Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Ile może wypić wody 6 miesieczne dziecko

Senior Member
    maskotka

O mnie
    Jestem mamą i jestem w ciąży

Ile może wypić wody 6 miesieczne dziecko

Witam,
    mam pytanie dotyczące ilości wypijanych płynów przez półrocznego malca. Mój synek w ciągu dnia wypija ok 150-170 ml soków, lub herbatek plus ostatnimi czasy próbuje go odzwyczaić od karmienia w nocy (nadal jadł od 4 do 5 razy co noc) i podaje mu wodę z odrobiną glukozy (samej wody nie chce). No i prócz tego co w ciągu dnia wypija jeszcze ok 300 ml (czasem nawet więcej) wody w nocy plus jeden raz pierś. Czy wodę powinno się dziecku też ograniczać w jakiś sposób tak jak np soki? Zaznaczę też, że jeśli ograniczę mu tą wodę to w jej miejsce będę musiała podać mu pierś bo inaczej nie zaśnie z powrotem.

2. dzieckozakupy.pl
    Witam, w Pani opisie bardzo mi brakuje informacji czy redukując karmienia piersią przechodzi Pani równocześnie na inne mleko (np HiPP 2 BIO Combiotik) i ile go dziecko wypija? Dla porównania maluch po 6. miesiącu, który jest karmiony wyłacznie mlekiem modyfikowanym powinien wypijać ok. 3-4 porcje mleka modyfikowanego po ok 180 ml (to są wartości orientacyjne, wielkość i ilość porcji dopasowujemy do potrzeb dziecka). Oprócz mleka modyfikowanego maluch powinien dostawać dodatkowe napoje: sok do 150 ml /dobę, może to być także herbatka oraz woda, którą można podawać w dowolnej ilości, zgodnej z potrzebą dziecka.
    SERWIS DLA RODZICÓW tel. 22*853 44 44; serwis@hipp.pl

Senior Member Awatar she.mother
    Mieszka w
    Opole
    O mnie
    Ona mama braciszków dwóch
    Wpisów
    2
    A mnie od zawsze nurtuje ta glukoza. Co to znaczy ze dziecko nie chce samej wody? Przeciez woda ma neutralny smak, wszyscy lubią wodę, nie jest ani słodka, ani słona, ani gorzka. Zawsze wydawało mi się że lepiej podawać wodę niż soki ze wzgląd na zawarty cukier w sokach, a skoro podaje się wodę z glukozą to jaki to ma sens? Czy w takim razie może lepiej podawać herbatkę, bo ona przynajmniej nie jest dosładzana. Znam kilka historii o tym jak to dzieci zaczęły pic wodę z cukrem bo matki kierowały się radami babć, które mówią, że jak się dziecko napoi wodą z cukrem to prześpi cała noc. Dzieci się uczą i potem nie chca pić samej wody. Niedawno słyszałam ze znajoma dosypuje półrocznej córce 3 łyżki cukru do 150ml butelki. Pani Izabelo czy to już nie jest przesada?

Senior Member
    maskotka

O mnie
    Jestem mamą i jestem w ciąży
    Są takie osoby. Ja to wiem, że woda nie ma smaku i tez wydaje mi się, że nie można jej nie lubić, bo sama wypijam kilka litrów dziennie ale np. mój mąż wody nie tknie. I twierdzi właśnie, że nie lubi i koniec. Co do herbatek- wszystkie granulowane w swoim składzie w większości mają właśnie glukozę. I fakt jest faktem, że mój mały samej wody w nocy nie chce. Płacze strasznie i domaga się piersi, a jak dostaje wodę z glukozą to ją wypija.

Takich informacji udzieli Ci lekarz albo szukaj w internecie. Ja zwykle wszystkiego dowiaduje się stąd sportzdrowie.com.pl mają rzetelne informacje więc może też spróbuj

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów