależy od tego jak kto został wychowany i jakim jest człowiekiem. Niestety, wiele ludzi ma awersję do kobiet w ciąży, czego sama doświadczyłam, nawet w kościele... Wczoraj np. byłam świadkiem sytuacji w sklepie, gdy kobieta w w widocznej ciąży stała w kolejce do kasy, a jakaś szanowna pani za nią prawie tupała nogami, żeby ją przepuściła, bo jej się spieszy... MAKABRA.

Senior Member
    _marta_

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2009-01-17 zobacz kalendarz
    Witajcie,
    ja nie mam miłych doświadczeń :-( Mnie ustępowano miejsca, gdy interweniował mój mąż, który np. w kolejce w sklepie "przestawiał" wszystkich wymownym "przepraszam, tu jest kobieta w ciąży".
    Teraz bulwersuje mnie coś innego. Kilka razy jechałam komunikacją miejską z dziećmi. Jedno ma 7,5 roku, drugie 3,5. Nikt nie ustępował stojącym (a raczej słaniającym się na nogach) dzieciom. Nieźle się gimnastykowałam, by trzymać maluchy w pionie. Ale nie umiałam poprosić kogoś o ustąpienie miejsca dzieciakom... Jakoś boję się, że ktoś mi niegrzecznie odpowie, że zrobi mi się przykro i głupio przed dziećmi. Sama nie wiem... Może nie powinnam myśleć, ale dziłać?

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów