Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

"Życzliwa" Pani kasjerka...

Junior Member
    ArletaSPS

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-10-13 zobacz kalendarz

"Życzliwa" Pani kasjerka...

Czytając rubrykę "Więcej życzliwości dla ciężarnych" często się wzruszałam. Powiem szczerze, że ja będąc już w 21. tyg. ciąży nigdy takowej życzliwości nie doznałam. I wcale mi to nie przeszkadza, gdyż ciążę przechodzę baardzo łagodnie, bez żadnych dolegliwości. Jednak do czasu. Ostatnio byłam w jednym z sieciowych marketów, gdzie zrobiłam dosłownie drobne zakupy. Upał niesamowity, a my ciężarne źle na takie reagujemy (staram się raczej wtedy nie wychodzić z domu). Dojeżdżam do kas, gdzie dwie kompletnie zapchane, ale na moje "szczęście" była i jedna pusta, gdzie Pani kasjerka kończyła obsługiwać klientkę. Więc mając 3 artykuły w wózku podjeżdżamy (z widocznym brzuszkiem) do zbawiennej kasy. Na nasz widok "uprzejma" Pani za kasą oświadcza, że jej kasa już nie czynna i prosi grzecznie do przejścia do kasy obok. Chociaż poczułam się w pewnym sensie jak petent w urzędzie i mimo, że ogarnęła mnie złość postanowiłam nie robić sensacji z mojego odmiennego stanu i grzecznie oddaliłam się do sąsiedniej kasy gdzie stałam w ok. 10 minutowej kolejce z wrażeniem, że zaraz się "roztopię" przez ten niemiłosierny upał. Ale to jeszcze nic i być może tylko to wywołało u mnie prawie furie! Owa "miła" sprzedawczyni po moim odejściu obsłużyła jeszcze kilku klientów, gdyż nagle zebrało się dużo interesantów przy jej kasie, no i nie miała wyjścia. Słowa przepraszam nie usłyszałam, nikt też nie zareagował, ale wiem na pewno, że moja noga w tym sklepie już nie postanie...

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member
    mama_Antosia

O mnie
    Tęsknie za Tobą synku :(
    Chyba przesadzasz Ciąza to nie choroba ja w pierwszej ciazy pracowalam do dnia porodu,w kolejce stalam normalnie w autobusie tez i nie uwzalam siebie za kogos komu przysluguje wiecej przywilejow tylko dlatego ze jestem w ciazyaz

Junior Member
    ArletaSPS

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-10-13 zobacz kalendarz
    Ja też tak uważam i wcale nie liczę na żadne przywileje. Nawet byłoby mi trochę głupio, że ktoś się nade mną "lituje". Przyznam, że nie pracuję, przebywam na zwolnieniu ale tylko dlatego, że pracuję w warunkach szkodliwych i to byłoby zagrażające mojej dzidzi. Ale w domu wykonuję normalne codzienne obowiązki (nie pozwalają mi tylko myć okien). Jednak mi chodzi tylko o ten jeden przypadek. Robiłam zakupy z KASAMI PIERWSZEŃSTWA dla kobiet w ciąży. Mnie (tzw. "uprzywilejowaną") Pani wyprosiła na koniec długiej kolejki, a innych klientów normalnie obsługiwała. Gdybym nie była w ciąży to też na pewno bym się wkurzyła. Chociaż może gdyby nie było tego upału to wcale bym się tym nie przejęła (strasznie źle znoszę gorąco). Pozdrawiam

