Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

spadek wagi w drugim trymestrze i ciągle spada...

Junior Member
    klau

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2012-08-24 zobacz kalendarz

spadek wagi w drugim trymestrze i ciągle spada...

Witam serdecznie.
    Jestem co dopiero zarejestrowaną osobą na forum i nie jestem pewna czy ktoś taki temat poruszał...
    Przed ciążą znacznie przytyłam - dla mnie to było znacznie, bo prawie 10 kg. Przyczyną było zajadanie stresów, nie mogłam znaleźć pracy, w zimę nie miałam ochoty za bardzo chodzić na spacery i dodatkowych kilogramów zaczęło przybywać.
    A teraz? Prawie 26 tydzień, a ja na początku ciąży ważyłam jakieś 73 i pół kilograma... a dzisiaj stając na wagę zobaczyłam 67,8 kg... W środę idę na rutynową wizytę u ginekologa, trochę się martwię... spadek wagi był już zaobserwowany przy zeszłej wizycie, ale lekarz powiedział, że na razie nie ma czym się martwić, dzidziuś rozwija się prawidłowo...

A co do mojej diety i tego jaki tryb zaczęłam prowadzić - kiedy dowiedziałam się o ciąży, rozpoczęłam pracę, co prawda na umowę zlecenie i właśnie przestałam pracować, bo brzuszek zaczął przeszkadzać, nie tykam w ogóle słodyczy, nie mam na nie ochoty, a wręcz ich zapach powoduje wymioty, tak samo jest ze smażonymi potrawami, moją ulubioną przekąską są pomidory koktajlowe, pokochałam jabłka i inne owoce... Gotujemy z partnerem na parze, jemy zdrowo, chodzimy codziennie na dwugodzinne spacery...

No i teraz moje pytanie, czy to, że chudnę, jest niebezpieczne dla dziecka?

2. dzieckozakupy.pl
    Administrator Awatar Nowotka
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    administrator
    Może podpowiecie coś nowej forumowiczce?

Jeśli dziecko rozwija się prawidłowo, a Twoje BMI wskazuje niewielką nadwagę to nic dziwnego. Tym bardziej, ze zaczęłaś się zdrowo odżywiać i nie jesz śmieci.

Przykład mojej siostry:
    Dziewczyna zawsze była chuda( nie szczupła, ale chuda) w ciąży na jednej wizycie ma na wadze 1kg więcej, a na następnej mniej, ale dziecko przybiera i rozwija się prawidłowo, więc nie ma powodu do niepokoju.

Jeśli Twoje dziecko ma prawidłową wagę i dobrze się rozwija nie powinno mu nic grozić.
    Alicja - 30.11.2011r,14:42, 2300g, 50cm, 10 pkt w skali Apgar, 36tc (CC)
    Kornelia - 30.11.2011r, 14:44, 2360g, 49cm, 10 pkt w skali Apgar, 36tc (CC)

Agata - 30.11.2012r, 21:03, 4340g, 57cm, 10 pkt w skali Apgar, 40tc (SN)

Junior Member
    Martyna***

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2013-02-16 zobacz kalendarz
    Przykładem może być też moja przyjaciółka, od 5 tego miesiąca już tylko gubiła na wadze ale dzidziuś rozwijał się prawidłowo i ona czuła się dobrze. Dziecko czego potrzebowało "ciągnęło" od tamtej pory cały czas od mamusi i dlatego tak się działo, więc jeśli dobrze się czujesz, maluszek rośnie i badania są w porządku to myślę, że nie ma powodów do obaw

Senior Member Awatar Madzia_
    Mieszka w
    Lublin
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-03-27 zobacz kalendarz

Question Brak przyrostu wagi-27tc

hejka,
    chciałam się was poradzić bo zaczynam się martwić :/ czy któraś z was tak ma bądź miała? ani kilograma na plusie na początku lekko schudłam jeszcze :/ mam 175 i 65kg lekarz mówił że przez święta na pewno przytyję etc a tu nic, wydaje mi się że on to lekko bagatelizuje..

Senior Member Awatar suavemente
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-03-20 zobacz kalendarz
    Wpisów
    32
    Myślę, że nie musisz się zbytnio przejmować. To czy przytyjesz czy nie zależy od twojego bmi przed zajściem w ciąże. Czasem jest tak, że się chudnie, a mimo wszystko dzieciątko sie rozwija prawidłowo

Jeżeli lekarz nie widzi aby z dzieckiem coś złego się działo i jeżeli rośnie dobrze to tylko się cieszyć, że nie przybierasz na wadze

Junior Member
    tolunia81

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2013-05-24 zobacz kalendarz
    Hej, ja jestem w 21 tygodniu i od poczatku ciazy przytylam 5 kg, a w ostatnim miesiacu nic. Lekarz stwierdzil, ze dzidzia rosnie, wiec chyba nie ma sie czym martwic...pierwszy raz w zyciu sie nie cieszylam, ze nie utylam!!! LOL

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member Awatar Majka596
    Mieszka w
    Poznań
    O mnie
    Mama dwóch córeczek, kolejny skarb w drodze:) Termin porodu 03.05.2015r.
    Mam dobrą znajomą, która jest w 6 miesiącu ciąży i przytyła tylko 2kg...Wg lekarza dziecko rozwija się prawidłowo, ona ma jednak anemię. I co kobieta to inny przypadek.

Newsletter Mjakmama24.pl
Zapytaj naszych ekspertów
Izabela Tyszka
Izabela Tyszka instruktorka fitness

Rowerek stacjonarny

Iwona Słowińska
Iwona Słowińska mgr inż. żywienia człowieka, psychodietetyk

Prawidłowość jadłospisu u 17 miesięcznej córki

Rita Calderaro - Poczmańska
Rita Calderaro - Poczmańska Rehabilitant dziecięcy

prężenie się dziecka

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz: