Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 28

czy tak wiele oczekuję?

Z życzliwością chyba tylko jedyną podczas ciąży spotkałam się w banku WBK jak miałam coś załatwić. Od razu Pani z okienka powiedziała mi ze mam usiąść na miejscu gdzie nie siadają zazwyczaj klienci. Tak to nigdzie nie miała styczności z ludźmi którzy mnie inaczej traktowali bo jestem w ciąży.

2. dzieckozakupy.pl
    Administrator Awatar Aga
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Cecylia Zobacz posta
    Ja tego problemu nie widzę. Prędzej właśnie mamuśki w 2gim miesiącu ciąży wymagają jakiś niesamowitych praw i tego że cały autobus padnie im do stóp, a nawet nie widać, że są w ciąży :"D
    W 2. miesiącu ciąży nie widać, więc trudno oczekiwać, by ktoś ustąpił miejsca z powodu brzuszka. Ale właśnie wtedy kobieta zwykle czuje się bardzo źle - jest senna, ma mdłości itd. Dlatego nie dziw się, że chciałaby usiąść zamiast stać. Tylko musi o to sama poprosić, niestety.
    Ostatnio edytowane przez Aga ; 14-04-15 o 10:43

Junior Member
    KowMon

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2015-07-30 zobacz kalendarz
    Generalnie to ja jestem w 6 miesiącu i stanowczo ciążę widać. A mimo to uprzejmości ludzi brak... Nawet w kościele nikt miejsca nie ustąpi...

Junior Member
    Viki Madre

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-10-31 zobacz kalendarz
    Witajcie, z życzliwością jest różnie. Ale nie widzę jakiegoś dramatu - przy drugiej ciąży nie jest źle, w pierwszej też nie było. Wybieracie się może na spotkanie Lady Mama w Sopocie 19 04? Nie mogę tu linku wkleić, ale jak coś, to polecam, bo chodziłam na nie w pierwzej ciąży i są faaajne

Junior Member
    Mru7ka

Mieszka w
    dolnośląskie
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2015-06-10 zobacz kalendarz
    Ja także nie spodziewam się wielkich przywilejów, ale zwykłej kultury i życzliwości. Osobom starszym ustępujemy miejsca bo tak nam nakazuje tradycja i dobre wychowanie. Czy tak trudno stosować tą samą zasadę do kobiet w widocznej ciąży?

Administrator Awatar Aga
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Mru7ka Zobacz posta
    Osobom starszym ustępujemy miejsca bo tak nam nakazuje tradycja i dobre wychowanie. Czy tak trudno stosować tą samą zasadę do kobiet w widocznej ciąży?
    Dla wszystkich osób dobrze wychowanych to jest oczywiste. Tylko że dziś niestety jest coraz mniej takich osób.

Junior Member
    mamusiowo2

O mnie
    i jestem mamą
    Kobieta w ciąży naprawdę może czuć się źle więc trochę życzliwości i uprzejmości od drugiego człowieka nie zaszkodzi.Jestem 30 tygodniu ciąży, którą znoszę różnie-są wzloty i upadki,a spotykam się raz z totalnym brakiem wychowania , a nie raz nawet starsza kobieta z własnej nie przymuszonej woli przepuści mnie w kolejce, czy ustąpi miejsca.

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Junior Member
    karmel

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2015-06-06 zobacz kalendarz
    Drogie mamy domagające się uprzejmości w drugim trymestrze, a czy jesteście na 100% pewne, że zawsze, ale to ZAWSZE, gdy jeszcze same nie byłyście w ciąży, ustąpiłyście miejsca każdej napotkanej ciężarnej?
    Kochane, miejcie trochę wyobraźni! Czasami to, że kobieta ma okrągły brzuszek, nie znaczy, że jest w ciąży i nikt nie ma obowiązku się domyślać, ani ustępować miejsc na wszelki wypadek. To, że wam się wydaje, że macie ogromną kulę nie znaczy, ze dla innych wasza ciąża jest oczywista. Właśnie dlatego, że często wrażenie kuli jest tylko wrażeniem. To po pierwsze.

Po drugie.
    Wpadam do mięsnego, w mięsnym kolejka jak skurczybyk. Kolejka składa się z: kolejki właściwej, jednej bardzo już ciężarnej (ja, koniec 8 miesiąca) i Pana Staruszka z laseczką i trzęsącym się kolankiem. Na zewnątrz 25 stopni i dzień targowy. Wykończeni - wszyscy. Kto ma, moje drogie, w takim przypadku pierwszeństwo do mięsa? Ciężarna czy staruszek, a może wszyscy stoją grzecznie i cierpią wspólnie?
    Pani ekspedientka wykazała się refleksem i wyłuskała ciężarną z tłumu. Co powinna w tej sytuacji zrobić kulturalna ciężarna która, mimo że jej ciężko, trzyma się całkiem nieźle, bo raczej się cieszy tą swoją ciążą niż umartwia? Ciężarna domaga się obsłużenia staruszka. Staruszek oburzony domaga się osłużenia ciężarnej. Reszta kolejki traci resztę cierpliwości. Jako deus ex machina pojawia się druga ekspedientka, która sprawnie przechwytuje staruszka. Mięso dostają ciężarna i staruszek, następnie obsłużona zostaje reszta bardzo zirytowanego sytuacją i upałem społeczeństwa. Kurtyna.

Jaki wniosek?
    Sytuacje bywają zabawne, zdumiewające, ale też irytujące dla ludzi, bo czemu nie? Zawsze uśmeichacie się życzliwie do wszystkich którym ciężko - staruszek, niepełnosprawnych, diabetyków, studentów na kacu?
    Ciąża to nie choroba, a jak mdlejesz mamusiu, to albo proś o pomoc, albo ograniczaj miejskie wycieczki, dla własnego dobrego samopoczucia i żeby się nie denerwować znieczulicą, którą pojawia się najbardziej wtedy, gdy się jej szuka.

Mi zdarzają się kolejki, gdzie wszyscy zgodnie udają, że mój brzuch to fatamorgana i kolejki w których się na mnie krzyczy, że mam natychmaist stawić się przy okienku i zostać obsłużona w pierwszej kolejności. To mam załamać ręce nad społeczeństwm czy uznać, że jest fajne? Uznaję że jest fajne, bo wtedy i mi jakoś w nim fajniej
    Ostatnio edytowane przez karmel ; 11-05-15 o 11:15

Administrator Awatar Aga
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez karmel Zobacz posta
    znieczulica pojawia się najbardziej wtedy, gdy się jej szuka.
    Pewnie wiele osób się z tą opinią nie zgodzi, ale może rzeczywiście coś w tym jest? Nasze nastawienie ma duży wpływ na to, jak postrzegamy rzeczywistość.

Właśnie już to na forum pisałam! Co jest z tymi, za przeproszeniem, starymi babami?! Przecież powinny coś rozumieć. Minimum kultury, jeśli nie wspomnienia z własnej ciąży. Jak można atakować ciężarną w mpk czy gdziekolwiek? Staruszki często są okropne.

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów