Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28

czy tak wiele oczekuję?

Member
    Pati1985

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2013-12-27 zobacz kalendarz
    mnie ustępowali miejsca panowie, przepuszczali do okienka itp. nigdy żadna kobieta,a raz jedyny jak się gorzej czułam ominęłam kolejkę w aptece i starsza pani nie mogła tego przeżyć, bo jak ona chodziła w ciąży to...

2. dzieckozakupy.pl
    ja w ogole nie miałam tego problemu, może mało jeździłam autobusami ale prawie zawsze ktoś mi ustąpił miejsca - po prostu trzeba się uśmiechać a nie ząbki pokazywać!

Senior Member Awatar dusiackowa
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2015-09-23 zobacz kalendarz
    Data
    23.09.2015
    U mnie żeby ciąze bylo widać jako ciąże a nie jak obżarstwo to musze sie postarac, ogolnie staram się nie chodzić na miasto, w miare mozliwości wszystko załatwia mój mąż, ale ostatnio chcąc nie chcąc musialam iść do apteki (jestem w 6miesiacu) wchodząc usłyszałam dwie kobiety w średnim wieku, które byly ostatnie w kolejce w związku z czym siedzialy sobie przy stoliku- widząc mnie natychmiast zerwały się i stanely do kolejki i jedna mówi do drugiej : patrz baba w ciązy stawaj szybko do kolejki, bo za chwile się jej uroi, że ma pierwszeństwo dobrze, że miałam wtedy siły żeby sobie stać spokojnie w kolejce, no ale bardzo śmieszy mnie takie zachowanie
    Mam pytanie do Was jak bylo w waszym przypadku badania na obciązenie glukozą- wiadomo wchodzi się trzy razy raz na czczo potem po godzinie i po dwóch i jak wybija moja godzina to musze wejsc, aby pobrały mi krew... no i wtedy się zaczyna...cała dyskusja dotycząca, że tym ciężarnym to sie poprzerwacalo w głowie wszędzie się wpychają i myślą, że mogą wszystko i tłumacz człowieku co godzine czekającym z nami pacjentom na czym polega moje badanie i jak mus to mus... ale o dziwo w tym przypadku starsze panie były życzliwe, natomiast pogardą wykazali się młodzieńcy w wieku 20-25 lat i oni kiedyś beda bądź są ojcami,.....echh życie A jeszcze jedna rzecz, którą zauważyłam... gdy jest ze mną mąż nagle wszyscy znają moje prawa jako ciężarnej ustepuja miejsca przepuszczają w kolejce.... nie wiem czy on groźnie wygląda i sie go boją czy co...

Chamstwo się szerzy i było już wcześniej, także nie ma co być za bardzo zdziwiona takim czy innym zachowaniem... ludzie z natury są egoistami i egocentrykami, a z empatią nie mają nic wspólnego, nawet nie wiedzą, co to słowo znaczy tak naprawdę(( nie należy się przejmować innymi, także przyjąć postawę egoistyczną i mieć ich wszystkich w 4 literach:-)

Na poprawę humoru opowiem Wam, że ostatnio w warszawskim tramwaju zostałam ( 8 miesiąc ciąży dodam) , ochrzaniona przez pana staruszka, że cytuję sarkazm " dziękuję za życzliwość i ustąpienie miejsca!!.. no naprawdę" , powiedział to jak wychodził z tramwaju , więc nie wiem czy dosłyszał jak krzyczałam, że jestem w 8 miesiącu ciąży i że może jakiś mężczyzna by się znalazł żeby jemu ustąpić Brzuch mój nie jest bardzo duży i miałam torebkę na kolanach więc pewnie staruszek nie zauważył, ale pół tramwaju miało ubaw

Po prostu poproś o ustąpienie miejsca. Tak jak napisałam w innym poście: naprawdę człowiek czasami ma głowę nabitą nie wiadomo czym i nie widać, że jest ktoś, komu trzeba ustąpić miejsca. Jeśli prosisz kogoś bezpośrednio o ustąpienie miejsca, zawsze ustępują.

Jeśli chodzi o zachowanie siostry autorki wątku, to jeżeli nie były to żarty to jej zachowanie było zdecydowanie karygodne. Kurczę, czasem obcy ludzie potrafią okazać więcej szacunku człowiekowi niż własna rodzina. Co do komunikacji miejskiej i kobiet w ciąży, no cóż takie są realia i raczej nieprędko się to zmieni. Kobiety same często uważają, że ciąża to nie choroba i tak właśnie społeczeństwo na to patrzy chociaż nie uważam, że to słuszne.

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Ja też tego problemu nie widzę. Często jeżdżę autobusami i kobiety w ciąży raczej mają bez problemu miejsce siedzące. Po mnie jeszcze nie widać, ale też czuję się względnie dobrze... no i wsiadam na pętli, więc raczej dla mnie ten provlem odpada.

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów