Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Luteina a starania o dzieciątko

Junior Member Awatar rottana
    Mieszka w
    Elbląg
    O mnie
    po wielkiej stracie upragnione dzieciątko jest z nami:)
    Data
    16 września 2011
    Wpisów
    7

Luteina a starania o dzieciątko

hej Kobietki. słuchajcie mam taki problem, staram się o dzieciątko od pół roku ale mimo to że mam regularne cykle (co 24-26dni po 4-6 dni miesiączki) mam problemy aby zajść. kochamy się z M co 2-3 dni więc dziwne jest to że dalej nie trafiliśmy:/ słyszałam że luteina pomaga zajść w upragnioną ciąże ale czy to faktycznie prawda? mam z poprzedniej ciąży luteine 50mg dopochwowo ale waham się czy spróbować czy nie... podpowiecie mi może coś?

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar Martulka
    O mnie
    Podwójna mamusia:)
    Witaj!
    Luteinę bierze się tylko wtedy, gdy miesiączki są nieregularne lub gdy cykle są bezowulacyjne.Ty piszesz, że u Ciebie jest w porządku. Może lepiej skonsultuj to z lekarzem, bo branie hormonów na własną rękę może być niebezpieczne.
    Skarbeczki...

Junior Member
    ArletaSPS

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-10-13 zobacz kalendarz
    Hej rottana

Ja bym proponowała codzienny sex (a nie co 2-3 dni) bo można przeoczyć. My jak się staraliśmy to kochaliśmy się nawet kilka razy dziennie, a i tak udało się dopiero po 3 miesiącach. Dodatkowo nerwy są niewskazane, jak się gorączkowo myśli o zajściu w ciążę to też to niestety źle wpływa.

Jeżeli wszystko w porządku to na pewno się uda, musisz być dobrej myśli. Trzymam kciuki i pozdrawiam

Senior Member Awatar moni_ka
    O mnie
    Aniołkowa Mama Filipka ur w 39 tc
    Hej

Różnie bywa z tym codziennym kochaniem się,bo niby wtedy jest mniej plemników w spermie.Taka jest prawda,że każdy ma swoją taktykę i najważniejsze,ze prędzej czy później nam się udaje Ale z braniem luteiny bym się wstrzymała,bo jak uda Ci się zajść w ciążę to będziesz musiała ją brać przez jakiś czas tak na wszelki wypadek.Ja zaszłam w ciążę jak byłam na luteinie(miałam nieregularne cykle) i musiałam ją brać do 16tyg.

Trzymam kciuki

Senior Member Awatar aniiai
    Mieszka w
    MAZURY
    dziewczyny, a ja zaszłam w pierwszym cyklu brania luteiny! może to przypadek, tego nie wiem.
    brałam po 2 tabletki od 15ego do 25ego dnia cyklu. bo skracała mi się faza lutealna.
    ale mimo wszystko popieram Martulkę, żeby skonsultować to koniecznie z ginem.
    powodzenia!

Member
    anka83

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-04-23 zobacz kalendarz
    jesli chodzi o luteinę to ja ja dostałam mimo regularnych cykli; luteina wspomaga endometrium w przyrastaniu i przygotowuje "wyściółkę" pod ewentualne zagnieżdżenie zarodka, bo czasem sie zdarza, że możecie trafić, ale jest problem z zagnieżdżeniem; co do codziennego sexu - mój lekarz uważał, że plemniki potrzebują 48-72 h by w pełni sie odbudować, a codzienne współzycie nie sprzyja temu; może warto zrobić monitoring owulacji

Senior Member Awatar Kasienka_P_
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem mamusią Karolinki 23.02.2011 :) i Kamilki 24.09.2013
    Wpisów
    2
    Ja dostałam luteinę zaraz po zajściu w ciążę, tak zapobiegawczo, bo staraliśmy się 1,5 roku. Gin stwierdziła, że tak na wszelki wypadek.
    A drugim przypadku przepsuje się luteinę ze względu na nieregularne miesiączki, na wywołanie. Wiec myslę, z powinnać się wstrzymać, bądź zapytać lekarza.

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
Newsletter Mjakmama24.pl
Zapytaj naszych ekspertów
Izabela Tyszka
Izabela Tyszka instruktorka fitness

Rowerek stacjonarny

Iwona Słowińska
Iwona Słowińska mgr inż. żywienia człowieka, psychodietetyk

Prawidłowość jadłospisu u 17 miesięcznej córki

Rita Calderaro - Poczmańska
Rita Calderaro - Poczmańska Rehabilitant dziecięcy

prężenie się dziecka