Senior Member Awatar flinta1
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-08-09 zobacz kalendarz
    A ja korzystałam z przywileju bycia w ciąży bo czemu nie skoro mogłam i muszę napisać że w sklepie Tesco spotkała mnie miła niespodzianka i to dwukrotnie jak przy kasie uprzywilejowanej pani kasjerka wywołała mnie z kolejki , ponieważ zauważyła że jestem w ciąży i mam pierwszeństwo , czego nie mogę powiedzieć o sklepie Real gdzie sama postanowiłam się upomnieć o swoje i z wielkim bólem zostałam obsłużona , oczywiście byli tacy co mi przyznali rację , ale i tacy co to krytykowali ale ja stając w kolejce do kasy uprzywilejowanej zawsze liczę się z tym że ktoś będzie bez kolejki . Jeśli chodzi o ciąże owszem to nie choroba i czułam się dobrze po za tym że stanie w jednym miejscu dłużej niż 5 minut przyciągało mnie do ziemi , wchodziło w grę tylko chodzenie , a przy kasie trudno było by to robić

Junior Member
    olcias

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-08-15 zobacz kalendarz
    Życzliwość naszego społeczeństwa pozostawia wiele do życzenia a w szczególności jeśli chodzi o osoby starsze. Właśnie wróciłam z drobnych zakupów z supermarketu i co mnie tam spotkało. Dosłownie z kilkoma rzeczami poszłam do kasy pierwszeństwa, przede mną stały 3 osoby w wieku 50-60 lat, które na mój widok szybko wypakowały cały wózek zakupów i odwróciły się plecami do mnie udając że mnie nie widzą. Nauczona doświadczeniem nie chciałam robić afery i przeciskać się na początek kolejki skoro tak się zachowali, bo nie tak dawno jakiś dziadek z wielkim oburzeniem manifestował to, że miałam czelność upomnieć się o swoje prawa. A mówi się, że to młodzi nie mają szacunku do starszych tylko skąd ci młodzi mają brać przykład? W ciąży życzliwości doświadczyłam tylko od ludzi młodych, kilka razy zdarzyło mi się, że przepuścili mnie w kasie i to nie uprzywilejowanej na złość starszym ludziom stojącym w tej samej kolejce głuchych i ślepych na potrzeby innych.

Junior Member
    agniesia505

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-05-02 zobacz kalendarz

Jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie

Myslę ze ten temat budzi duzo kontrowersji, oczywiscie ciąża to nie choroba i uważam ze jesli kobieta dobrze ja znosi, to powinno sie ja traktować jak normalnego człowieka takiego który jak codzień robi zakupy, czeka w kolejce do lekarza czy do dentysty, bez specjalnych przywilejów. Ja będąc w ciąży nigdy nie wpychałam się w kolejki, nie awanturowałam ze starszymi paniami ze mam przeciez pierwszenstwo! W autobusie grzecznie przystawałam w kąciku i nie krzyczałam na cały głos " Ludzie nie widzicie ze jestem w ciąży, chce usiąść!"
    Tym oto zachowaniem zauważyłam wiekszą życzliwość u ludzi którzy sami z siebie ustapili miejsca, przepuscili bez kolejki, pomogli niesc ciężką torbe...
    Myśle ze to jacy my jesteśmy w stosunku do innych ludzi potem sie odbija na nas. Wieczne narzekanie, ubolewanie nad sobą i obrażanie się na cały świat nie jest dobrym rozwiazaniem. Bądzmy bardziej życzliwi dla innych a napewno sie odwdzięczą tym samym, bo przecież jak mówi przysłowie "Jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie"

Senior Member Awatar kasia.s.
    Mieszka w
    gdansk
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-08-07 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez agniesia505 Zobacz posta
    Myslę ze ten temat budzi duzo kontrowersji, oczywiscie ciąża to nie choroba i uważam ze jesli kobieta dobrze ja znosi, to powinno sie ja traktować jak normalnego człowieka takiego który jak codzień robi zakupy, czeka w kolejce do lekarza czy do dentysty, bez specjalnych przywilejów. Ja będąc w ciąży nigdy nie wpychałam się w kolejki, nie awanturowałam ze starszymi paniami ze mam przeciez pierwszenstwo! W autobusie grzecznie przystawałam w kąciku i nie krzyczałam na cały głos " Ludzie nie widzicie ze jestem w ciąży, chce usiąść!"
    Tym oto zachowaniem zauważyłam wiekszą życzliwość u ludzi którzy sami z siebie ustapili miejsca, przepuscili bez kolejki, pomogli niesc ciężką torbe...
    Myśle ze to jacy my jesteśmy w stosunku do innych ludzi potem sie odbija na nas. Wieczne narzekanie, ubolewanie nad sobą i obrażanie się na cały świat nie jest dobrym rozwiazaniem. Bądzmy bardziej życzliwi dla innych a napewno sie odwdzięczą tym samym, bo przecież jak mówi przysłowie "Jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie"
    Nie zgodzę się z tobą jak byłam w piątym,szóstym miesiącu też grzecznie stałam w kolejce,busie itp i jakoś nikt mi miejsca nie ustąpił.Dopiero jak zaczęłam się domagać swoich praw to ludzie zaczęli mnie zauważać.

Już kiedyś pisałam że sama pracuję w sklepie i do mnie to przysłowie nie pasuje, bo mimo to,że uprzejmość w moim kierunku była praktycznie zerowa to ja widząc kobiety ciężarne czy z dziećmi przy kasie prosiłam do siebie do kasy na początek kolejki,i jeszcze potrafiłam innym zwracać uwagę na ciężarne i mamy z dziećmi co zresztą nadal robię.

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member Awatar Kajoj_ek
    Mieszka w
    Będzin/Płock
    O mnie
    Jestem tym kim (czym) jestem. Jeżeli nie potrafisz mnie zaakceptować, odejdź. Oboje będziemy szc
    Data
    30.10.2011/25.10.2013/10.09.2015
    W ciąży raczej bardzo rzadko spotykałam się z życzliwością ze strony ludzi.Sama także nie domagałam się nigdy żeby mi ktoś ustąpił miejsca lub przepuścił w kolejce.Mój luby zawsze jak ze mną był to zwracał grzecznie uwagę.Kiedyś jadąc autobusem natrafiliśmy akurat na duży tłok.Niestety czekała nas 30 min jazda.Staliśmy,staliśmy aż w końcu powiedział do jakiejś dziewczyny Hey długo tak będziesz sama siedziała? A ona tylko spojrzała na mnie i ustąpiła mi miejsca.Mnie jakoś zrobiło się głupio,ale chociaż chwilę nie bolał mnie kręgosłup.Dzisiaj także udało mi się czknąć troszkę dobrego serduszka.Mimo,że nie jestem w ciąży państwo przepuścili mnie w kolejce mimo,że nie jestem w ciąży i nie byłam zapisana na dziś do lekarza

Masz rację sklepy Real są najgorsze jeżeli chodzi o traktowanie ludzi. Dzisiaj podeszłam do kasy pierwszeństwa dla kobiet w ciąży z moim widocznym już brzuszkiem i zakupami, a gdy upomniałam się o pierwszeństwo, bo stało tam z 15 osób nie będących w ciąży pani kasjerka powiedziała,że już jest zbyt późno na kobiety w ciąży i żebym stanęła do kolejki. Oczywiście nikt stojący w kolejce mnie nie przepuścił i wszyscy przyklasnęli bezczelnej kasjerce. Te kasy pierwszeństwa są chyba tak pro forma.

Senior Member Awatar dziudzia
    Mieszka w
    Małopolska
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-04-28 zobacz kalendarz
    Data
    28 kwiecień 2011
    Ogólnie kasy pierwszeństwa są tylko z nazwy... Mam już dziecko i nie raz staję w kolejce do kasy na której jest znak , kobiety z wózkami i inwalidzi i na nikim to większego wrażenia nie robi.... Natomiast dzisiaj byłam mile zaskoczona, kiedy to w kolejce do kasy Nadia zaczęła marudzić i pani przede mną puściła mnie żeby się szybciej skasowała

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów