Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Luteina a starania o dzieciątko

Junior Member Awatar rottana
    Mieszka w
    Elbląg
    O mnie
    po wielkiej stracie upragnione dzieciątko jest z nami:)
    Data
    16 września 2011
    Wpisów
    7

Luteina a starania o dzieciątko

hej Kobietki. słuchajcie mam taki problem, staram się o dzieciątko od pół roku ale mimo to że mam regularne cykle (co 24-26dni po 4-6 dni miesiączki) mam problemy aby zajść. kochamy się z M co 2-3 dni więc dziwne jest to że dalej nie trafiliśmy:/ słyszałam że luteina pomaga zajść w upragnioną ciąże ale czy to faktycznie prawda? mam z poprzedniej ciąży luteine 50mg dopochwowo ale waham się czy spróbować czy nie... podpowiecie mi może coś?

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar Martulka
    O mnie
    Podwójna mamusia:)
    Witaj!
    Luteinę bierze się tylko wtedy, gdy miesiączki są nieregularne lub gdy cykle są bezowulacyjne.Ty piszesz, że u Ciebie jest w porządku. Może lepiej skonsultuj to z lekarzem, bo branie hormonów na własną rękę może być niebezpieczne.
    Skarbeczki...

Junior Member
    ArletaSPS

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-10-13 zobacz kalendarz
    Hej rottana

Ja bym proponowała codzienny sex (a nie co 2-3 dni) bo można przeoczyć. My jak się staraliśmy to kochaliśmy się nawet kilka razy dziennie, a i tak udało się dopiero po 3 miesiącach. Dodatkowo nerwy są niewskazane, jak się gorączkowo myśli o zajściu w ciążę to też to niestety źle wpływa.

Jeżeli wszystko w porządku to na pewno się uda, musisz być dobrej myśli. Trzymam kciuki i pozdrawiam

Senior Member Awatar moni_ka
    O mnie
    Aniołkowa Mama Filipka ur w 39 tc
    Hej

Różnie bywa z tym codziennym kochaniem się,bo niby wtedy jest mniej plemników w spermie.Taka jest prawda,że każdy ma swoją taktykę i najważniejsze,ze prędzej czy później nam się udaje Ale z braniem luteiny bym się wstrzymała,bo jak uda Ci się zajść w ciążę to będziesz musiała ją brać przez jakiś czas tak na wszelki wypadek.Ja zaszłam w ciążę jak byłam na luteinie(miałam nieregularne cykle) i musiałam ją brać do 16tyg.

Trzymam kciuki

Senior Member Awatar aniiai
    Mieszka w
    MAZURY
    dziewczyny, a ja zaszłam w pierwszym cyklu brania luteiny! może to przypadek, tego nie wiem.
    brałam po 2 tabletki od 15ego do 25ego dnia cyklu. bo skracała mi się faza lutealna.
    ale mimo wszystko popieram Martulkę, żeby skonsultować to koniecznie z ginem.
    powodzenia!

Member
    anka83

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-04-23 zobacz kalendarz
    jesli chodzi o luteinę to ja ja dostałam mimo regularnych cykli; luteina wspomaga endometrium w przyrastaniu i przygotowuje "wyściółkę" pod ewentualne zagnieżdżenie zarodka, bo czasem sie zdarza, że możecie trafić, ale jest problem z zagnieżdżeniem; co do codziennego sexu - mój lekarz uważał, że plemniki potrzebują 48-72 h by w pełni sie odbudować, a codzienne współzycie nie sprzyja temu; może warto zrobić monitoring owulacji

Senior Member Awatar Kasienka_P_
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem mamusią Karolinki 23.02.2011 :) i Kamilki 24.09.2013
    Wpisów
    1
    Ja dostałam luteinę zaraz po zajściu w ciążę, tak zapobiegawczo, bo staraliśmy się 1,5 roku. Gin stwierdziła, że tak na wszelki wypadek.
    A drugim przypadku przepsuje się luteinę ze względu na nieregularne miesiączki, na wywołanie. Wiec myslę, z powinnać się wstrzymać, bądź zapytać lekarza.

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
Newsletter Mjakmama24.pl
Zapytaj naszych ekspertów
Karolina Solecka-Rzytka
Karolina Solecka-Rzytka psycholog, psychoterapeutka

Jem w stresie

Iwona Słowińska
Iwona Słowińska mgr inż. żywienia człowieka, psychodietetyk

Cukrzyca w ciąży

Rita Calderaro - Poczmańska
Rita Calderaro - Poczmańska Rehabilitant dziecięcy

Krzywa główka u 4 miesięcznego dziecka