Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Jak rozplanować posiłki 8 miesięcznego dziecka na mleku modyfikowanym

Senior Member Awatar nata286
    Mieszka w
    Nowy Tomyśl
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-08-04 zobacz kalendarz
    Data
    22.10.2012

Jak rozplanować posiłki 8 miesięcznego dziecka na mleku modyfikowanym

Witam
    Mam pytanie w sprawie rozplanowania posiłków w ciągu dnia dla mojej córci.
    Skończyła właśnie 8 miesięcy i waży 8,2 kg wydaje mi się że jest troszke tłuściutka i nie wiem czy nie za dużo mleka jej podaje.
    jej jadłospis wygląda następująco:
    ok7.30 mleko modyfikowane 180 ml
    ok10.30 mleko modyfikowane 180 ml
    ok14 obiadek duży słoiczek czasami nie zjada do końca
    ok16-17 mleko modyfikowane 180 ml
    ok19-20 mleko modyfikowane 180 ml
    w nocy nie budzi się wogóle na jedzenie w ciągu dnia próbowałam jej podać kaszke na mleku ale nic nie chce ani kaszki ani kleiku jeść, kiedyś jadła ale potem przestałam jej dawać i teraz jak chciałam znowu jej dać to już nie chce.
    ogólnie je co 3 godziny mleko, obiadek starcza jej na 1,5-2 godzin a owoce na pół godzinki tylko, nie wiem jak rozplanować jej jadłospis bo wydaje mi się że za dużo w nim mleka czasami nawet dostaje wciągu dnia same mleko zamiast obiadku niech mi pani coś doradzi bo już sama nie wiem wydaje mi się że przez to mleko dostaje coraz większe zwałeczki i zaczynam sie tym niepokoić.co pani na to?

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar nata286
    Mieszka w
    Nowy Tomyśl
    O mnie
    Data
    22.10.2012
    dostaje też miedzy mlekiem herbatki lub soczki z owoców zapomniałam dodać.

Member Awatar Daagmaraa
    Mieszka w
    Głogów
    O mnie
    Jestem mamą, moja księżniczka urodziła się 11.09.2011r.
    Moja córeczka niedługo skończy 7 miesięcy a już waży 10kg a karmię ją piersią. Też miałam problem z rozszerzaniem diety bo moja córeczka nie chciała jeść obiadków - cały dzień przy piersi. Może próbuj czasami dać maluszkowi kaszkę, wkońcu może posmakuje. A skoro zjada tyle mleka i w takich odstępach czasu to widocznie takie ma potrzeby. Myślę że nie masz powodów do niepokoju ale zawsze jak masz wątpliwości możesz porozmawiać z lekarzem który doradzi najlepiej.

Senior Member
    agamika1

Mieszka w
    Wejherowo
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-06-26 zobacz kalendarz
    Fajnie że tyle mleka ci pije moja mała nie wypije tyle.W dzień jak wypije 120ml to jest fajnie.Wieczorkiem wypije 150ml. więcej nie może.Napisze nasz jadłospis może coś mi też doradzicie bo zmieniłam po naradach tutaj ale nie wiem czy jest dobrze.
    4.00/5.00 mleko modyfikowane 150ml
    8,30/9.00 jogurcik ten dla dzieci(dziś dostała mała zamiast jogurtu kanapeczkę)
    11.30/12.00 mleko 120ml ale nie wszystko wypije lub deserek ze słoiczka mały
    14.30/15.00 obiadek ze słoiczka ten duży zje troszkę więcej niż pół słoiczka.
    17.00/18.00 deserek ze słoiczka ale mały( jeśli nie zjadła o 11.30) zamiast deserku wypije mleczko 120ml.lub zje mi kaszkę różnie
    19.30/20.00 mleko 120ml
    22.00/23.00 mleko 150ml
    Pijemy w ciągu dnia również soczki,herbatki ale mało.Również między jedzeniem dostanie biszkopty,owoc,flipsy.Tak mniej więcej napisałam bo te godziny są różne nie mamy stałych godzin.Pozdrawiam

Member Awatar Daagmaraa
    Mieszka w
    Głogów
    O mnie
    nasz jadłospis wygląda podobnie

Cytat Zamieszczone przez nata286 Zobacz posta
    Witam
    Mam pytanie w sprawie rozplanowania posiłków w ciągu dnia dla mojej córci.
    Skończyła właśnie 8 miesięcy i waży 8,2 kg wydaje mi się że jest troszke tłuściutka i nie wiem czy nie za dużo mleka jej podaje.
    jej jadłospis wygląda następująco:
    ok7.30 mleko modyfikowane 180 ml
    ok10.30 mleko modyfikowane 180 ml
    ok14 obiadek duży słoiczek czasami nie zjada do końca
    ok16-17 mleko modyfikowane 180 ml
    ok19-20 mleko modyfikowane 180 ml
    w nocy nie budzi się wogóle na jedzenie w ciągu dnia próbowałam jej podać kaszke na mleku ale nic nie chce ani kaszki ani kleiku jeść, kiedyś jadła ale potem przestałam jej dawać i teraz jak chciałam znowu jej dać to już nie chce.
    ogólnie je co 3 godziny mleko, obiadek starcza jej na 1,5-2 godzin a owoce na pół godzinki tylko, nie wiem jak rozplanować jej jadłospis bo wydaje mi się że za dużo w nim mleka czasami nawet dostaje wciągu dnia same mleko zamiast obiadku niech mi pani coś doradzi bo już sama nie wiem wydaje mi się że przez to mleko dostaje coraz większe zwałeczki i zaczynam sie tym niepokoić.co pani na to?
    Dzień dobry, z powyższego opisu nie wynika, aby miała Pani jakiekolwiek powody do niepokoju. Waga malucha mieści się w środku normy, dziecko spożywa mleko, które nadal powinno stanowić podstawę jadłospisu niemowlęcia, dodatkowo otrzymuje ono warzywa i owoce. Nie budzi się w nocy - super. Porcje także nie są za duże. Po 8. miesiącu wielkość porcji mleka czy obiadku (warzywno-mięsnego lub warzywno-rybnego) powinna wynosić ok. 180-220 ml/g. Może Pani teraz probówać stopniowo urozmaicać dietę. Jeżeli maluszek nie chce kaszek, można przygotowac kisiel mleczny (porcja mleka modyfikowanego, 1 łyżeczka mąki ziemniaczanej, 1/2 żółtka), czy podać desery z serii Owoce&Zboża HiPP lub Owoce& Jogurt HiPP. A może maluch da sie przekonać do gotowych kaszek w sloiczkach z serii Przysmaki na Dobranoc w 6 pysznych smakach np czekoladowym? W przypadku watpliwości dotyczących żywienia malucha pomocne na pewną bedę gotowe jadłospisy HiPP http://www.hipp.pl/poradnik-zywienio.../9-11-miesiac/. Pomimo, ze maluszek ma skończone dopiero 8 miesięcy może Pani już wzorowac się na jadłospisie dla niemwowląt 9-11 miesiący, gdzie poza kilkoma produktami większość zaproponowanych tam posiłków jest odpowiednich dla malucha, który ukończył 8. miesięcy (czyli zaczął 9 miesiąc).
    SERWIS DLA RODZICÓW tel. 22*853 44 44; serwis@hipp.pl

Senior Member Awatar 27gwiazdka
    Mieszka w
    Żory
    O mnie
    Data
    1 SIERPIEŃ
    Tzn. że ja powinnam się zacząć martwić?
    Moja córka ma wagę 6.300 ma skończone 8 miesięcy. Jedzenie od niej ostatnio to "wciskanie jej na siłę" Przez osatni wekend jadła:
    Ok. 8-9 mleko 40-60ml
    ok. 11 parę łyżeczek kaszki
    ok.15 parę łyżeczek obiadu
    Oprócz tego trochę herbatki lub soczku i na dobranoc 60ml mleka
    W nocy raz się budzi i dostaje pierś.

Co mam zrobić? Ba zaczyman się coraz bardziej o nią martwić. Dzisiaj na wieczór wypiła 90ml mleka.
    Pomocy!!

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member Awatar koniczynka13
    Mieszka w
    Leszno
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-10-17 zobacz kalendarz
    Data
    17.10.2010
    27gwiazdka, a ma tak dłuższy czas? Bo może akurat ząbek jakiś jej wychodzi i z tego powodu ten brak apetytu...

Member Awatar Daagmaraa
    Mieszka w
    Głogów
    O mnie
    Jeżeli jest tak już dłuższy czas najlepiej udać się do pediatry.

Senior Member Awatar 27gwiazdka
    Mieszka w
    Żory
    O mnie
    Data
    1 SIERPIEŃ
    No tydzień juz na pewno. Dzisiaj nawet Panie w żłobku powiedziały,że właśnie malutko je. Wczoraj przed spaniem wypiła 20 może 30 ml mleka i poszła spać. Obudziła się o 3ciej w nocy, dałam jej pierś i płakała jak się napiła,więc zrobiłam jej mleka i wypiła 30ml i poszła spać. No i po godzinie 8mej zjadła w żłobku śniadanie. To jest chyba jedyny posiłek który zjada w miarę.

Newsletter Mjakmama24.pl
Zapytaj naszych ekspertów
Izabela Tyszka
Izabela Tyszka instruktorka fitness

Rowerek stacjonarny

Karolina Solecka-Rzytka
Karolina Solecka-Rzytka psycholog, psychoterapeutka

Jem w stresie

Iwona Słowińska
Iwona Słowińska mgr inż. żywienia człowieka, psychodietetyk

pomoc

Rita Calderaro - Poczmańska