Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Gdy niemowlę czesto budzi się w nocy

Member
    agnihora

Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-06-09 zobacz kalendarz

Question Gdy niemowlę czesto budzi się w nocy

nie mam już pomysłów na wytłumaczenie faktu, dlaczego moje dziecko budzi się w nocy ok. 5 razy i wrzeszczy (dodam, że ma juz 7 m-cy i przesypało już całą noc). Nie jest głodne, nie jest mu zimno, gorąco, nie ma mokro, w domu jest dość cicho... myślałm nawet, że się boi ale to chyba tez nie to, bo któregoś dnia wzięłam małą do nas do łóżka i schemat się powtórzył.
    Padam z nóg, tymbardziej, że rano muszę iść do pracy - macie jakiś pomysł?

2. dzieckozakupy.pl
    agnihora, nie napisalas co prawda np ze twojemu dziecku rozpoczal sie proces zabkowania, ale wnioskuje ze skoro ma juz 7 miesiecy to sie zabkowanie rozpoczelo.Powiem ci z wlasnego doswiadczenia, moj syn zaczal zabkowac majac 3 miesiace, i o tyle o ile pierwszych zebow nie zauwazylam, i nie wiedzialam ze sie wyzynaja( bo kto by przypuszczal ze maluch zacznie mi zabkowac w wieku 3 miesiecy)o tyle kolejne ktore juz mu wychodza z gory juz odczuwam , wlasnie w opisany przez ciebie sposob.Ja bym stawiala, ze twoje dziecko cierpi z bolu dziaselek przez ktore proboja sie przebic zabki. Proponowalabym oczywiscie przejsc sie do lekarza zeby sie upewnic, ale zapobiegawczo mozesz sprobowac ktorejs nocy dac mu czopek z paracetamolu dla niemowlat.Skoro wykluczylas wszystkie inne przyczyny, i mowisz ze byl czas, ze spal przez cala noc uwazam to za najbardziej prawdopodobna przyczyne, zwlaszcza, ze przy zabkowaniu bol wlasnie nasila sie w nocy. Pocieszyc Cie moge, ze jesli okaze sie ze to rzeczywiscie zabkowanie, kupisz masc na dziaselka dentinox i powinno byc maluszkowi troche lepiej.A narazie sproboj wykazac troche cierpliwosci, wez maluszka na raczki, przytul pokolysz i sproboj polozyc, u mojego sie sprawdza.Nie ma to jak cieplo mamy, usmierza kazdy bol)Pozdrawiam!

Member
    agnihora

Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-06-09 zobacz kalendarz
    masz rację, córcia ma juz dwa ząbki, ale ich wyrzynania do tej pory prawie nie zauważyliśmy (oba wyszły przed czasem, kiedy zaczęła regularnie budzić się w nocy).
    do tej pory nie uzywałam czopków ale może masz rację - spróbuję dzisiaj.
    dziękuję za radę

Administrator Awatar Kasia
    Mieszka w
    Sulejówek
    Od czopków lepiej działają leki w płynie, co uświadomił nam niedawno lekarz pediatra współpracujący z naszą redakcją - czopek może gorzej się wchłaniać, jeśli dziecko ma pełne jelita, innymi słowy nie zrobiło kupy przed włożeniem czopka . Czopki są zalecane właściwie tylko przy wymiotach, którym towarzyszy gorączka, w pozostałych przypadkach lepsze są leki przeciwbólowe w płynie

Cytat Zamieszczone przez Kasia Zobacz posta
    Od czopków lepiej działają leki w płynie, co uświadomił nam niedawno lekarz pediatra współpracujący z naszą redakcją - czopek może gorzej się wchłaniać, jeśli dziecko ma pełne jelita, innymi słowy nie zrobiło kupy przed włożeniem czopka . Czopki są zalecane właściwie tylko przy wymiotach, którym towarzyszy gorączka, w pozostałych przypadkach lepsze są leki przeciwbólowe w płynie
    Widze zatem ze co pediatra to inny punkt widzenia, ostatnio rozmawialam z bliska kolezanka, ktora jest pediatra, i przedstawiala swoj punkt widzenia odnosnie lekow w plynie, ktore jednak przechodza przez watrobe takiego malucha i zoladek.Nie wiem ciezko mi jest zajac stanowisko w tej kwestii, wiem, ze lek denitnox ktory jest typowym zelem na zabkowanie sprawdzil sie u wielu moich znajomych, ktorzy sobie go polecaja.Czopki przeciwbolowe dzialaja szybciej, albo jest takie moje subiektywne odczucie, oczywiscie jak Kasia mowi, wczesniej musimy miec swiadomosc ze dziecko zrobilo kupe.Przypuszczam ze 7 miesieczny maluch juz ma swoje w miare regularne pory zalatwiania sie, i nie robi tego tak czesto jak np noworodek, wiec latwiej wyczuc moment kiedy mozna ten czopek wlozyc.Tak mi sie wydaje, no i omija mimo wszystko watrobe i zoladek ten lek.Moja pediatra na zabkowanie, albo na bol po szczepieniu polecala czopki, takze jak widac, zdania w tej kwestii sa podzielone.Agnihora ciesze sie ze moglam pomoc.

Newsletter Mjakmama24.pl
Zapytaj naszych ekspertów
Izabela Tyszka
Izabela Tyszka instruktorka fitness

Rowerek stacjonarny

Iwona Słowińska
Iwona Słowińska mgr inż. żywienia człowieka, psychodietetyk

Prawidłowość jadłospisu u 17 miesięcznej córki

Rita Calderaro - Poczmańska
Rita Calderaro - Poczmańska Rehabilitant dziecięcy

prężenie się dziecka